Byla 2-505-589/2013
Dėl įsiskolinimo už suvartotą šilumos energiją išieškojimo pagal ieškovo AB „Panevėžio energija“ ieškinį atsakovams V. J. ir S. R

1Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Rita Dambrauskaitė, Rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovo AB „Panevėžio energija“ atsisakymą nuo ieškinio civilinėje byloje dėl įsiskolinimo už suvartotą šilumos energiją išieškojimo pagal ieškovo AB „Panevėžio energija“ ieškinį atsakovams V. J. ir S. R., ir

Nustatė

2Ieškovas kreipėsi į teismą, prašydamas priteisti iš atsakovės V. J. 4826,92 Lt įsiskolinimo už suvartotą šilumos energiją, 899,57 Lt palūkanų, 5 procentų dydžio metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas.

3Iš atsakovės S. R. ieškovas prašė priteisti 4826,92 Lt įsiskolinimo už suvartotą šilumos energiją, 899,57 Lt palūkanų, 5 procentų dydžio metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas.

4Ieškovas pateiktame prašyme nurodo, jog atsakovės įsiskolinimą už suvartotą šilumos energiją, sumokėjo. Ieškovas nuo ieškinio atsisako. Prašo civilinę bylą nutraukti. Ieškinio atsisakymo pasekmės ieškovui žinomos.

5Prašymas tenkintinas.

6Pagal Civilinio proceso kodekso 140 straipsnio 1 dalies nuostatas ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę atsisakyti nuo pareikšto ieškinio. Ieškovas, AB „Panevėžio energija“ nuo ieškinio dėl įsiskolinimo už suvartotą šilumos energiją atsisako, kadangi atsakovės sumokėjo skolą. Ieškovo atsisakymas priimtinas ir civilinė byla nutrauktina ( CPK 140 straipsnio 1 dalis, 293 straipsnio 1 dalies 4 punktas). Išaiškinti ieškovui, kad pagal Civilinio proceso kodekso 294 straipsnio nuostatas, bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama. Kadangi ieškovas atsisakė nuo pareikšto ieškinio, jam grąžinama 75 procentai sumokėto žyminio mokesčio ( CPK 87 straipsnio 2 dalis). Vadovaudamasis CPK 290-292, 293 str. 1 d. 4 p., 294 straipsniais, teismas

Nutarė

7Ieškovo, AB „ Panevėžio energija“ atsisakymą nuo ieškinio civilinėje byloje dėl įsiskolinimo už suvartotą šilumos energiją išieškojimo pagal ieškovo AB „Panevėžio energija“ ieškinį atsakovėms V. J. ir S. R., priimti ir civilinę bylą nutraukti.

8Išaiškinti šalims, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama ( CPK 294 straipsnio 2 dalis).

9Grąžinti AB „Panevėžio energija“ 147248313, 258 ( du šimtus penkiasdešimt aštuonis ) litus žyminio mokesčio, sumokėto 2012-12-07, mokėjimo nurodymas Nr. 4216. Mokesčio grąžinimą pavesti mokesčių inspekcijai.

10Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui, paduodant skundą Panevėžio miesto apylinkės teisme.

Proceso dalyviai