Byla 1-419-389/2018
Dėl daugiau nieko nesiaiškino

1Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja Gražina Kazilionienė, sekretoriaujant Elonai Klemkienei, dalyvaujant prokurorei Daliai Styrienei, gynėjui advokatui Antanui Cemnolonskui, viešame teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje M. B., asmens kodas ( - ) gim. ( - ), Lietuvos Respublikos pilietis, lietuvis, gyvenantis ( - ), dirbantis Švaros centro „( - )“, aukštesniojo išsilavinimo, nevedęs, neteistas, kaltinamas padaręs baudžiamąjį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos BK 259 straipsnio 2 dalyje, S. I., asmens kodas ( - ) gim. ( - ), Lietuvos Respublikos pilietis, lietuvis, gyvenantis ( - ), bedarbis, vidurinio išsilavinimo, nevedęs, neteistas, kaltinamas padaręs baudžiamuosius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos BK 259 straipsnio 2 dalyje, 259 straipsnio 2 dalyje, ir nusikaltamą veiką, numatytą LR BK 260 straipsnio 1 dalyje.

2Teismas, išnagrinėjęs įrodymus baudžiamojoje byloje,

Nustatė

3Kaltinamasis M. B. kartu su kaltinamuoju S. I. neteisėtai disponavo nedideliu kiekiu narkotinių medžiagų be tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, o būtent: 2017 m. vasarą, tiksliau nenustatytu laiku, Panevėžyje, Parko gatvėje, prie sporto klubo „Impulsas“, veikdamas kartu su S. I., susitarė bendrai įgyti narkotinės medžiagos-kanapių (antžeminių dalių) ir ją kartu suvartoti. Neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, bet tikslu neteisėtai įgyti savo ir S. I. vartojimui narkotinės medžiagos, iš nenustatyto asmens S. I. nupirkus už bendrus jo ir S. I. pinigus–12 eurų, taip neteisėtai įgijo ir laikė tiksliai nenustatytą kiekį, bet ne mažiau nei 0,214 g narkotinės medžiagos–kanapių (antžeminių dalių), kuriose ? 9-tetrahidrokanabinolio kiekis jose yra 12,6%, po to Panevėžyje, Parko g. 12, automobilių stovėjimo aikštelėje, bendru sutarimu su S. I., dalį šių narkotinių medžiagų surūkė, o likusią dalį šių narkotinių medžiagų jis įsidėjo į metalinę dėžutę ir ją neteisėtai gabeno, važiuodamas J. B. priklausančiu automobiliu „Opel Vectra“, valst. Nr. ( - ) Panevėžio miesto gatvėmis, toliau šią narkotinę medžiagą neteisėtai laikė bute, esančiame ( - ), tęsdamas savo nusikalstamą veiką, šią narkotinę medžiagą laikydamas prie savęs, neteisėtai gabeno iš Panevėžio į Vilnių, važiuodamas maršrutiniu autobusu, bei neteisėtai laikė savo bute, esančiame ( - ), iki 2017 m. rugsėjo 8 d., apie 21.30 val., kai pasiėmęs metalinę dėžutę su minėta narkotine medžiaga, ją neteisėtai gabeno, laikydamas prie savęs, važiuodamas maršrutiniu autobusu iš Vilniaus į Panevėžį bei neteisėtai laikė bute, esančiame ( - ), iki 2017 m. rugsėjo 9 d., toliau tęsdamas nusikalstamą veiką, 2017 m. rugsėjo 9 d., apie 21.00 val., šią narkotinę medžiagą neteisėtai gabeno automobiliu „Opel Vectra“, valst. Nr. ( - ) važinėdamas Panevėžio miesto gatvėmis, kol 2017 m. rugsėjo 10 d., apie 02.10 val., minėto automobilio apžiūros metu nedidelį kiekį narkotinės medžiagos - 0,214 g kanapių (antžeminių dalių), kuriose ? 9-tetrahidrokanabinolio kiekis jose yra 12,6%, surado ir paėmė Panevėžio apskrities VPK patrulių kuopos mobiliojo būrio pareigūnai.

4Kaltinamasis S. I. kartu su M. B. neteisėtai disponavo nedideliu kiekiu narkotinių medžiagų be tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, o būtent: 2017 m. vasarą, tiksliau nenustatytu laiku, Panevėžyje, Parko gatvėje, prie sporto klubo „Impulsas“, veikdamas kartu su M. B., susitarė bendrai įgyti narkotinės medžiagos-kanapių (antžeminių dalių) ir ją kartu suvartoti. Neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, bet tikslu neteisėtai įgyti savo ir M. B. vartojimui narkotinės medžiagos, iš nenustatyto asmens nupirko už bendrus jo ir M. B. pinigus – 12 eurų, taip neteisėtai įgijo ir laikė tiksliai nenustatytą kiekį, bet ne mažiau nei 0,214 g narkotinės medžiagos–kanapių (antžeminių dalių), kuriose ? 9-tetrahidrokanabinolio kiekis jose yra 12,6%.

