Byla eB2-351-538/2019
Dėl įmonės veiklos pabaigos ir patvirtinti nepatenkintus kreditorių finansinius reikalavimus civilinėje byloje pagal ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus ieškinį atsakovei V. K. individualiai įmonei, trečiasis asmuo V. K., dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Almantas Padvelskis,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs likviduojamos V. K. individualios įmonės bankroto administratorės uždarosios akcinės bendrovės „Genora“ direktoriaus A. B. prašymą priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos ir patvirtinti nepatenkintus kreditorių finansinius reikalavimus civilinėje byloje pagal ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus ieškinį atsakovei V. K. individualiai įmonei, trečiasis asmuo V. K., dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

31.

4Likviduojamos V. K. individualios įmonės bankroto administratorė prašo priimti sprendimą dėl V. K. individualios įmonės pabaigos, patvirtinant nepasikeitusius kreditorių reikalavimus. Nurodė, kad kreditoriai 2019-07-18 kreditorių susirinkime 1 darbotvarkės klausimu nutarė pavesti bankroto administratoriui kreiptis į teismą su prašymu priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

5Prašymas tenkintinas.

62.

7Byloje nustatyta, kad Klaipėdos apygardos teismo 2017-10-31 nutartimi V. K. individualiai įmonei iškelta bankroto byla, įmonės bankroto administratore paskirta „Genora“. Klaipėdos apygardos teismo 2018-01-09 nutartimi patvirtintas įmonės kreditorių sąrašas ir jų finansiniai reikalavimai. Klaipėdos apygardos teismo 2018-04-30 nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

83.

9Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalis numato, kad po to, kai administratorius pateikia šio įstatymo 31 straipsnio 8 punkte nustatytus dokumentus ir Aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

104.

11Iš bylos medžiagos, administratorės paaiškinimų matyti, kad įmonė jokio turto neturi ir visos įmonės likvidavimo procedūros yra baigtos.

125.

13Įmonės bankroto administratorė pateikė Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, iš kurios matyti, kad likviduojama V. K. individuali įmonė nebuvo įtraukta į kontroliuojamų ūkio subjektų sąrašus, už aplinkos teršimą nebuvo bausta, duomenų, kad paliko sukauptas atliekas ar užterštą gruntą, nėra ir kitų neįvykdytų aplinkosauginių įsipareigojimų neturi.

146.

15Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos (Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalis). Taip pat tvirtintini likę nepatenkinti likviduojamos įmonės kreditorių finansiniai reikalavimai (Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 26 straipsnio 1 dalis).

16Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 270 straipsniu, teismas

Nutarė

17pripažinti, kad likviduojamos V. K. individualios įmonės, įmonės kodas 141986238, buveinės registracijos adresas Baltijos pr. 91-29, Klaipėda, veikla pasibaigė.

18Patvirtinti likusius nepatenkintus likviduojamos V. K. individualios įmonės antros eilės kreditoriaus Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus 1 677,29 Eur finansinį reikalavimą ir trečios eilės kreditorės J. K. 260,66 Eur finansinį reikalavimą.

19Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai