Byla B2-684-124/2013
Dėl bankroto bylos iškėlimo priėmimą

1Šiaulių apygardos teismo teisėja Laisvė Aleknavičienė, rašytinio proceso tvarka nagrinėjo ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus ieškinio atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „RS HOUSES“dėl bankroto bylos iškėlimo priėmimą ir

Nustatė

2ieškovas kreipėsi į teismą, prašydamas iškelti bankroto bylą atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „RS HOUSES“, kadangi atsakovas nemoka socialinio draudimo įmokų. Gavęs ieškinį, teismas 2013 vasario 20 d. nutartimi įpareigojo ieškovą iki vasario 28 d. pateikti įrodymus, kad ieškovas laikėsi ikiteisminės tvarkos ir išsiuntė atsakovui ĮBĮ 6 straipsnio 2 dalyje numatyta tvarka registruotu laišku pranešimą –įspėjimą, o taip pat, kad pateikė įmonei ieškinio dėl bankroto iškėlimo nuorašą. Ieškovas iki teismo nurodyto termino trūkumų neištaisė, pateikė prašymą pratęsti ieškinio nuorašo įteikimo terminą, nes vadovas yra išvykęs ir grįš 2013 03 01 d. Tačiau ieškovas nepateikė įrodymų apie ikiteisminės tvarkos, nurodytos ĮBĮ 6 str. 2 d. dėl įspėjimo prieš 30 d. iki ieškinio dėl bankroto bylos iškėlimo laikymąsi, todėl darytina išvada, kad toks įspėjimas nebuvo įteiktas atsakovui. Prašymas dėl termino pratęsimo atmestinas, kadangi ieškovas nepateikė įrodymų apie ikiteisminės tvarkos laikymąsi, taip pat iki šiol nepateikė ir įrodymų apie ieškinio įteikimą atsakovui, nors nurodo, kad įmonės vadovas grįžta 2013 03 01 d. Pažymėtina, kad ĮBĮ numato trumpus terminus bankroto bylai iškelti.

3Atsižvelgiant į nustatytas aplinkybes, pripažintina, kad ieškovas neištaisė trūkumų , todėl ieškinys laikytinas nepaduotu. Pašalinus arba išnykus aplinkybėms, kliudžiusioms priimti ieškinį, ieškovas turi teisę iš naujo kreiptis į teismą (LR CPK 137 str. 4 d.).

4Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 6 str., Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 115 str.3 d.,5 d., 290-292 str., teismas

Nutarė

5Netenkinti prašymo dėl termino trūkumams pašalinti pratęsimo.

6Ieškinį laikyti nepaduotu.

7Nutartis per 7 dienas nuo jos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą.

Proceso dalyviai