Byla e2VP-40148-910/2016
Dėl kreditoriaus pakeitimo, suinteresuoti asmenys M. T., AB „Swedbank“

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Laima Ribokaitė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo „PlusPlus Capital“ AS, Lietuvoje atstovaujamo „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo, prašymą dėl kreditoriaus pakeitimo, suinteresuoti asmenys M. T., AB „Swedbank“, ir

Nustatė

2pareiškėjas „PlusPlus Capital“ AS, Lietuvoje atstovaujamas „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo, kreipėsi į teismą, prašydamas civilinėje byloje Nr. e2-1008-905/2016 pakeisti pradinį kreditorių AB „Swedbank“ jo reikalavimo teisių perėmėju „PlusPlus Capital“ AS.

3Pareiškėjas nurodė, kad 2016 m. rugpjūčio 3 d. Reikalavimo perleidimo sutartimi kreditorius AB „Swedbank“ perleido kreditorinio reikalavimo teises į M. T. įsiskolinimą „PlusPlus Baltic“ OU, Lietuvoje veikiančiai per „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialą. 2016 m. rugpjūčio 5 d. Reikalavimo perleidimo sutartimi kreditorius „PlusPlus Baltic“ OU perleido kreditorinio reikalavimo teises į šį įsiskolinimą „PlusPlus Capital“ AS, Lietuvoje atstovaujamai „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo.

4Prašymas tenkintinas.

5CPK 48 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad tais atvejais, kai viena iš ginčijamo arba sprendimu nustatyto teisinio santykio šalių pasitraukia iš bylos (fizinio asmens mirtis, juridinio asmens pabaiga, ar pertvarkymas, reikalavimo perleidimas, skolos perkėlimas ir kiti įstatymo numatyti atvejai), teismas, jei yra pagrindas, rašytinio proceso tvarka šią šalį pakeičia jos teisių perėmėju, išskyrus atvejus, kai yra negalimas materialinių subjektinių teisių perėmimas. Teisių perėmimas galimas bet kurioje proceso stadijoje.

6Iš pareiškėjo pateiktų dokumentų ir teismų informacinės sistemos LITEKO nustatyta, kad 2016-01-15 Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė sprendimą už akių, kuriuo priteisė ieškovui AB „Swedbank“ iš atsakovo M. T. 1013,64 Eur skolos ir penkių procentų metines palūkanas nuo priteistos 1013,64 Eur sumos nuo bylos iškėlimo teisme 2015 m. gruodžio 16 d. iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, taip pat 23 Eur žyminio mokesčio. 2016-08-03 Reikalavimo perleidimo sutartimi kreditorius AB „Swedbank“ perleido kreditorinio reikalavimo teises į šį įsiskolinimą „PlusPlus Baltic“ OU, Lietuvoje veikiančiam per „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialą, o 2016-08-05 kreditorius „PlusPlus Baltic“ OU perleido kreditorinio reikalavimo teises į šį įsiskolinimą „PlusPlus Capital“ AS, Lietuvoje veikiančiam per „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialą.

7Įvertinus byloje nustatytas aplinkybes, jog įvyko kreditoriaus AB „Swedbank“ reikalavimo teisės į skolininką M. T. perleidimas, byloje yra galimas procesinių teisių bei pareigų perėmimas, yra pagrindas prašymą tenkinti ir pakeisti pradinį kreditorių AB „Swedbank“ į jo reikalavimo teisių perėmėją „PlusPlus Capital“ AS.

8Teismas, vadovaudamasis CPK 48, 290-291 straipsniais,

Nutarė

9tenkinti pareiškėjo „PlusPlus Capital“ AS, Lietuvoje atstovaujamo „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo, prašymą dėl kreditoriaus pakeitimo.

10Pakeisti civilinėje byloje Nr. e2-1008-905/2016 pradinį kreditorių (ieškovą) AB „Swedbank“ nauju kreditoriumi (ieškovu) „PlusPlus Capital“ AS (į. k. 11919806).

11Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai
Ryšiai