Byla eB2-571-794/2017
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Vaclovas Paulikas, rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjęs bankrutuojančios UAB „Euro Post Business Group“ bankroto administratoriaus UAB „Bankroto centras“ įgalioto asmens G. Č. prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismo 2016 m. rugsėjo 8 d. nutartimi UAB „Euro Post Business Group“ iškelta bankroto byla, bankroto administratoriumi paskirtas UAB „Bankroto centras“. Vilniaus apygardos teismo 2016 m. lapkričio 21 d. nutartimi patvirtinti įmonės kreditoriniai reikalavimai. Vilniaus apygardos teismo 2016 m. gruodžio 15 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

3Bankroto administratorius pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos ir jos išregistravimo iš Juridinių asmenų registro. Nurodo, kad per bankroto ir likvidavimo laikotarpį buvo užbaigtos įmonės bankroto ir likvidavimo procedūros. Turto, iš kurio galėtų būti tenkinami kreditorių reikalavimai, nėra.

4Prašymas tenkintinas.

5Įmonės administratorius pateikė teismui Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pažymą, kurioje nurodyta, kad agentūra duomenų apie bankrutavusioje sukauptas atliekas ir užterštą dirvožemį ar gruntą neturi. Bankroto procedūros baigtos. Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis, teismuose kitų bylų, kuriose bankrutuojanti įmonė būtų dalyvaujančiu asmeniu, nėra.

6Pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau tekste – ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalį, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos. Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, konstatuotina, kad ĮBĮ nustatytos įmonės bankroto procedūros iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos, todėl vadovaujantis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi, yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

7Vadovaudamasis ĮBĮ 32 straipsniu, Civilinio proceso kodekso 259, 260, 265, 270 straipsniais teismas,

Nutarė

8prašymą tenkinti.

9Pripažinti bankrutavusios UAB „Euro Post Business Group“ (įm. kodas 303021038) veiklą pasibaigusia ir išregistruoti ją iš Juridinių asmenų registro.

10Pavesti bankroto administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

11Įpareigoti bankroto administratorių per 3 dienas nuo sprendimo kopijos gavimo dienos, informuoti kreditorius apie priimtą teismo sprendimą, pateikiant teismui tai patvirtinančius įrodymus.

12Sprendimas per trisdešimt dienų nuo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai