Byla B2-981-413/2013
Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Junica“ veiklos pripažinimo pasibaigusia

1Kauno apygardos teismo teisėjas Gintautas Koriaginas, rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą dėl uždarosios akcinės bendrovės „Junica“ veiklos pripažinimo pasibaigusia,

Nustatė

2BUAB „Junica“ bankroto administratoriaus UAB „Genora“ įgaliotas asmuo prašo priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos (b. l. 176). Kartu su prašymu administratorius pateikė Aplinkos ministerijos Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą ir atsižvelgdamas į tai, kad asociacija klubas „Junica“ turto neturėjo, įmonės turo grąžinimo ir nurašymo bei perdavimo aktų neteikė.

3Apie teismo posėdžio laiką ir vietą pranešta Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka (CPK 133 straipsnio 3 dalis, b. l. 178).

4Prašymas tenkintinas

5Bylos duomenimis, Kauno apygardos teismo 2012 m. gruodžio 18 d. nutartimi UAB „Junica“ buvo iškelta bankroto byla (b. l. 54-56). 2013 m. birželio 14 d. teismo nutartimi patvirtintas įmonės kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas (b. l. 150). 2013 m. rugpjūčio 21 d. teismo nutartimi BUAB „Junica“ taikytas supaprastintas bankroto procesas (b. l. 169). 2013 m. spalio 31 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto (b. l. 175).

6ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalis numato, kad po to kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

7Teismas, atsižvelgęs į bankroto administratoriaus įgalioto asmens nurodytas aplinkybes bei įvertinęs byloje esančius ir naujai pateiktus įrodymus, t. y. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą (b. l. 177), iš kurios matyti, kad įmonė yra atsiskaičiusi su Aplinkos apsaugos ministerijos Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentu, konstatuoja, jog įmonė jokio turto ir piniginių lėšų neturi, liko nepatenkinti kreditorių finansiniai reikalavimai bendrai 27 322,81 Lt sumai. Atsižvelgdamas į tai, kas nurodyta, teismas sprendžia, jog yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalis).

8Teismas, vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, CPK 270 straipsniu,

Nutarė

9pripažinti uždarosios akcinės bendrovės „Junica“ (į. k. 300502041 registracijos adresas: Pramonės g. 23, Alytus) veiklą pasibaigusia, likvidavus ją dėl bankroto.

10Įpareigoti administratorių atlikti veiksmus, numatytus ĮBĮ 32 straipsnio 5 dalyje, informuojant apie šį teismo sprendimą kreditorius.

11Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai