Byla 2-4272-301/2014
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja Teresė Klimienė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo UAB „M.“ patikslintą pareiškimą suinteresuotiems asmenims UAB „R. ir d.“, UAB „V. l.“, antstolei A. L., dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese ir

Nustatė

2Teisme 2014-10-06 gautas pareiškėjo UAB „M.“ patikslintas pareiškimas, vadovaujantis CPK 596 str. 1 d., pakeisti išieškotoją iš UAB „V. l.“ į UAB „M.“ vykdymo procese vykdomojoje byloje Nr. ( - ) dėl įsiskolinimo išieškojimo iš skolininko UAB „R. ir d.“ pagal Marijampolės rajono apylinkės teismo 2012-08-31 teismo įsakymą civilinėje byloje Nr. ( - ) dėl įsiskolinimo išieškojimo iš skolininko UAB „R. ir d.“. Nurodoma, kad pradinis išieškotojas (UAB „V. l.“) ir naujasis (UAB „M.“) 2014-08-14 sudarė reikalavimo perleidimo sutartį, kuria pradinis išieškotojas perleido naujajam išieškotojui reikalavimo teisę į skolininką CK 6.109 str. pagrindu.

3Pareiškimas dėl išieškotojo pakeitimo prievolėje vykdymo procese tenkintinas.

4Pagal CPK 596 straipsnio 1 dalį pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ir likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais. Jeigu vykdymas atliekamas ne teismo išduoto vykdomojo dokumento pagrindu, tokiu atveju išieškotoją ar skolininką pakeičia antstolio kontoros buveinės vietos apylinkės teismas.

5Teismas, įvertinęs pareiškėjo pateiktus įrodymus, kuriais grindžiamas pareiškimas, nustatė, kad kitam asmeniui, tai yra UAB „M.“ perėjo išieškotojo UAB „V. l.“ materialinės subjektinės teisės, kas yra pagrindas perimti ir procesines teises. Dėl pasakyto pakeičiamas išieškotojas iš UAB „V. l.“ į UAB „M.“ (CPK 596 str.1 d.).

6Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 593 str., 596 str.,

Nutarė

7Patikslintą pareiškimą dėl išieškotojo pakeitimo prievolėje patenkinti.

8

9Pakeisti išieškotoją iš UAB „V. l.“, juridinio asmens kodas ( - ), į UAB „M.“, juridinio asmens kodas ( - ), vykdymo procese civilinėje byloje Nr. ( - ) pagal kreditoriaus UAB „V. l. pareiškimą skolininkui UAB „R. ir d.“ 2012-08-31 Marijampolės rajono apylinkės teismo išduotą teismo įsakymą dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų išieškojimo (vykdomosios bylos Nr.(duomenys neskelbtini0).

10Nutarties patvirtintas kopijas išsiųsti pareiškėjui, UAB „R. ir d.“, UAB „V. l.“, antstolei A. L..

11Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai