Byla T-31-817/2013
Dėl nuteistojo A. P., a.k. (duomenys neskelbtini) atleidimo nuo bausmės dėl ligos

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Ieva Gavelytė - Kalytienė, sekretoriaujant Živilei Vološinienei, dalyvaujant prokurorui A. Vainauskui, dalyvaujant Laisvės atėmimo vietų ligoninės atstovui R. Galkovskij, dalyvaujant Laisvės atėmimo vietų ligoninės Vidaus ligų skyriaus viršininkei J. Rakickienei, dalyvaujant nuteistojo A. P. gynėjui advokatui V. Bliujui, nedalyvaujant nuteistajam A. P.,

2viešame teismo posėdyje išnagrinėjo Laisvės atėmimo vietų ligoninės teikimą dėl nuteistojo A. P., a.k. ( - ) atleidimo nuo bausmės dėl ligos,

Nustatė

3A. P. Lenkijos Respublikos Suvalkų teismo 2008-08-06 nuosprendžiu pripažintas kaltu padaręs nusikaltimą, numatytą Lenkijos Respublikos BK 291 str. 1 d., ir jam paskirta 1 metų laisvės atėmimo bausmė. Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012-07-02 nutartimi bausmė prilyginta pagal LR BK 189 str. 1 d. ir paskirta 1 metų laisvės atėmimo bausmė, atliekant ją pataisos namuose. Bausmės pradžia - 2012-11-27. Bausmės pabaiga - 2013-11-27. Nuteistasis nuo 2012-11-27 gydosi Laisvės atėmimo vietų ligoninėje. Specialiosios gydytojų komisijos akte apie nuteistojo medicininį patikrinimą nustatytas pagrindinis susirgimas: Būklė po sunkios galvos smegenų traumos su dekompresija ir kaukolės defektu, atlikta kranioplastika. Nuteistojo A. P. sveikata atitinka „Nepagydomų ligų ir sveikatos būklių, dėl kurių nuteistieji gali būti atleisti nuo tolesnio laisvės atėmimo bausmės atlikimo sąrašo“ kriterijams.

4Laisvės atėmimo vietų ligoninės atstovas teikimą palaikė ir prašė jį tenkinti.

5Laisvės atėmimo vietų ligoninės gydytoja prašė teikimą tenkinti ir nurodė, kad A. P. sveikatos būklė yra labai sunki, jam yra reikalinga nuolatinė specializuota priežiūra.

6Nuteistojo gynėjas prašė teikimą tenkinti, nurodė, kad priėmus teikimą tenkinančią teismo nutartį, A. P. iš Laisvės atėmimo vietos ligoninės paims jo motina G. P., kuri juo rūpinsis ir pristatys į Panevėžio slaugos namus.

7Prokuroras prašo teikimą tenkinti ir atleisti nuteistąjį nuo tolesnio laisvės atėmimo bausmės atlikimo dėl ligos.

8Teikimas tenkintinas.

9Pagal LR BK 76 str. 2 d. nusikalstamą veiką padaręs asmuo gali būti atleistas nuo bausmės, kuris po nuosprendžio priėmimo suserga sunkia nepagydoma liga. Spręsdamas šį klausimą, teismas atsižvelgia į padarytos nusikalstamos veikos sunkumą, nuteistojo asmenybę, jo elgesį bausmės atlikimo metu, ligos pobūdį ir atliktos bausmės laiką.

10Iš 2012-12-05 specialiosios gydytojų komisijos akto Nr. 60/11 matyti, kad A. P. nustatytas pagrindinis susirgimas: būklė po sunkios galvos smegenų traumos su dekompresija ir kaukolės defektu, atlikta kranioplastika. Komplikacijos: apatinių galūnių hemiparezė fleksinio tipo. Sensomotorinė disfagija, išsekimas, pragulos. Gretutinės ligos: lėtinis B hepatitas. Išeminė nefropatija. LIFN 0-1 laipsnio. Lėtinė inkstu liga I st. Specialioji gydytojų komisija pateikia išvadą, kad paciento sveikata atitinka „Nepagydomų ligų ir sveikatos būklių, dėl kurių nuteistieji gali būti atleisti nuo tolesnio laisvės atėmimo bausmės atlikimo sąrašo” kriterijus ir siūlo nuteistąjį atleisti nuo tolesnio laisvės atėmimo bausmės atlikimo dėl ligos.

11Atsižvelgiant į tai, kad nuteistojo A. P. sveikatos būklė atitinka „Nepagydomų ligų ir sveikatos būklių, dėl kurių nuteistieji gali būti atleisti nuo tolesnio laisvės atėmimo bausmės atlikimo sąrašo” kriterijus, į ligos pobūdį, teismo vertinimu tolimesnis nuteistojo bausmės atlikimas dėl jo ligos pobūdžio yra negalimas. Iš teismui pateiktų įrodymų nustatyta, kad A. P. motina G. P. sutinka priimti nuteistąjį bei sudaryti jam tinkamas gydymo bei slaugos sąlygas.

12Atsižvelgiant į nuteistojo A. P. ligos pobūdį, į padarytos nusikalstamos veikos aplinkybes, jos pavojingumą visuomenei, pagrįstai darytina išvada, kad yra pagrindas A. P. atleisti nuo tolesnio laisvės atėmimo bausmės atlikimo dėl ligos, todėl teikimas tenkintinas.

13Vadovaudamasis LR BK 76 str., LR BPK 359 str., LR BVK 176 str. 1 d. 7 p., 177 str., teismas,

Nutarė

14Nuteistąjį A. P., a.k. ( - ) atleisti nuo Lenkijos Respublikos Suvalkų teismo 2008-08-06 nuosprendžiu, kuris Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012-07-02 nutartimi suderintas pagal LR BK nuostatas, paskirtos 1 metų laisvės atėmimo bausmės atlikimo dėl ligos.

15Nutartis per 5 dienas gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai