Byla B2-1182-613/2016
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Giedrė Seselskytė, rašytinio proceso tvarka, išnagrinėjusi ieškovės UAB „Ertana“ prašymą civilinėje byloje pagal ieškovės UAB „Ertana“ ieškinį atsakovei UAB „GLA Logistics“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

22016-05-09 Klaipėdos apygardos teisme priimtas ieškovės UAB „Ertana“ pareiškimas dėl bankroto bylos atsakovei UAB „GLA Logistics“ iškėlimo.

32016-05-17 Klaipėdos apygardos teisme gautas prašymas UAB „Ertana“ ieškinį atsakovei UAB „GLA Logistics“ dėl bankroto bylos iškėlimo laikyti negaliojančiu, nes bendrovė atsiskaitė ir yra nebeskolinga.

4Prašymas tenkintinas iš dalies, byla nutrauktina.

5LR įmonių bankroto įstatymo 6 str. 5 d. numato, kad pareiškimo teismui galima atsisakyti, iki teismas priima nutartį iškelti bankroto bylą. LR CPK 293 str. 4 p. nustatyta, kad teismas nutraukia bylą, jeigu ieškovas atsisakė ieškinio ir atsisakymą teismas priėmė. Kadangi ieškovė UAB „Ertana“ pateikė atsisakymą nuo pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo, yra pagrindas ieškovės atsisakymą nuo pareiškimo priimti ir bylą nutraukti (LR CPK 293 str. 4 p., LR įmonių bankroto įstatymo 10 str. 3 d. 1 p.).

6Esant nustatytoms aplinkybėms ieškovės atsisakymas nuo pareiškimo dėl bankroto bylos atsakovei iškėlimo priimtinas ir civilinė byla nutrauktina (LR CPK 293 str. 4 p.). Ieškovei išaiškintina, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (LR CPK 294 str. 2 d.).

7LR CPK 94 str. 1 d. nustatyta, kad kai byla baigiama nepriimant teismo sprendimo dėl ginčo esmės, teismas bylinėjimosi išlaidas paskirsto, atsižvelgdamas į tai, ar šalių procesinis elgesys tinkamas. Duomenų apie patirtas bylinėjimosi išlaidas bylos šalys nepateikė, todėl klausimas dėl bylinėjimosi išlaidų paskirstymo nespręstinas..

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290–291 straipsniais, teismas

Nutarė

9bylą nutraukti.

10Nutartis per 7 dienas nuo jos paskelbimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui, atskirąjį skundą paduodant per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai