Byla 2-938/2010

2Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Vyto Miliaus (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas), Gintaro Pečiulio ir Viginto Višinskio, teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo atsakovo Vilniaus pedagoginio universiteto atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2010 m. kovo 8 d. nutarties, kuria taikytos laikinosios apsaugos priemonės civilinėje byloje Nr. 2-4339-258/2010 pagal ieškovo uždarosios akcinės bedrovės ,,CSC Telecom“ ieškinį atsakovui Vilniaus pedagoginiam universitetui dėl viešo fiksuoto telefono ryšio paslaugų teikimo pirkimo sprendimų teisėtumo.

3Teisėjų kolegija,

Nustatė

4Ieškovas UAB ,,CSC Telecom“ ieškiniu kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą ir prašė pripažinti negaliojančiais atsakovo priimtus sprendimus dėl ieškovo pasiūlymo atmetimo ir preliminarios eilės sudarymo. Ieškinio reikalavimų užtikrinimui ieškovas prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones – sustabdyti ir uždrausti atlikti bet kokius veiksmus, susijusius su atsakovo vykdomu viešo fiksuoto telefono ryšio paslaugų teikimo viešuoju pirkimu.

5Vilniaus apygardos teismas 2010 m. kovo 8 d. nutartimi ieškovo prašymą tenkino ir nutarė iki bus išnagrinėtas šalių ginčas, uždrausti atsakovui Vilniaus pedagoginiam universitetui pasirašyti sutartį su konkurso laimėtoju.

6Teismas nutartyje nurodė, jog ieškovo reikalavimas, suformuluotas ieškinyje, yra tiesiogiai susijęs su atsakovo vykdomomis viešo pirkimo procedūromis, todėl nesiėmus laikinųjų apsaugos priemonių, atsakovas gali toliau vykdyti pirkimo procedūras ir jas užbaigti sudarydamas su konkurso laimėtoju pirkimo sutartį, dėl ko galimai ieškovui palankaus teismo sprendimo įvykdymas gali pasidaryti sudėtingesnis arba neįmanomas.

7Atskiruoju skundu atsakovas Vilniaus pedagoginis universitetas prašo panaikinti Vilniaus apygardos teismo 2010 m. kovo 8 d. nutartį. Nurodo, jog dėl teismo taikytų laikinųjų apsaugos priemonių atsakovas gali patirti neigiamus padarinius.

8Lietuvos apeliaciniame teisme 2010 m. gegužės 27 d. buvo gautas apelianto Vilniaus pedagoginio universiteto pareiškimas dėl atsisakymo nuo atskirojo skundo. Pareiškime nurodoma, jog Vilniaus apygardos teismas 2010 m. gegužės 12 d. priėmė nutartį, kuria nutarė palikti UAB ,,CSC Telecom“ ieškinį nenagrinėtą ir panaikinti laikinąsias apsaugos priemones, todėl atskirojo skundo nagrinėjimas yra nebetikslingas. Apeliantas taip papt nurodė, kad jam yra žinomos atsisakymo nuo atskirojo skundo pasekmės.

9Apeliacinis procesas nutraukiamas.

10CPK 308 straipsnio pirmoji dalis nustato, kad apeliacinį (atskirąjį) skundą padavęs asmuo turi teisę skundo atsisakyti iki baigiamųjų kalbų, o jeigu skundas nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka – iki skundo nagrinėjimo iš esmės pradžios. Pagal CPK 338 straipsnį, atskiriesiems skundams paduoti ir nagrinėti taikomos taisyklės, reguliuojančios procesą apeliacinės instancijos teisme.

11Kadangi atskirąjį skundą padavusio asmens atsisakymas nuo skundo imperatyvioms įstatymų nuostatoms ir viešajam interesui neprieštarauja, o bylos medžiagoje nėra duomenų, kad toks atsisakymas pažeidžia kieno nors teises ar teisėtus interesus (CPK 42 str. 2 d., 308 str. 2 d., 338 str.), be to, apeliantui yra žinomos atsisakymo nuo atskirojo skundo teisinės pasekmės (CPK 308 str. 3 d.), teisėjų kolegija, atsižvelgdama į išdėstytas aplinkybes, konstatuoja, jog nėra pagrindų atsisakyti tenkinti apelianto pareiškimą dėl atsisakymo nuo atskirojo skundo, todėl atsisakymas nuo atskirojo skundo priimamas, o apeliacinis procesas nutraukiamas (CPK 338 str., 308 str.).

12Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 308 straipsnio antrąja dalimi,

Nutarė

13Apeliacinį procesą pagal atsakovo Vilniaus pedagoginio universiteto atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2010 m. kovo 8 d. nutarties, kuria taikytos laikinosios apsaugos priemonės, nutraukti.

Proceso dalyviai