Byla 2A-617/2013

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Konstantino Gurino, Danguolės Martinavičienės (kolegijos pirmininkė ir pranešėja) ir Egidijos Tamošiūnienės, teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovės (apeliantės) Z. M. pareiškimą dėl apeliacinio skundo dėl Vilniaus apygardos teismo 2012 m. sausio 11 d. sprendimo civilinėje byloje Nr. 2-1101-590/2012 pagal ieškovės Z. M. ieškinį atsakovams D. B., R. B. ir G. B. dėl nekilnojamojo turto perleidimo su sąlyga išlaikyti iki gyvos galvos sutarties nutraukimo ir iškeldinimo iš gyvenamųjų patalpų; išvadą duodanti institucija – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Vaiko teisių apsaugos skyrius, atsisakymo,

Nustatė

2ieškovė kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovams, prašydama nutraukti tarp ieškovės ir atsakovės D. B. 2008 m. liepos 21 d. sudarytą nekilnojamojo turto perleidimo su sąlyga išlaikyti iki gyvos galvos sutartį ir grąžinti ieškovei sutartimi perduotą turtą, įpareigoti atsakovę D. B. ir jos dukrą G. B. išsikelti iš buto ( - ), priteisti iš atsakovės D. B. bylinėjimosi išlaidas.

3Vilniaus apygardos teismas 2012 m. sausio 11 d. sprendimu ieškinį atmetė.

4Ieškovė pateikė apeliacinį skundą, prašydama panaikinti Vilniaus apygardos teismo 2012 m. sausio 11 d. sprendimą ir priimti naują sprendimą – ieškinį patenkinti; apeliacinės instancijos teismui konstatavus absoliutų sprendimo negaliojimo pagrindą, sprendimą panaikinti ir grąžinti bylą pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.

5Lietuvos apeliaciniame teisme 2013 m. liepos 15 d. gautas ieškovės pareiškimas dėl apeliacinio skundo atsisakymo. Ieškovė prašo patenkinti pareiškimą dėl apeliacinio skundo atsisakymo ir grąžinti sumokėtą žyminį mokestį. Nurodo, kad jai yra žinoma, jog atsisakius apeliacinio skundo, negalės jo paduoti pakartotinai.

6Apeliacinio skundo atsisakymas priimtinas ir apeliacinis procesas nutrauktinas.

7Dispozityvumo principas galioja ir apeliaciniame procese, todėl pagal CPK 308 straipsnio 1 dalį apeliacinį skundą padavęs asmuo turi teisę skundo atsisakyti iki baigiamųjų kalbų, o jeigu skundas nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka – iki skundo nagrinėjimo iš esmės pradžios. Teismas gali nepriimti apeliacinio skundo atsisakymo, jei yra CPK 42 straipsnio 2 dalyje numatytos sąlygos, t. y. jeigu apeliacinio skundo atsisakymas prieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui.

8Ieškovė pareiškimą dėl apeliacinio skundo atsisakymo pateikė iki bylos nagrinėjimo iš esmės teismo posėdyje apeliacine žodinio proceso tvarka pradžios. Pagal bylos duomenis matyti, kad ieškovės pateiktas apeliacinio skundo atsisakymas neprieštarauja imperatyvioms įstatymo nuostatoms ar viešajam interesui (CPK 42 str. 2 d., 308 str. 1 d.). Pareiškime dėl apeliacinio skundo atsisakymo nurodyta, kad ieškovei žinomos apeliacinio skundo atsisakymo pasekmės (CPK 111 str. 3 d., 308 str. 3 d.).

9Teisėjų kolegija, atsižvelgdama į nurodytas aplinkybes, konstatuoja, kad yra visos būtinos sąlygos priimti ieškovės apeliacinio skundo atsisakymą. Pagal CPK 308 straipsnio 2 dalį teismas, nutartimi priėmęs apeliacinio skundo atsisakymą, jeigu sprendimas nebuvo apskųstas kitų asmenų, nutartimi apeliacinį procesą nutraukia. Kadangi nagrinėjamu atveju sprendimas nebuvo apskųstas kitų asmenų, priėmus ieškovės apeliacinio skundo atsisakymą, apeliacinis procesas nutrauktinas.

10Ieškovei atsisakius apeliacinio skundo iki bylos nagrinėjimo iš esmės apeliacine žodinio proceso tvarka pradžios, vadovaujantis CPK 87 straipsnio 2 dalimi ieškovei grąžintinas už apeliacinį skundą sumokėtas žyminis mokestis – 500 Lt (t. 1, b. l. 215, 222).

11Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 87 straipsnio 2 dalimi, 308 straipsnio 2 dalimi straipsniais,

Nutarė

12priimti ieškovės Z. M. apeliacinio skundo atsisakymą.

13Nutraukti apeliacinį procesą pagal ieškovės Z. M. apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2012 m. sausio 11 d. sprendimo.

14Grąžinti ieškovei Z. M. (asmens kodas ( - )) 2012 m. vasario 9 d. ir 2012 m. vasario 23 d. įmokos mokėjimo kvitais už apeliacinį skundą sumokėtus 500 (penkis šimtus) Lt žyminio mokesčio.

Proceso dalyviai