5Be to, kaltinamasis S. I. neteisėtai įgijo, gabeno ir laikė nedidelį kiekį narkotinių medžiagų, neturint tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, t.y. neteisėtai disponavo nedideliu kiekiu narkotinių medžiagų, neturint tikslo jų parduoti ar kitaip platinti bei neteisėtai platino narkotines medžiagas, o būtent: 2017 m. rugsėjo 9 d., apie 19.00 val., Panevėžyje, Durpyno gatvėje, savo poreikiams – vartojimui, iš nenustatyto asmens už 12 eurų įgijo tiksliai nenustatytą kiekį, bet ne mažiau nei 0,244 g narkotinės medžiagos–kanapių (antžeminių dalių), kuriose ? 9-tetrahidrokanabinolio kiekis jose yra 11,1%, kurią laikė prie savęs ir gabeno, važiuodamas automobiliu į namus, esančius ( - ), kur toliau laikė šias narkotines medžiagas, toliau tęsdamas savo nusikalstamą veiką, 2017 m. rugsėjo 9 d., apie 21.00 val., šią neteisėtai įgytą narkotinę medžiagą, įsidėjęs į kuprinę, gabeno M. B. vairuojamu automobiliu „Opel Vectra“, valst. Nr. ( - ) važinėdamas Panevėžio miesto gatvėmis, o apie 22 val., Panevėžyje, Vilniaus g. 2, Panevėžio muzikos mokyklos kieme, dalį narkotinių medžiagų suvartojo, rūkydamas pats bei duodamas neatlygintinai rūkyti M. B. ir V. Š., o likusį kiekį narkotinės medžiagos toliau laikė prie savęs kuprinėje, nusinešdamas prie Panevėžio bendruomenių rūmų, esančių Panevėžyje, Kranto g. 28, kur prie Nevėžio upės, toliau tęsdamas savo nusikalstamą veiką, dalį narkotinių medžiagų suvartojo, rūkydamas pats bei duodamas neatlygintinai rūkyti M. B., V. Š. ir N. B., o likusį kiekį narkotinės medžiagos toliau laikė prie savęs kuprinėje ir gabeno M. B. vairuojamu automobiliu „Opel Vectra“, valst. Nr. ( - ) važinėdamas Panevėžio miesto gatvėmis, toliau tęsdamas savo nusikalstamą veiką, 2017 m. rugsėjo 10 d., apie 01.30 val., Panevėžyje, Aitvarų g., prie pastato Nr. 22, dalį narkotinių medžiagų suvartojo, rūkydamas pats bei duodamas neatlygintinai rūkyti M. B., V. Š., N. B. ir A. K., o likusį kiekį narkotinės medžiagos - 0,244 g kanapių (antžeminių dalių), susuktą folijos paketėlyje, laikė savo kuprinėje esančiame penale iki 2017 m. rugsėjo 10 d., 02.10 val., kuomet minėto automobilio apžiūros metu nedidelį kiekį narkotinės medžiagos–0,244 g kanapių (antžeminių dalių), kuriose ? 9-tetrahidrokanabinolio kiekis jose yra 11,1%, surado ir paėmė Panevėžio apskrities VPK patrulių kuopos mobiliojo būrio pareigūnai.

6Kaltinamasis M. B. kaltu prisipažino visiškai ir parodė, kad su kitu kaltinamuoju yra pažįstami nuo seniai. Gyveno Vilniuje, Žirmūnų gatvėje, kartais atvažiuodavo į Panevėžį aplankyti mamos, draugų. Susitiko su S. I., nebuvo nuotaikos, susipyko su drauge, norėjosi atsipalaiduoti, nusipirko rūkyti kanapių. „Impuls“ aikštelėje rūkė. Iš nepažįstamo žmogaus įsigijo „žolės“. S. pirko už 12 eurų, susimetė per pusę. „Žolė“ buvo suvyniota į foliją. Gal rūkė prie „Cido“ arenos. Rūkė automobilyje, pabuvo, kol baigėsi poveikis. Likusią žolę įsidėjo į metalinę dėžutę, laikė kuprinėje. Grįžo į Vilnių, nuomojame bute pasidėjo kažkur. Su drauge gyveno, nuo jos slėpė. Paskui važiavo vėl į Panevėžį, į miesto šventę, susitiko su S., rūkė prie muzikos mokyklos, prie Senvagės, paskui prie aerodromo. S. buvo nusipirkęs. Dar buvo V., S. draugas. Parūkė, atsipalaidavo, atvažiavo pareigūnai, padarė kratą, pas jį rado metalinę dėžutę. Rūkė su stikline pypke. Gailisi, kad taip padarė, gyvenimo pamoka. Dabar neberūko. Gavo barti nuo mamos, nuo draugės. Šiandien rūkyti nenori. Gyvena su drauge laikinai apsistoję pas mamą.

7Kaltinamasis S. I. kaltu prisipažino visiškai ir parodė, kad vasarą, tikslios datos nepamena, M. paskambino, pasakė, kad grįš į Panevėžį, jog pykstasi su drauge, kad nėra nuotaikos. Su M. nusprendė parūkyti kanapių. Jis susirašė su tuo žmogumi, įsigijo iš to žmogaus kanapių. Važiavo prie „Cido“ arenos parūkyti. Likusią dalį M. įsidėjo pas save į metalinę dėžutę. Paskui išsiskirstė. Buvo miesto šventė. Jis nusipirko kanapių. Grįžo namo ir laukė M.. Susitiko su M., važiavo į miestą, jam paskambino draugas V., vaikščiojo po Laivės aikštę, susitarė parūkyti už muzikos mokyklos. Prie Bendruomenių rūmų palaukė dar vieno vaikino, parūkė keturiese. Paskui važiavo pasiimti draugės, nuvažiavo prie aerodromo, po 15 minučių atvažiavo pareigūnai. Ten jau buvo penkiese. Blogai vertina savo poelgį, dvi dienos, praleistos areštinėje, privertė susimąstyti, labai gaila buvo artimųjų. Gyvena su seneliais. Tėvai dabar išsiskyrė. Ateityje daugiau nerūkys. Krautuvo teises laikė, bandys „Kalnapilyje“ padirbėti, ateities planai siejami su programavimu. Koncertine veikla užsiima su verslo liudijimais.

8Kaltinamiesiems M. B. ir S. I. visiškai prisipažinus kaltais ir išsamiai paaiškinus padarytų nusikalstamų veikų aplinkybes, nustatyta, kad nusikalstamų veikų padarymo aplinkybės nekelia abejonių, prokurorei ir gynėjui sutikus su sutrumpintu įrodymų tyrimu, baudžiamoji byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka (LR BPK 273 str.)

9Be kaltinamųjų M. B. ir S. I. visiško prisipažinimo, jų kaltė, padarius nusikalstamas veikas, įrodyta šiais įrodymais.

10Iš liudytojo S. R. ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų (b.l. 34-35, t. 1) matyti, jog jis parodė, kad 2017 m. rugsėjo mėnesio pradžioje, dirbo ekipaže „1903“ kartu su vyriausiuoju patruliu D. V.. Apie 02.10 val., patruliuodami tarnybiniu automobiliu Panevėžyje, Aitvarų gatvėje, nesaugomoje automobilių stovėjimo aikštelėje pamatė automobilį „Opel Vectra“, valstybinių numerių neatsimena ir nusprendė jį patikrinti. Automobilyje sėdėjo keturi vaikinai ir mergina. Jis su kolega D. V. nuėjo iki automobilio „Opel-Vectra“ prie vairuotojo durelių, o kolega priėjo prie keleivio durelių. Paprašius pateikti dokumentus, už vairo sėdėjęs vaikinas pateikė vairuotojo pažymėjimą, iš kurio buvo nustatyta, kad tai M. B.. Kas buvo kiti asmenys, neatsimena, jų pavardės nurodytos jo tarnybiniame pranešime. Automobilyje buvusių asmenų paklausė, ar neturi draudžiamų daiktų, jie pasakė, kad neturi. Visi asmenys buvo išlaipinti, kad galima būtų atlikti dalinę asmens apžiūrą. Nei pas vieną iš jų draudžiamų daiktų nerado. Tada tikrino automobilį, kur ant galinės sėdynės rado kuprinę. Kuprinėje penale rado sulankstytą folijos gabaliuką su augalinės kilmės medžiaga. Paklausus kieno tai daiktai, vienas iš vaikinų pasisakė, kad tai jo daiktai. Kieno tie daiktai, yra nurodyta jo tarnybiniame pranešime. Vairuotojas M. B. pasakė, kad automobilio bagažinėje kuprinėje jis turi tokios pat medžiagos kaip ir pas jo draugą. M. B., atidaręs bagažinę, iš kuprinės ištraukė metalinę dėžutę, kurioje buvo augalinės kilmės medžiaga. Apie rastas galimai narkotines medžiagas informavo Panevėžio apskrities VPK OVS budėtoją ir iškvietė operatyvinės grupės darbuotojus bei ekspertus. Visi automobilyje buvę asmenys buvo pristatyti į laikino sulaikymo patalpas, esančias Senamiesčio g. 100, Panevėžyje. Kadangi du vaikinai prisipažino, kad rasta augalinės kilmės medžiaga priklauso jiems, todėl daugiau nieko nesiaiškino.

11Iš liudytojo D. V. ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų (b.l. 37-38, t. 1) matyti, jog jis davė analogiškus parodymus kaip ir liudytojas S. R..

12Iš liudytojo V. Š. ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų (b.l. 28-29, 31-32, t. 1) matyti, jog jis parodė, kad 2017-09-09, būdamas Panevėžio miesto šventėje, apie 21 val., Senvagėje susitiko S. I. su draugu M.. Iš pradžių vaikščiojo po Senvagę, o po to kažkuriuo metu M. pasakė, kad turi parūkyti, konkrečiai neįvardijo, tačiau iš jo pasakymo suprato, jog turi parūkyti marichuanos. Kadangi anksčiau vieną kartą yra rūkęs marichuanos, poveikį žinojo, patiko apsvaigimas, todėl šį kartą vėl sutiko parūkyti, nes norėjo kompanijoje atsipalaiduoti. Visi trys iš Senvagės nuėjo link Muzikos mokyklos, kad nebūtų žmonių. Nuėjo už Muzikos mokyklos pastato ir S. iš kuprinės išsitraukė dėžutę, kurioje buvo marichuana tarp folijos. S. pridėjo marichuanos į stiklinę pypkę ir uždegęs pradėjo rūkyti. Rūkė paeiliui visi trys, kol surūkė į pypkę sudėtą marichuaną. Parūkęs jis apsvaigo, gali pasakyti, kad tikrai visi trys rūkė marichuaną, kadangi žino, kaip atrodo, be to buvo aštrus specifinis marichuanos kvapas. Parūkius S. viską susidėjo į kuprinę ir vėl visi trys grįžo į Panevėžio miesto centrą, po to ėjo per Senvagę link bendruomenių rūmų, kur jie buvo palikę automobilį. Besėdint automobilyje, kur už vairo sėdėjo M., atėjo S. draugas, vardu N., kuriam prieš tai S. paskambino ir pasiūlė ateiti. M. paskambino kažkokiai panelei ir susitarė susitikti prie centrinės „IKI“. Keturiese važiavo į sutartą vietą, galėjo būti 23-24 val. Nuvažiavus iki centrinės „IKI“ automobilių stovėjimo aikštelės, prie Autobusų stoties, prie automobilio atėjo jam nepažįstama panelė, vėliau sužinojo, kad ji yra A.. Atėjus A., važiavo nusipirkti ko nors išgerti ir užvalgyti. Pakeliui, kiek atsimena, ar tai S., ar tai M. pasiūlė parūkyti, visi sutiko ir tada pradėjo tartis, kur važiuoti parūkyti. Iš pradžių buvo siūloma važiuoti į vieną vietą, bet po to M. pasakė, kad žino geresnę vietą ir, nusipirkę prekių degalinėje, važiavo į M. pasiūlytą vietą. M. nuvežė iki aikštelės prie Stetiškių aerodromo. Sustojus aikštelėje, visi išlipo iš automobilio. S. vėl iš kuprinės išsiėmė tą pačią apvalią aukštą dėžutę su marichuana. Kadangi aikštelė buvo apšviesta, tai matėsi ką S. daro. S. kalbėjo kartu su jais ir vėl pridėjo marichuanos į stiklinę pypkę, uždegė. Jis pradėjo rūkyti pypkę, patraukęs kelis dūmus, per rankas leido pypkę ir visi paeiliui rūkė. Taip marichuaną rūkė per du kartus, t. y. du ratus. Šį kartą parūkius, jam apsvaigimas sustiprėjo, pasidarė linksma. Surūkius S. pridėtos marichuanos į pypkę, S. viską susidėjo į kuprinę ir visi susėdo į automobilį. Automobilyje kalbėjosi, už kokio pusvalandžio prie jų automobilio privažiavo policijos pareigūnų automobilis. Policijos pareigūnai, atėję iki jų automobilio, pašvietė į vidų, paklausė, ką jie veikia. Pareigūnai daugiausia kalbėjosi su M., po to paprašė jį išlipti, patikrino, po to paprašė išlipti S., jį tikrino, po to paprašė išlipti ir juos. Patikrinę juos, pareigūnai nerado nieko draudžiamo. Tada tikrino automobilį, matė, kad tikrino ir S. kuprinę, kuri buvo palikta automobilio salone. Policijos pareigūnas pasakė, kad kažką rado, jis suprato, jog galbūt rado marichuanos, nes kiek matė, tai ne visą surūkė. Tikrino ir bagažinę, bet ar rado ką bagažinėje, nežino. Tada iškvietė kitą policijos pareigūnų ekipažą ir jį, N. bei A. atvežė į policijos komisariatą, kur laukė, kad juos apklaustų. S. ir M. sulaikė, jie su policijos pareigūnais, kai juos išvežė į policiją, stovėjo prie policijos pareigūnų automobilio. M. su S. pasiūlė parūkyti, bet už tai neprašė jokio atlygio, tiek jį, tiek N., tiek A., kiek girdėjo, tiesiog pavaišino. N. ir A. taip pat suprato, kad važiuos rūkyti marichuanos, ieškojo ir tarėsi, kur rasti ramesnę vietą, kad nebūtų žmonių.

13Iš liudytojo N. B. ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų (b.l. 22-23, 25-26, t. 1) matyti, jog jis parodė, kad 2017 m. rugsėjo 9 d., jam būnant Panevėžio miesto šventėje, apie 21 val., paskambino draugas S. I., kuris norėjo susitikti ir kartu pabūti Panevėžio miesto šventėje. Susitarė susitikti iš karto prie Panevėžio miesto kultūros namų. Tuo metu jau buvo išgėręs keturias skardines alaus ir nuėjęs į sutartą vietą, prie automobilio „Opel“ rado jo laukiančius S. I., M. ir V.. Jie atrodė kaip ir neblaivūs, tačiau nuo jų alkoholio kvapo nesijautė. Susitikus, ėjo pasivaikščioti į Senvagę, po to nuėjo į Senvagės paupį šiaip pabūti. Paupyje S. I. užsiminė, kad jis turi „žolės“, t. y. marichuanos. Kadangi jis nebuvo jos vartojęs, norėjo pabandyti, todėl jo paprašė duoti parūkyti. S. I. paėmė su savimi turėtą stiklinę pypkę, prikimšo grynos „žolės“, su tabaku nemaišė, pridegė, ir „žolę“ rūkė keturiese. Suprato, kad rūko „žolę“ iš kvapo, taip pat jautėsi lengvai, atsipalaidavo. Visi keturi surūkė visą „žolę“, kiek S. I. buvo pridėjęs į stiklinę pypkę. Baigus rūkyti „žolę“, nuėjo į Senvagę prie fontanų, pažiūrėjo fejerverkus ir grįžo prie automobilio. Važiavo pasiimti M. draugės A., nuvažiavo prie centrinės „IKI“ automobilių stovėjimo aikštelės. Atėjus A., nuvažiavo į „Varniukų“ barą, kur A. nusipirko alaus. Tada važiavo iki Stetiškių aerodromo. Važiavo į tą vietą, nes važiuojant visi susitarė parūkyti, o S. I. turėjo dar „žolės“, tai norėjo tai padaryti ramioje vietoje. Nuvažiavus į aikštelę prie Stetiškių aerodromo, išlipo iš automobilio, S. I. išsitraukė vėl stiklinę pypkę, pridėjo „žolės“ ir vėl pridegė. Tada jau penkiese rūkė „žolę“, surūkė visą S. I. sudėtą „žolę“ į stiklinę pypkę. Jiems bebūnant automobilyje, už kokių 15 minučių atvažiavo policijos pareigūnai. Jų paprašė išlipti iš automobilio po vieną, padarė apžiūrą, tačiau nei pas vieną iš jų nieko draudžiamo nerado. Kiek girdėjo, policijos pareigūnas pasakė, kad S. I. kuprinėje rado „žolės“, o dar ką nors rado, tikrinant automobilį, daugiau jis negirdėjo. Juos visus pristatė į policijos komisariatą, esantį Senamiesčio gatvėje. Jį apklausė ir paleido, o ar kas buvo sulaikytas, to nežino. Jis „žolę“ tą kartą rūkė pirmą kartą. S. I. juos pavaišino, už „žolę“ pinigų neprašė ir neėmė.

14Iš liudytojos A. K. ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų (b.l. 19-20, t. 1) matyti, jog ji parodė, kad 2017-09-10, 00.34 val., jai paskambino telefonu pažįstamas M. B. ir pasiūlė susitikti automobilių stovėjimo aikštelėje prie centrinės parduotuvės IKI, kur už kelių minučių M. B. automobiliu „Opel Vectra“ atvažiavo dar su trimis draugais. Iš jų ji pažinojo tik S.. Su jais ji susipažino susitikus. Tai V. ir N.. Nusipirko litrą alaus, cigarečių ir nuvažiavo į Stetiškes prie aerodromo, kur sustoję automobilyje kalbėjosi. Iš automobilio išlipo parūkyti ir ji S. rankose pamatė pypkę, iš kur ir kada jis ją paėmė, nematė. Pirmas parūkė S., tada pypkę padavė N., kuris parūkė ir pypkę padavė M., šis parūkęs pypkę, padavė jai. Ji užtraukė vieną dūmą, suprato, kad rūko „žolę“. Žino, kad „žolė“ yra narkotinė medžiaga, ją rūkė pirmą kartą, anksčiau nebuvo rūkiusi, norėjo pabandyti. Tokiu būdu ratu „žolę“ parūkė ir antrą kartą. Parūkę įsėdo į automobilį, kur toliau kalbėjosi. Besėdint automobilyje, prie jų privažiavo policijos pareigūnai ir paklausė, ar turi draudžiamų daiktų. Pareigūnas liepė išlipti M., pasakė, kad išsiimtų visus turimus daiktus, po to liepė išlipti S., taip pat liepė išsiimti visus turimus daiktus. Pareigūnas, pašvietęs pro dureles į automobilio saloną, pasakė, kad „yra“. Ji suprato, kad pareigūnai rado kažką draudžiamo, galimai narkotikų, tačiau ką rado, ji nematė. Po to pareigūnai liepė išlipti V., parodyti turimus daiktus, taip pat N.. Prašė, kad jis parodytų turimus daiktus, o po to liepė išlipti ir jai bei parodyti turimus daiktus. Ji girdėjo, kaip M. B. pareigūnams prisipažino, kad tai jo „žolė“. Ji suprato, kad pas M. B. pareigūnai rado narkotinių medžiagų. Taip pat girdėjo, kaip S. prisipažino pareigūnams, kad tai jo, bet kas būtent yra jo, ji nežino.

15Rašytinė bylos medžiaga

16Iš 2017-09-11 Panevėžio priklausomybės ligų centro pažymos (b.l. 84, t. 1) matyti, kad 2017-09-11 atliktas narkotikų testas M. B.. Organizme rasta THC (tetrahidrokanabinolis).

17Iš 2017-09-11 Panevėžio priklausomybės ligų centro pažymos (b.l. 140, t. 1) matyti, kad 2017-09-11 atliktas narkotikų testas S. I.. Organizme rasta THC (tetrahidrokanabinolis).

18Iš 2017-09-10 Panevėžio apskrities VPK patrulių kuopos mobiliojo būrio vyriausiojo patrulio S. R. tarnybinio pranešimo (b.l. 17-18, t. 1) matyti, kad 2017-09-10, dirbant ekipaže „1903“ kartu su vyr. Patruliu D. V., apie 02.10 val., patruliuodami Aitvarų g., prie 22 numeriu pažymėto pastato, automobilių stovėjimo aikštelėje, pastebėjo stovintį automobilį „Opel Vectra“, valst. Nr. ( - ) kuriame sėdėjo keturi jaunuoliai ir mergina, kurie sukėlė įtarimą. Paklausus jaunuolių ar su savimi ir mašinoje neturi neleistinų daiktų ir narkotinių medžiagų, visi jaunuoliai atsakė, kad nieko neleistino neturi. Vairuotojo pusėje sėdėjo M. B., priekyje keleivio pusėje sėdėjo S. I., gale sėdėjo V. Š., N. B. ir A. K.. Apžiūrint automobilio saloną, gale tarp kuprinės esančiame penale buvo rasta sulankstyta į foliją galimai narkotinė medžiaga. Paklausus jaunuolių, kieno kuprinė, S. I. prisipažino, kad tai jo augalinės kilmės narkotinė medžiaga. Paklausus jaunuolių, ar dar automobilyje yra draudžiamų daiktų, M. B. pasakė, kad tokios pat medžiagos kaip ir pas draugą, yra bagažinėje esančioje juodos spalvos kuprinėje metalinėje dėžutėje. Apie rastas galimai augalinės kilmės narkotines medžiagas buvo informuotas Panevėžio apskrities VPK OVS budėtojas ir į įvykio vietą iškviesti ekspertai bei kinologas. Visi automobilyje buvę asmenys neneigė, kad vartojo narkotines medžiagas, tai yra rūkė „žolės“. Visi asmenys buvo sulaikyti apie 02.20 val. ir pristatyti į laikino sulaikymo patalpas, adresu Senamiesčio g. 100.

19Iš 2017-09-10 įvykio vietos apžiūros protokolo (b.l. 7-11, t. 1) matyti, kad įvykio vieta yra Panevėžio miesto pietinėje dalyje, Aitvarų gatvėje, prie pastato Nr. 22, kur stovi automobilis „Opel Vectra“, valst. Nr. ( - ) Automobilio priekinėje dešinės pusės dalyje, keleivio vietoje, ant kilimėlio rasta metalinė dėžutė „Pump“, kurioje buvo polietileninis maišelis su vandens pypke. Dėžutė su vandens pypke paimta ir supakuota spec. pakete Nr. 334799. Galinėje keleivio vietoje ant kilimėlio rasta juodos spalvos kuprinė „Converse all star“, kurioje rastas popieriaus lapelis su augalinės kilmės medžiaga, kuris paimtas ir supakuotas į spec. paketą Nr. 159218. Kuprinėje rastas odinis juodos spalvos penalas „Leather“, kuriame rasta folija su augalinės kilmės medžiaga. Aliuminio folija su augalinės kilmės medžiaga paimta ir supakuota į spec. paketą Nr. 159062. Automobilio „Opel Vectra“ bagažinėje rasta metalinė dėžutė „Mac Iver“, kurioje rasta augalinės kiomės medžiaga, kurios paimtos ir supakuotos į spec. paketą Nr. 159061.

202017-09-10 paimtos įtariamųjų M. B. ir S. I. rankų nuoplovos (b. l. 39-40, t. 1).

21Iš 2017-10-05 specialisto išvados Nr. 50-(690)-IS1-647 (b.l. 43-46, t. 1) matyti, kad ant tyrimui pateiktos metalinės dėžutės su užrašu „Pump“, rastos ir paimtos 2017-09-10 Panevėžyje, prie Aitvarų g. 22 pastato, automobilyje „Opel Vectra“, valst. Nr. ( - ) vidinio paviršiaus narkotinių medžiagų pėdsakų nerasta. Ant stiklinės rūkymo pypkės, rastos ir paimtos 2017-09-10 Panevėžyje, prie Aitvarų g. 22 pastato, automobilyje „Opel Vectra“, valst. Nr. ( - ) yra narkotinės medžiagos–kanapių (antžeminių dalių) sudėtyje esančių kanabinoidų pėdsakų. M. B. dešinės rankos nuoplovų sudėtyje rasti narkotinės medžiagos–kanapių (antžeminių dalių) sudėtyje esantys kanabinoidai. M. B. kairės rankos nuoplovų sudėtyje kanapių (antžeminių dalių) esančių kanabinoidų nerasta. S. I. dešinės rankos nuoplovų ir kairės rankos nuoplovų sudėtyse kanapių (antžeminių dalių) sudėtyje esančių kanabinoidų nerasta. Tyrimui sunaudotos visos metalinės dėžutės vidinio paviršiaus, stiklinės rūkymo pypkės vidinio paviršiaus, rankų nuoplovų ir kontrolinių spirito pavyzdžių ekstraktai. Po tyrimų metalinė dėžutė ir stiklinė rūkymo pypkė supakuojamos į tą patį spec. paketą Nr. 334799, kuris užklijuojamas, užantspauduojamas spaudo „Kriminalistiniai tyrimai P50-25“ atspaudu, patvirtinamas parašu, plastikiniai konteineriai su vatos šepetėliais su M. B. ir S. I. abiejų rankų nuoplovomis bei dviem kontroliniais spirito pavyzdžiais (6 vnt.) supakuojami į tuos pačius šešis vokus bei specialųjį paketą Nr. 00344232 ir objektai grąžinami tyrimo užsakovui.

22Iš 2017-10-09 specialisto išvados Nr. 140-(5943)-IS1-6219 matyti, kad žalios spalvos, sausa, dalinai susmulkinta augalinės kilmės medžiaga iš folijos paketėlio, 2017-09-10 rasta automobilyje „Opel Vectra“, valst. Nr. ( - ) buvusioje kuprinėje, yra narkotinė medžiaga– kanapės (antžeminės dalys), kurios masė yra 0,244 g 9-tetrahidrokanabinolio kiekis jose – 11,1 %. Žalios spalvos, sausa, dalinai susmulkinta augalinės kilmės medžiaga iš metalinės dėžutės, 2017-09-10 rasta automobilio „Opel Vectra“, valst. Nr. ( - ) bagažinėje, yra narkotinė medžiaga– kanapės (antžeminės dalys), kurios masė yra 0,214 g 9-tetrahidrokanabinolio kiekis jose – 12,6 %. Ant popieriaus lankstinuko, 2017-09-10 rasto automobilyje „Opel Vectra“, valst. Nr. ( - ) buvusioje kuprinėje, vidinių paviršių yra narkotinės medžiagos–kanapių (antžeminių dalių) pėdsakai.

23Tyrimo metu sunaudota 0,144 g kanapių (antžeminių dalių) iš folijos paketėlio ir 0,133 g kanapių (antžeminių dalių) iš metalinės dėžutės. Likusios kanapės (antžeminės dalys) supakuotos į du plastikinius uždaromus maišelius ir perduotos į PD prie VRM aptarnavimo skyriaus sandėlių poskyrio sandėlį – saugyklą, Liepyno g. 7, Vilnius. Tyrimo objektai bei jų pakuotės supakuotos į voką, kuris užklijuotas ir užantspauduotas antspaudu „Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras Nr. 3 dokumentams“ bei grąžintos tyrimo užsakovams (b. l. 50-53, t. 1).

24Iš 2018-01-04 Panevėžio apskrities VPK Panevėžio m. ir r. PK veiklos skyriaus vyresniosios tyrėjos D. T. tarnybinio pranešimo (b.l. 58, t. 1) matyti, kad asmenų, iš kurių 2017 m. vasarą, Panevėžyje, Parko gatvėje, ir 2017-09-09, vakare, Panevėžyje, Durpyno gatvėje, S. I. ir M. B. neteisėtai įgijo narkotinę medžiagą – kanapes (antžemines dalis) nustatyti nepavyko.

25Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti:

261. Kanapės (antžeminės dalys), kurių bendras kiekis 0,100 g, grynos narkotinės medžiagos kiekis 0,100 g – pakuotė 1 vnt. ir kanapės (antžeminės dalys), kurių bendras kiekis 0,081 g, grynos narkotinės medžiagos kiekis 0,081 g – pakuotė 1 vnt., 2017-10-09 perduotos saugojimui į PD prie VRM aptarnavimo skyriaus sandėlių poskyrio sandėlį – saugyklą, Liepyno g. 7, Vilnius. 2017-10-09 narkotinių ar psichotropinių medžiagų bei jų pirmtakų (prekursorių) perdavimo ir priėmimo laikinam saugojimui aktas Nr. A3-14327 (b. l. 54, t. 1).

272. Vokas su paaiškinamaisiais užrašais, kuriame supakuoti po tyrimo likę objektai ir jų pakuotės, spec. paketas Nr. 334799, kuriame supakuoti po tyrimo metalinė dėžutė ir stiklinė rūkymo pypkė.

28Spec. paketas Nr. 0034232, kuriame supakuoti plastikiniai konteineriai su vatos šepetėliais su M. B. ir S. I. abiejų rankų nuoplovomis ir dviem kontroliniais spirito pavyzdžiais (6 vnt.), supakuoti į tuos pačius šešis vokus, 2017-11-24 priduoti saugojimui į Panevėžio apskrities VPK Panevėžio m. ir r. PK daiktų saugyklą (kvitas BBB Nr. 0002666) (b. l. 57, t. 1).

29Kaltinamųjų M. B. ir S. I. padarytos nusikalstamos veikos teisingai kvalifikuotos pagal LR BK 259 str. 2 d., o S. I. dar ir pagal LR BK 260 str. 1 d., nes jie neteisėtai įgijo, laikė nedidelį kiekį narkotinės medžiagos, neturėdami tikslo jos parduoti ar kitaip platinti, o S. I. dar ir neteisėtai įgijo, laikė, gabeno narkotinę medžiagą ir kitaip platino.

30Kaltinamųjų M. B. ir S. I. atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra tai, jog jie prisipažino, padarę nusikalstamas veikas, ir nuoširdžiai gailisi, jų atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra.

31Bausmės skyrimo pagrindai

32Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgia į kaltinamojo M. B. nusikalstamos veikos pobūdį, pavojingumo visuomenei laipsnį–jis įvykdė vieną tyčinį baudžiamąjį nusižengimą (Lietuvos Respublikos BK 12 str.), į kaltinamojo asmenybę–jis nusikalto ir teisiamas pirmą kartą, baustas administracine tvarka (b.l. 129-132, t. 1), psichiatrinis gydymas, įskaitoje nėra, priklausomybės ligų gydymas, įskaitoje nėra (b.l. 128, t. 1), dirba, yra viena jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė ir nėra jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių, dėl baudžiamojo nusižengimo prisipažino, taip pat teismas atsižvelgia į kitus Lietuvos Respublikos BK 54 straipsnyje numatytus bendruosius bausmės skyrimo pagrindus ir daro išvadą, kad Lietuvos Respublikos BK 41 straipsnio 2 dalyje numatyta bausmės paskirtis bus įgyvendinta, kaltinamajam paskyrus baudą.

33Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgia į kaltinamojo S. I. nusikalstamos veikos ir baudžiamųjų nusižengimų pobūdį, pavojingumo visuomenei laipsnį–jis įvykdė vieną tyčinį sunkų nusikaltimą (Lietuvos Respublikos BK 11 str. 5 d.), ir 2 baudžiamuosius nusižengimus (Lietuvos Respublikos BK 12 str.), į kaltinamojo asmenybę–jis nusikalto ir teisiamas pirmą kartą, baustas administracine tvarka (b.l. 182, t. 1), psichiatrinis gydymas, įskaita VPPC Panevėžio skyriuje lankosi nuo 2014 m., diagnozė – nepatikslintas neurozinis sutrikimas. |Asmenims, kuriems nustatyta ši diagnozė ir nėra kitų diagnozių, tik dėl neurozės skirti psichiatrinę ekspertizę netikslinga (b. l. 180, t. 1), priklausomybės ligų gydymas, įskaitoje nėra (b.l. 178, t. 1), bedarbis, yra viena jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė ir nėra jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių, dėl nusikalstamos veikos ir baudžiamųjų nusižengimų prisipažino, taip pat teismas atsižvelgia į kitus Lietuvos Respublikos BK 54 straipsnyje numatytus bendruosius bausmės skyrimo pagrindus ir daro išvadą, kad Lietuvos Respublikos BK 41 straipsnio 2 dalyje numatyta bausmės paskirtis bus įgyvendinta, kaltinamajam paskyrus areštą ir terminuotą laisvės atėmimą bei atidedant jo vykdymą.

34Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 297 – 298, 303 straipsniais,

Nutarė

35M. B. pripažinti kaltu, padarius baudžiamąjį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos BK 259 straipsnio 2 dalyje, ir nubausti 15 MGL (564.90) Eur dydžio bauda.

36Vadovaujantis LR BK 641 str. 1 d., 2 d., paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir paskirti galutinę bausmę 10 MGL (376.60) Eur dydžio bauda.

37Vadobvaujantis LR BK 66 str., 65 str., į bausmės laiką įskaityti laikinajame sulaikyme išbūtą laiką-2 paras ir paskirti galutinę bausmę 6 MGL (225.96) Eur dydžio baudą, kurią sumokėti per 3 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

38Kardomąją priemonę–rašytinį pasižadėjimą neišvykti–panaikinti, nuosprendžiui įsiteisėjus.

39S. I. pripažinti kaltu, padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos BK 260 straipsnio 1 dalyje, ir baudžiamuosius nusižengimus, numatytus LR BK 259 str. 2 d. (kartu su M. B.), 259 str. 2 d., ir nubausti:

40-pagal LR BK 260 str. 1 d. laisvės atėmimu dviems metams,

41-pagal LR BK 259 str. 2 d. (kartu su M. B.) 15 parų arešto,

42-pagal LR BK 259 str. 2 d.20 parų arešto.

43Vadovaujantisn LR BK 63 str. 1 d., 5 d. 1 p., paskirtas bausmes subendrinti apėmimo būdu ir paskirti galutinę subendrintą bausmę dvejus metus laisvės atėmimo.

44Vadovaujantis LR BK 641 str. 1 d., 2 d., paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir paskirti galutinę bausmę laisvės atėmimą vieneriems metams 4 mėnesiams.

45Taikyti LR BK 75 str.1 d., 2 d. 5 p., 10 p. ir laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti vieneriems metams, įpareigojant pradėti dirbti arba būti registruotam darbo biržoje ir nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

46Kardomąją priemonę–rašytinį pasižadėjimą neišvykti–panaikinti, nuosprendžiui įsiteisėjus.

47Nuosprendžiui įsiteisėjus, daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti:

481. 1. Kanapes (antžemines dalis), kurių bendras kiekis 0,100 g, grynos narkotinės medžiagos kiekis 0,100 g – pakuotė 1 vnt. ir kanapes (antžemines dalis), kurių bendras kiekis 0,081 g, grynos narkotinės medžiagos kiekis 0,081 g – pakuotė 1 vnt., 2017-10-09 perduotas saugojimui į PD prie VRM aptarnavimo skyriaus sandėlių poskyrio sandėlį – saugyklą, Liepyno g. 7, Vilnius.

492. Voką su paaiškinamaisiais užrašais, kuriame supakuoti po tyrimo likę objektai ir jų pakuotės, spec. paketą Nr. 334799, kuriame supakuoti po tyrimo metalinė dėžutė ir stiklinė rūkymo pypkė.

503. Spec. paketą Nr. 0034232, kuriame supakuoti plastikiniai konteineriai su vatos šepetėliais su M. B. ir S. I. abiejų rankų nuoplovomis ir dviem kontroliniais spirito pavyzdžiais (6 vnt.), supakuotus į tuos pačius šešis vokus, 2017-11-24 priduotus saugojimui į Panevėžio apskrities VPK Panevėžio m. ir r. PK daiktų saugyklą (kvitas BBB Nr. 0002666), sunaikinti.

51Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmus.

1. Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja Gražina... 2. Teismas, išnagrinėjęs įrodymus baudžiamojoje byloje,... 3. Kaltinamasis M. B. kartu su kaltinamuoju S. I. neteisėtai disponavo nedideliu... 4. Kaltinamasis S. I. kartu su M. B. neteisėtai disponavo nedideliu kiekiu... 5. Be to, kaltinamasis S. I. neteisėtai įgijo, gabeno ir laikė nedidelį kiekį... 6. Kaltinamasis M. B. kaltu prisipažino visiškai ir parodė, kad su kitu... 7. Kaltinamasis S. I. kaltu prisipažino visiškai ir parodė, kad vasarą,... 8. Kaltinamiesiems M. B. ir S. I. visiškai prisipažinus kaltais ir išsamiai... 9. Be kaltinamųjų M. B. ir S. I. visiško prisipažinimo, jų kaltė, padarius... 10. Iš liudytojo S. R. ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų (b.l. 34-35, t.... 11. Iš liudytojo D. V. ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų (b.l. 37-38, t.... 12. Iš liudytojo V. Š. ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų (b.l. 28-29,... 13. Iš liudytojo N. B. ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų (b.l. 22-23,... 14. Iš liudytojos A. K. ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų (b.l. 19-20, t.... 15. Rašytinė bylos medžiaga... 16. Iš 2017-09-11 Panevėžio priklausomybės ligų centro pažymos (b.l. 84, t.... 17. Iš 2017-09-11 Panevėžio priklausomybės ligų centro pažymos (b.l. 140, t.... 18. Iš 2017-09-10 Panevėžio apskrities VPK patrulių kuopos mobiliojo būrio... 19. Iš 2017-09-10 įvykio vietos apžiūros protokolo (b.l. 7-11, t. 1) matyti,... 20. 2017-09-10 paimtos įtariamųjų M. B. ir S. I. rankų nuoplovos (b. l. 39-40,... 21. Iš 2017-10-05 specialisto išvados Nr. 50-(690)-IS1-647 (b.l. 43-46, t. 1)... 22. Iš 2017-10-09 specialisto išvados Nr. 140-(5943)-IS1-6219 matyti, kad žalios... 23. Tyrimo metu sunaudota 0,144 g kanapių (antžeminių dalių) iš folijos... 24. Iš 2018-01-04 Panevėžio apskrities VPK Panevėžio m. ir r. PK veiklos... 25. Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti:... 26. 1. Kanapės (antžeminės dalys), kurių bendras kiekis 0,100 g, grynos... 27. 2. Vokas su paaiškinamaisiais užrašais, kuriame supakuoti po tyrimo likę... 28. Spec. paketas Nr. 0034232, kuriame supakuoti plastikiniai konteineriai su vatos... 29. Kaltinamųjų M. B. ir S. I. padarytos nusikalstamos veikos teisingai... 30. Kaltinamųjų M. B. ir S. I. atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra tai, jog... 31. Bausmės skyrimo pagrindai... 32. Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgia į kaltinamojo M. B. nusikalstamos... 33. Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgia į kaltinamojo S. I. nusikalstamos... 34. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 297 – 298, 303 straipsniais,... 35. M. B. pripažinti kaltu, padarius baudžiamąjį nusižengimą, numatytą... 36. Vadovaujantis LR BK 641 str. 1 d., 2 d., paskirtą bausmę sumažinti vienu... 37. Vadobvaujantis LR BK 66 str., 65 str., į bausmės laiką įskaityti... 38. Kardomąją priemonę–rašytinį pasižadėjimą neišvykti–panaikinti,... 39. S. I. pripažinti kaltu, padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos... 40. -pagal LR BK 260 str. 1 d. laisvės atėmimu dviems metams,... 41. -pagal LR BK 259 str. 2 d. (kartu su M. B.) 15 parų arešto,... 42. -pagal LR BK 259 str. 2 d.20 parų arešto.... 43. Vadovaujantisn LR BK 63 str. 1 d., 5 d. 1 p., paskirtas bausmes subendrinti... 44. Vadovaujantis LR BK 641 str. 1 d., 2 d., paskirtą bausmę sumažinti vienu... 45. Taikyti LR BK 75 str.1 d., 2 d. 5 p., 10 p. ir laisvės atėmimo bausmės... 46. Kardomąją priemonę–rašytinį pasižadėjimą neišvykti–panaikinti,... 47. Nuosprendžiui įsiteisėjus, daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai... 48. 1. 1. Kanapes (antžemines dalis), kurių bendras kiekis 0,100 g, grynos... 49. 2. Voką su paaiškinamaisiais užrašais, kuriame supakuoti po tyrimo likę... 50. 3. Spec. paketą Nr. 0034232, kuriame supakuoti plastikiniai konteineriai su... 51. Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas...