Byla B2-1629-538/2016
Dėl bankroto bylos iškėlimo, trečiasis asmuo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyrius

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Almantas Padvelskis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovės UAB „Ekovalis“ ieškinį atsakovei UAB „Viola Ltd“ dėl bankroto bylos iškėlimo, trečiasis asmuo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyrius,

Nustatė

2ieškovė UAB „Ekovalis“ kreipėsi į teismą prašydama iškelti atsakovei UAB „Viola Ltd“ bankroto bylą. Nurodė, kad UAB „Ekovalis“ yra UAB „Viola Ltd“ (100 proc.) akcininkė, remiantis tuo bei vienintelio akcininko sprendimu, kreipiasi į teismą dėl bankroto bylos UAB „Viola Ltd“ iškėlimo. 2016-04-14 pranešė visiems žinomiems UAB „Viola Ltd“ kreditoriams, kad UAB „Viola Ltd“ negali ir negalės atsiskaityti su kreditoriais. Pagal 2015 m. UAB „Viola Ltd“ balansą įmonė turi turto už 57 964 Eur, o per vienerius mokėtinos sumos yra 70 228 Eur, įmonė yra skolinga darbuotojams bei valstybės biudžetui. UAB „Viola Ltd įsipareigojimai yra didesni nei turto vertė, todėl atsakovė yra nemoki ir jai keltina bankroto byla.

3Trečiasis asmuo prašo iškelti atsakovei UAB „Viola Ltd“ bankroto bylą. Nurodė, kad atsakovės įsiskolinimas Fondo biudžetui 2016-09-29 sudarė 1 403,50 Eur ir didėja.

4Ieškinys tenkintinas.

5Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 7 dalyje nurodyti bankroto bylos iškėlimo pagrindai: 1) įmonė yra nemoki; 2) įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) atlyginimą; 3) įmonė viešai paskelbė ar kitaip pranešė kreditoriui (kreditoriams), kad negali atsiskaityti su kreditoriumi (kreditoriais) ir (arba) neketina vykdyti savo įsipareigojimų.

6Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 7 dalies 1 punktas numato, kad bankroto byla keliama, jeigu nustatoma, kad įmonė yra nemoki. To paties įstatymo 2 straipsnio 8 punkte nurodyta, kad įmonės nemokumas – tai įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės. Iš atsakovės balanso už 2015 m. matyti, kad įmonė turėjo 57 964 Eur vertės turto, tačiau per vienerius metus mokėtinos sumos ir trumpalaikiai įsipareigojimai sudarė 70 228 Eur, t. y. pradelstos skolos viršijo į atsakovės balansą įrašyto turto vertę. Iš ieškovės nurodytų aplinkybių matyti, kad atsakovės turtinė padėtis nepagerėjo. Esant tokioms aplinkybėms, yra pagrindas daryti išvadą, kad atsakovė negali atsiskaityti su kreditoriais ir yra nemoki, todėl jai keltina bankroto byla dėl nemokumo (Įmonių bankroto įstatymo 2 str. 8 d., 9 str. 7 d. 1 p., CPK 178 str., 185 str.).

7Įmonės administratore skirtina nustatyta tvarka atrinkta administratorė UAB „Bankroto administravimo paslaugos“, sutinkanti ir turinti teisę teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas (Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 4 dalies 1 punktas, 11 straipsnio 2 dalis, Bankroto administratorių atrankos taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014-07-09 nutarimu Nr. 647 „Dėl Bankroto administratorių atrankos taisyklių patvirtinimo“). Byloje nėra nustatyta Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 11 straipsnio 4, 6 dalyje nurodytų pagrindų, kuriems esant ši administratorė negalėtų administruoti atsakovės UAB „Viola Ltd“.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290–291 straipsniais, teismas

Nutarė

91. Atsakovei UAB „Viola Ltd“, įmonės kodas 302730385, adresas Laukininkų g. 13, Klaipėda, iškelti bankroto bylą.

102. Bankrutuojančios UAB „Viola Ltd“ administratore paskirti UAB „Bankroto administravimo paslaugos“, sąrašo eilės Nr. B-JA030.

113. Nustatyti, kad bankrutuojančios UAB „Viola Ltd“ kreditoriai turi teisę pareikšti savo finansinius reikalavimus administratorei UAB „Bankroto administravimo paslaugos“ per 30 dienų nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos, o pirmąjį kreditorių susirinkimą administratorei pavesti sušaukti per 15 dienų nuo teismo nutarties patvirtinti įmonės kreditorių finansinius reikalavimus įsiteisėjimo dienos.

124. Įpareigoti BUAB „Viola Ltd“ valdymo organus per 15 dienų nuo nutarties įsiteisėjimo dienos perduoti administratorei įmonės dokumentus, antspaudą, įmonės turtą pagal finansinę atskaitomybę. Jeigu asmuo, kurį teismas įpareigojo per jo nustatytą terminą perduoti administratoriui turtą ir visus dokumentus, turto ir dokumentų neperduoda arba perduoda ne visą turtą ir (ar) ne visus dokumentus, teismas arba teisėjas gali skirti jam iki 2 896 eurų baudą.

135. Įpareigoti bankrutuojančios UAB „Viola Ltd“ administratorę UAB „Bankroto administravimo paslaugos“ atlikti Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 4 dalies 3 punkte bei 10 straipsnio 7 dalies 8 punkte nurodytus veiksmus.

14Nutartį per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos galima apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant atskirąjį skundą per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai