Byla B2-4509-866/2017
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Mediatrans“, priėmimo klausimą

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Asta Pikelienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo uždarosios akcinės bendrovės (toliau UAB) „Blokas“ pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Mediatrans“, priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovas pareiškimu prašo iškelti bankroto bylą atsakovui, motyvuodamas tuo, kad atsakovas nevykdo savo prievolių, yra skolingas ieškovui 1 857 Eur už suteiktas krovinio pervežimo paslaugas.

3Pareiškimą atsisakytina priimti.

4Nustatyta, kad Vilniaus apygardos teismo 2017 m. gegužės 31 d. nutartimi UAB „Mediatrans“, į. k. 302851981, civilinėje byloje Nr. B2-4187-866/2017 jau yra iškelta bankroto byla pagal ieškovo UAB „Mediatrans“ vadovo Tomo Juciko pareiškimą. Įmonės administratoriumi paskirtas Sigitas Šamanskas (bankroto administravimo paslaugas teikiančių asmenų sąrašo Nr. B-FA554). Nustatytas 45 dienų nuo teismo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos terminą bankrutuojančios įmonės kreditorių finansiniams reikalavimams pareikšti. Tokiu būdu klausimas dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Mediatrans“ teisme jau yra išnagrinėtas.

5CPK 137 straipsnio 2 dalies 5 punkte numatyta, kad teismas atsisako priimti ieškinį, kai teismo žinioje yra byla dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu.

6Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes teismas sprendžia, kad ieškovo VSDFV Vilniaus skyriaus pareiškimą atsisakytina priimti.

7Ieškovui išaiškinama, kad vadovaujantis ĮBĮ 21 str. 1 dalimi, įsiteisėjus 2017 m. gegužės 31 d. teismo nutarčiai, kuria UAB „Mediatrans“ iškelta bankroto byla, jis turi teisę per nustatytą 45 dienų nuo teismo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos terminą perduoti bankroto administratoriui savo reikalavimus ir kartu pateikti juos pagrindžiančius dokumentus, taip pat nurodyti, kaip įmonė yra užtikrinusi šių reikalavimų įvykdymą.

8Ieškovui taip pat išaiškinama, kad teismo atsisakymas priimti ieškinį nurodytu pagrindu nekliudo vėl kreiptis su tuo pačiu ieškiniu, jeigu yra pašalintos arba išnyko aplinkybės, kliudžiusios priimti ieškinį (CPK 137 straipsnio 4 dalis).

9Vadovaudamasis CPK 137 straipsnio 2 dalies 5 punktu, 290-291 straipsniais, ĮBĮ 21 straipsnio 1 dalimi teismas

Nutarė

10Atsisakyti priimti ieškovo UAB „Blokas“ pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Mediatrans“.

11Išaiškinti ieškovui, kad įsiteisėjus 2017 m. gegužės 31 d. teismo nutarčiai civilinėje byloje Nr. B2-4187-866/2017, kuria UAB „Mediatrans“ iškelta bankroto byla, jis turi teisę per teismo nurodytoje nutartyje nustatytą terminą perduoti bankroto administratoriui savo reikalavimus ir kartu pateikti juos pagrindžiančius dokumentus, taip pat nurodyti, kaip įmonė yra užtikrinusi šių reikalavimų įvykdymą.

12Išaiškinti ieškovui, jog teismo atsisakymas priimti pareiškimą nurodytu pagrindu nekliudo vėl kreiptis su tuo pačiu pareiškimu, jeigu yra pašalintos arba išnyko aplinkybės, kliudžiusios priimti procesinį dokumentą.

13Nutartis per septynias dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui, atskirąjį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai