Byla 2-602-206/2012
Dėl išlaikymo dydžio pakeitimo priėmimo klausimą

1Kretingos rajono apylinkės teismo teisėja Raimonda Kulberkienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama ieškovės R. B. ieškinio atsakovui V. B. dėl išlaikymo dydžio pakeitimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovė Kretingos rajono apylinkės teismui pateikė ieškinį dėl išlaikymo dydžio pakeitimo, kuriuo prašo padidinti iš V. B. priteistą išlaikymą dukrai U. B., gim. 1999-11-13, iki 600,00 Lt kas mėnesį mokamų periodinių išmokų nuo kreipimosi į teismą dienos iki vaiko pilnametystės.

3Pagal bendrąsias teismingumo taisykles ieškinys fiziniams asmenims pareiškiamas teismui pagal atsakovo gyvenamąją vietą (Lietuvos Respublikos CPK 29 str.). CPK 30 str. numato galimybę ieškinį dėl išlaikymo priteisimo pareikšti pagal ieškovo gyvenamąją vietą. Ieškovė savo adresą nurodė Vokietijoje ir Gyventojų registro tarnybos prie Lietuvos Respublikos VMR duomenimis ji yra išvykusi į Vokietiją, o atsakovo - Vilniuje (ieškovė nurodė, kad atsakovo V. B. gyvenamoji vieta yra Žėručio g.13-45, Vilniuje), Gyventojų registro tarnybos prie Lietuvos Respublikos VMR duomenimis atsakovo V. B. deklaruota gyvenamoji vieta yra Architektų g. 202-24, Vilniuje.

4Remiantis CPK 137 str. 2 d. 2 p., ieškinį atsisakytina priimti kaip neteismingą Kretingos rajono apylinkės teismui. Ieškovei paaiškintina, kad ieškinį ji gali pateikti savo gyvenamosios vietos teismui, arba Vilniaus miesto 2-am apylinkės teismui.

5Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 137 str. 2 d.2 p., 290 str., teismas

Nutarė

6atsisakyti priimti ieškovės R. B. ieškinį atsakovui V. B. dėl išlaikymo dydžio pakeitimo, kaip neteismingą Kretingos rajono apylinkės teismui ir grąžinti jį ieškovei.

7Pasiūlyti ieškovei su ieškiniu dėl išlaikymo dydžio pakeitimo kreiptis į Vilniaus miesto 2-ą apylinkės teismą, esantį adresu Laisvės pr. 79A, Vilniuje, arba savo gyvenamosios vietos teismą.

8Teismo nutarties, kuria atsisakoma priimti ieškinį, patvirtinta kopija, taip pat ieškinys ir jo priedai ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo nutarties atsisakyti priimti ieškinį priėmimo dienos įteikiami arba išsiunčiami pareiškėjui.

9Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant per Kretingos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai