Byla 2-662-372/2013
Dėl kreditorių susirinkimo nutarimo pripažinimo negaliojančiu

1Šiaulių apygardos teismo teisėja Birutė Simonaitienė, sekretoriaujant Dianai Tarozienei,

2teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo bankrutavusios UAB „Sansvaja“ bankroto administratoriaus UAB „Bankroto valdymas“ skundą dėl kreditorių susirinkimo nutarimo pripažinimo negaliojančiu ir

Nustatė

3Pareiškėjas pateikė teismui skundą, kuriuo prašė panaikinti bankrutavusios UAB „Sansvaja“ 2013 m. sausio 18 d. kreditorių susirinkimo nutarimą Nr.1 dėl administravimo išlaidų sąmatos patvirtinimo. Taip pat prašė įpareigoti bankrutavusios UAB „Sansvaja“ kreditorių susirinkimą iš naujo svarstyti klausimą dėl administravimo išlaidų sąmatos patvirtinimo.

4Skundas paliktinas nenagrinėtas.

5Į teismo posėdį, apie kurio laiką ir vietą pranešta tinkamai (62-65 b.l.), neatvyko nė vienas asmuo. Jokių prašymų atidėti bylos nagrinėjimą taip pat nepateikta. Priimti sprendimą už akių teismas laiko negalimu, kadangi tokį prašymą galėjo pareikšti tik ta šalis, kuri dalyvauja teismo posėdyje atžvilgiu šalies, kuri be priežasties nedalyvavo posėdyje. Bylos nagrinėjimą atidėti ir šaukti dar vieną teismo posėdį nėra pagrindo, tuo būtų vilkinamas procesas. Teismas taip pat įvertina ir tą aplinkybę, kad teismo posėdis jau buvo atidėtas. Nors bankroto bylose teismas turi būti aktyvus, tačiau tai daroma tik tada, kai galėtų būti daroma pagrįsta prielaida, jog bus pažeistas viešasis interesas. Šiuo atveju kreditorių interesai nebūtų pažeisti, o bankroto administratorius yra privatus juridinis asmuo, pateikęs ginčą dėl jo finansinių interesų apsaugos.

6Vadovaujantis išdėstytu ir Lietuvos Respublikos CPK 140 straipsnio 4 dalimi, 285 straipsnio 1 dalimi, 290-291, 296 straipsnio 1 dalies 6 punktu, 298 straipsniu, teismas

Nutarė

7Pareiškėjo bankrutavusios UAB „Sansvaja“ bankroto administratoriaus UAB „Bankroto valdymas“ skundą dėl kreditorių susirinkimo nutarimo pripažinimo negaliojančiu palikti nenagrinėtą.

8Nutartis per 7 dienas nuo jos priėmimo gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą.

Proceso dalyviai