Byla 2-772-434/2008
Dėl gydymo išlaidų priteisimo

1Biržų rajono apylinkės teismo teisėja Nida Solovjovienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal Biržų rajono apylinkės prokuratūros ieškinį ieškovo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos interesais atsakovui R. A. dėl gydymo išlaidų priteisimo ir

Nustatė

2Ieškovas nurodo, kad atsakovas 2005-05-05 d. apie 19 val., Biržų rajone, Latvelių k., prie alaus baro, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, suduodamas ne mažiau kaip du kartus kumščiu A. Ž. į galvą, padarydamas minkštųjų audinių sumušimą veide, kairiojo skruostikaulio lūžį, galvos smegenų sukrėtimą, nesunkiai sutrikdė A. Ž. sveikatą. Tokiais veiksmais atsakovas padarė nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 138 str. 1d. Dėl patirtų sužalojimų A. Ž. buvo gydomas VŠĮ Biržų ligoninėje ir jo gydymui buvo išleista 285,60 Lt, todėl ieškovas prašo šią sumą priteisti iš atsakovo.

3Iš atsakovo be pateisinamos priežasties įstatymo nustatyta tvarka ir terminu negauta atsiliepimo į ieškinį, todėl priimamas sprendimas už akių, nes yra ieškovo prašymas (LR CPK 142 str. 4 d.).

4Ieškinys tenkintinas visiškai.

5Byloje esančia medžiaga nustatyta, kad atsakovas 2005-05-05 d. apie 19 val., Biržų rajone, Latvelių k., prie alaus baro, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, suduodamas ne mažiau kaip du kartus kumščiu A. Ž. į galvą, padarydamas minkštųjų audinių sumušimą veide, kairiojo skruostikaulio lūžį, galvos smegenų sukrėtimą, dėl ko A. Ž. sveikata buvo sutrikdyta nesunkiai (b.l.5). Tokiais veiksmais atsakovas padarė nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 138 str. 1d. Dėl patirtų sužalojimų A. Ž. buvo gydomas VŠĮ Biržų ligoninėje ir jo gydymui buvo išleista 285,60 Lt (b.l. 10), todėl nurodyta suma priteistina iš atsakovo ieškovui LR CK 6.263 str. 1 d. pagrindu.

6Iš atsakovo priteistinas žyminis mokestis bei procesinių dokumentų įteikimo išlaidos valstybei (CPK 93 str. 1d., 96 str.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 259-270 str., teismas

Nutarė

8Ieškinį tenkinti visiškai. Priteisti iš R. A. (a.k. ( - ) du šimtus aštuoniasdešimt penkis litus 60 ct Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (kodas 191351679) naudai jos turėtų gydymo išlaidų bei šešiasdešimt vieną litą žyminio mokesčio ir aštuonis litus 25 ct procesinių dokumentų įteikimo išlaidų valstybei.

9Atsakovas negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 d. nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti Biržų rajono apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo peržiūrėjimo.

10Ieškovas per 30 d. nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Panevėžio apygardos teismui per Biržų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai