Byla 2-365-322/2009

1Kelmės rajono apylinkės teismo teisėja Laima Borkovskienė, sekretoriaujant Teresei Zakrasienei, dalyvaujant pareiškėjo atstovui Arturui Baltrukui,

2viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo Kelmės rajono savivaldybės administracijos pareiškimą suinteresuotam asmeniui Šiaulių apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai dėl daikto pripažinimo bešeimininkiu ir

Nustatė

3Pareiškėjas kreipėsi į teismą su pareiškimu, prašydamas pripažinti čerpių gamybos cechą, esantį ( - ), bešeimininkiu turtu ir perduoti jį Kelmės rajono savivaldybės nuosavybėn.

4Teismo posėdyje pareiškėjo atstovas pareiškimą prašo tenkinti.

5Suinteresuoto asmens atstovas į teismo posėdį neatvyko, apie posėdžio vietą ir laiką pranešta tinkamai (b. l. 17), teismui pateiktu atsiliepimu prašo pareiškimą tenkinti, o bylą nagrinėti atstovui nedalyvaujant (b. l. 20-21).

6Pareiškimas tenkintinas.

7Bešeimininkiu daiktu laikomas daiktas, kuris neturi savininko arba kurio savininkas nežinomas (Lietuvos Respublikos CK 4.57 str. 1 d.).

8Byloje surinktais įrodymais (pareiškėjo atstovo paaiškinimu, bylos medžiaga) nustatyta, kad čerpių gamybos cechas, esantis ( - ), neturi savininko, neregistruotas Nekilnojamojo turto registre (b. l. 15). 2006 m. birželio 22 d. Kelmės rajono savivaldybės administracijos aktu Nr. 4 čerpių gamybos cechas, esantis ( - ), įtrauktas į statinių, kurie neturi savininkų (ar kurių savininkai nežinomi) apskaitą (b. l. 9-11). 2006 m. liepos 19 d. ir 2006 m. spalio 18 d. vietos laikraštyje „Bičiulis“ bei 2007 m. balandžio 5 d. respublikiniame laikraštyje „Ūkininko patarėjas“ (b. l. 13) paskelbus, kad savivaldybė kreipsis dėl čerpių gamybos cecho, esančio ( - ), pripažinimo bešeimininkiu daiktu, jokie asmenys pretenzijų į šį pastatą nepareiškė. Iš šių įrodymų darytina išvada, kad čerpių gamybos cechas, esantis ( - ), iš kurio belikę tik griuvėsiai, neturi savininko, nuo jo įtraukimo į apskaitą dienos yra praėję daugiau kaip vieneri metai laiko, per tą laiką jokie asmenys teisių į čerpių gamybos nepareiškė, Lietuvos Respublikos CK 4.58 str. 3 d. nurodytų aplinkybių nenustatyta, valstybinė mokesčių inspekcija jį perimti į apskaitą atsisako (b. l. 20-21), todėl pareiškėjo pareiškimas laikytinas pagrįstu ir tenkintinas, čerpių gamybos cechas pripažintinas bešeimininkiu daiktu ir perduotinas Kelmės rajono savivaldybės nuosavybėn (Lietuvos Respublikos CK 4.58 str. 1 d., CPK 537 str.).

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 268-270 str., teismas

Nutarė

10Pareiškimą tenkinti.

11Pripažinti čerpių gamybos cechą, esantį ( - ), bešeimininkiu daiktu ir perduoti jį Kelmės rajono savivaldybės nuosavybėn.

12Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Kelmės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai