Byla 2-2014-262/2012
Dėl skolos, delspinigių ir palūkanų priteisimo ir atsakovo restruktūrizuojamos uždarosios akcinės bendrovės ,,Erama“ priešieškinį ieškovui L. C. dėl skolos priteisimo, trečiasis asmuo AB ,,Swedbank“

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Ona Gasiulytė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovo L. C. ieškinį atsakovui restruktūrizuojamai uždarajai akcinei bendrovei ,,Erama“ dėl skolos, delspinigių ir palūkanų priteisimo ir atsakovo restruktūrizuojamos uždarosios akcinės bendrovės ,,Erama“ priešieškinį ieškovui L. C. dėl skolos priteisimo, trečiasis asmuo AB ,,Swedbank“

Nustatė

2Ieškovas L. C. kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovui restruktūrizuojamai UAB „Erama“, kuriuo prašo priteisti iš atsakovo ieškovo naudai 599824 Lt skolos; 120967,39 Lt delspinigių; 6 % palūkanų nuo priteistos sumos, skaičiuojant nuo pareigos mokėti atsiradimo dienos iki ieškinio pateikimo į teismą dienos: nuo 2010-02-21 iki 2010-09-03 33298,00 Lt, nuo 2010-09-04 iki 2011-08-01 39534 Lt; 6 % metinių palūkanų nuo priteistos sumos, skaičiuojant nuo ieškinio pateikimo teismui dienos iki visiško teismo sprendimo įvykdymo dienos bei bylinėjimosi išlaidas.

3Atsakovas restruktūrizuojama UAB „Erama“ pareiškė ieškovui L. C. priešieškinį, kuriuo prašo iš ieškovo L. C. priteisti atsakovo RUAB „Erama“ naudai 687940,00 Lt be pagrindo gautų lėšų; 237.060,00 Lt dydžio nuostolių; 5 proc. dydžio metinių palūkanų už priteistas sumas nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas.

4Bylos nagrinėjimo metu ginčo šalys pateikė teismui pareiškimą, kuriuo ieškovas L. C. atsiima savo ieškinį atsakovui RUAB ,,Erama“, o atsakovas RUAB ,,Erama“ atsiima savo priešieškinį L. C.. Ginčo šalys sutinka su ieškinio ir priešieškinio atsiėmimais (CPK 139 str.). Prašo panaikinti Vilniaus apygardos teismo 2011 m. lapkričio 11 d., ir 2011 m. gruodžio 28 d., nutartimis taikytas laikinąsias apsaugos priemones, teismo nutartį leisti vykdyti skubiai. Nurodo, kad 2012 m. birželio 12 d. atsakovas RUAB ,,Erama“ sudarė su būsimu pirkėju T. J. Preliminariąją sutartį Nr. 2012/06/12-P(R) dėl buto ir automobilių statymo vietų ir būsimo pirkimo – pardavimo sutarties sudarymo. Teigia, kad yra susitarta dėl šioje byloje teismo nutartimi areštuoto buto esančio adresu Vilniaus m., sav., ( - ) (unikalus Nr. ( - ), būsimo pardavimo. Preliminariosios sutarties pagrindu pirkėjas atsakovui RUAB ,,Erama“ sumokėjo 58 218,00 Lt avansą. Jeigu atsakovas RUAB ,,Erama“ iki 2012 m. liepos 7 d. imtinai, negalės su pirkėju sudaryti pagrindinės pirkimo-pardavimo sutarties, jis privalės avansą grąžinti pirkėjui ir sumokėti tokio pat dydžio baudą – 58 218,00 Lt. Kadangi pirkėją finansuoja bankas, pastarasis reikalauja, kad perkamo buto atžvilgiu nebūtų taikomi jokie apribojimai ir įrodymus reikalauja pateikti iki 2012 m. birželio 25 d. Priešingu atveju bankas atsisakys finansuoti pirkimą, todėl pagrindinė buto pirkimo – pardavimo sutartis laiku negalės būti sudaryta ne dėl pirkėjo kaltės, o tai sukels anksčiau nurodytas neigiamas pasekmes (baudos dydžio sankcijas) atsakovui RUAB ,,Erama“ ir bus sužlugdytas restruktūrizavimo plano dalinis vykdymas – atsiskaitymas su kreditoriais.

5Prašymas tenkintinas. Ieškinys ir priešieškinys paliktini nenagrinėtais (CPK 139 str.).

6Pagal CPK 139 straipsnio 1 dalį ieškovas tol, kol teismas neišsiuntė ieškinio (priešieškinio) kopijos atsakovui, turi teisę atsiimti pareikštą ieškinį (priešieškinį). Vėliau ieškinį (priešieškinį) atsiimti galima tik turint atsakovo sutikimą ir ne vėliau kaip iki pirmosios instancijos teismo sprendimo priėmimo.

7Atsižvelgiant į tai, kad tiek ieškovas, tiek atsakovas sutinka atitinkamai su ieškinio ir priešieškinio atsiėmimais, yra pagrindas leisti tiek ieškovui, tiek atsakovui atsiimti ieškinį ir priešieškinį ir palikti juos nenagrinėtais (CPK 139 str.). Šalys pareiškime nereikalauja viena kitos patirtų bylinėjimosi išlaidų atlyginimo. Pagal CPK 83 straipsnio 1 dalies 9 punktą, ieškovai ir turtinius reikalavimus pareiškiantys asmenys restruktūrizavimo bylose yra atleidžiami nuo žyminio mokesčio. Todėl jokio teisinio pagrindo grąžinti jiems žyminį mokestį nėra. Teismas patyrė 10,50 Lt išlaidų susijusių su procesinių dokumentų įteikimu šalims, todėl iš ieškovo ir atsakovo, atsiėmus ieškinį ir priešieškinį šios išlaidos priteistinos per pusę t.y. po 5,25 Lt (CPK 88 str. 1 d. 3 p., 96 str. 6 d.).

8Ginčo šalims atsiėmus ieškinį ir priešieškinį išnyko pagrindas taikyti laikinąsias apsaugos priemones taikytas Vilniaus apygardos teismo 2011 m. lapkričio 11 d. nutartimi atsakovo RUAB ,,Erama“ atžvilgiu ir atsakovo prašymu, pagal pareikštą priešieškinį, Vilniaus apygardos teismo 2011 m. gruodžio 28 d. nutartimi ieškovo L. C. atžvilgiu. Todėl jos naikintinos (CPK 149 str.). Atsižvelgiant į ieškovo prašymą ir jame nurodytus argumentus dėl laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimo, leistina teismo nutartį vykdyti skubiai (CPK 283 str. 1 d. 4 p.).

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 88 straipsnio 1 dalies 3 punktu, 96 straipsniu, 139 straipsniu, 149 straipsnio 283 straipsnio 1 dalies 4 punktu, 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

10Ieškovo L. C. prašymą dėl ieškinio atsiėmimo civilinėje byloje pagal ieškovo L. C. ieškinį atsakovui restruktūrizuojamai uždarajai akcinei bendrovei ,,Erama“ dėl skolos, delspinigių ir palūkanų priteisimo tenkinti ir ieškinį palikti nenagrinėtu.

11Atsakovo RUAB ,,Erama“ prašymą dėl priešieškinio atsiėmimo civilinėje byloje pagal atsakovo RUAB ,,Erama“ priešieškinį ieškovui L. C. dėl skolos priteisimo tenkinti ir priešieškinį palikti nenagrinėtu.

12Išaiškinti ieškovui L. C. ir atsakovui RUAB ,,Erama“ kad atsiėmus ieškinį ir priešieškinį, jie nepraranda teisės kreiptis į teismą su tapačiais reikalavimais (CPK 297 str.).

13Panaikinti Vilniaus apygardos teismo 2011 m. lapkričio 11 d. nutartimi, ieškovo L. C. (asmens kodas ( - ) adresas: ( - ), Vilnius) prašymu taikytas laikinąsias apsaugos priemones – atsakovo restruktūrizuojamos UAB „Erama“ (juridinio asmens kodas 123435322, adresas: Savanorių pr. 124A, Vilnius) nuosavybės teise priklausančio kilnojamojo ir nekilnojamojo turto neviršijant 793.623,59 Lt sumos, areštą uždraudžiant jį parduoti, įkeisti ar kitais būdais perleisti kitiems asmenims. Nesant turto ar esant jo nepakankamai, trūkstamai sumai piniginių lėšų, priklausančių atsakovui restruktūrizuojamai UAB „Erama“ ir esančių pas atsakovą ar trečiuosius asmenis, areštą uždraudžiant jomis disponuoti, tačiau leidžiant atsiskaityti su ieškovu L. C., taip pat leidžiant mokėti mokesčius valstybei, socialinio draudimo įmokas bei atlyginimus darbuotojams.

14Panaikinti Vilniaus apygardos teismo 2011 m. gruodžio 28 d. nutartimi, pagal atsakovo RUAB ,,Erama“ (juridinio asmens kodas 123435322, adresas: Savanorių pr. 124A, Vilnius) prašymą taikytas laikinąsias apsaugos priemones - ieškovo L. C. (asmens kodas ( - ) adresas: ( - ), Vilnius) piniginių lėšų, priklausančių ieškovui ir esančių pas ieškovą ar trečiuosius asmenis, išskyrus lėšas gaunamas kaip ieškovo darbo užmokestį, areštą, neviršijant 925.000,00 Lt sumos, uždraudžiant jomis disponuoti, tačiau leidžiant atsiskaityti su atsakovu RUAB „Erama“. Nesant piniginių lėšų ar esant jų nepakankamai, trūkstamai sumai taikytą areštą ieškovo L. C. nuosavybės teise priklausančiam kilnojamajam ir nekilnojamajam turtui, uždraudžiant jį parduoti, įkeisti ar kitais būdais perleisti kitiems asmenims.

15Priteisti iš ieškovo L. C. (a.k. ( - ) adresas: ( - ), Vilnius) ir atsakovo RUAB ,,Erama“ (juridinio asmens kodas 123435322, adresas: Savanorių pr. 124A, Vilnius) valstybės naudai, 10,50 Lt (dešimt litų ir penkiasdešimt centų) išlaidų susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, t.y. po 5,25 Lt (po penkis litus ir dvidešimt penkis centus) iš kiekvieno.

16Teismo nutartį leisti vykdyti skubiai.

17Nutartis dalyje dėl bylinėjimosi išlaidų bei laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimo, per 7 (septynias) dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui, atskirąjį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą. Kita nutarties dalis neskundžiama.

Proceso dalyviai