Byla 2-5005-179/2011
Dėl vaiko atskyrimo nuo motinos, neterminuoto tėvo valdžios apribojimo, nuolatinės globos ir gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo priteisimo, spręsdamas ieškinio priėmimo klausimą

1Alytaus rajono apylinkės teismo teisėjas Jonas Čirvinskas, gavęs ieškovo Alytaus miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus ieškinį atsakovams R. M. ir G. M., trečiajam asmeniui B. M. dėl vaiko atskyrimo nuo motinos, neterminuoto tėvo valdžios apribojimo, nuolatinės globos ir gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo priteisimo, spręsdamas ieškinio priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovas Alytaus miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius kreipėsi į Alytaus rajono apylinkės teismą su ieškiniu atsakovams R. M. ir G. M., trečiajam asmeniui B. M. dėl vaiko atskyrimo nuo motinos, neterminuoto tėvo valdžios apribojimo, nuolatinės globos ir gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo priteisimo.

3Ieškinys atsisakytinas priimti kaip neteismingas Alytaus rajono apylinkės teismui.

4Teismui pateiktu ieškiniu prašoma atskirti nepilnametę M. M. nuo motinos R. M., neterminuotai apriboti tėvo valdžią atsakovui G. M. vaiko M. M. atžvilgiu, panaikinti laikinąją globą M. M. ir nustatyti nuolatinę globą ir gyvenamąją vietą senelės B. M. šeimoje, priteisti iš atsakovų išlaikymą dukrai.

5Tėvų valdžios apribojimo bylas nagrinėja vieno ar abiejų tėvų, kurių valdžią siekiama apriboti, arba vaiko gyvenamosios vietos apylinkės teismas (LR CPK 401 str. 1 d.). Atsakovės R. M. gyvenamoji vieta deklaruota ( - ), tačiau faktinė jos buvimo vieta yra ( - ). R. M. nuteista kalėti iki gyvos galvos, todėl negalima laikyti, kad šiuo metu jos gyvenamoji vieta yra Alytaus rajono apylinkės teismo veiklos teritorijoje.

6Įvertinus šias aplinkybes ir įstatymines nuostatas ieškovo Alytaus miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus ieškinys atsisakytinas priimti kaip neteismingas Alytaus rajono apylinkės teismui (LR CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

7G. M. Gyventojų registro tarnybos duomenimis gyvenamosios vietos nedeklaravęs, tačiau ieškovas nurodo, kad jis gyvena ( - ). Vaiko M. M. gyvenamoji vieta yra pas laikinąją globėją senelę B. M. ( - ), kuri šiuo adresu yra deklaravusi savo gyvenamąją vietą.

8Ieškovui su šiuo ieškiniu nurodytina kreiptis jo pasirinkimu pagal antrojo iš tėvų G. M. gyvenamąją vietą į Druskininkų miesto apylinkės teismą arba pagal vaiko M. M. laikinosios globos ir gyvenamąją vietą į Marijampolės rajono apylinkės teismą (LR CPK 137 str. 3 d.).

9Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 137 str. 2 d. 2 p., 3 d., 5 d., 290-291 str.,

Nutarė

10atsisakyti priimti ieškovo Alytaus miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus ieškinį atsakovams R. M. ir G. M., trečiajam asmeniui B. M. dėl vaiko atskyrimo nuo motinos, neterminuoto tėvo valdžios apribojimo, nuolatinės globos ir gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo vaikui priteisimo kaip neteismingą Alytaus rajono apylinkės teismui ir jį su priedais grąžinti ieškinį padavusiam asmeniui.

11Nurodyti ieškovui su šiuo ieškiniu kreiptis į Druskininkų miesto apylinkės teismą arba į Marijampolės rajono apylinkės teismą.

12Nutartis per septynias dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Alytaus rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai