Byla 2KT-56/2012
Dėl Plungės rajono apylinkės teismo sprendimo civilinėje byloje Nr. 2-15-225/2012

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Rimvida Zubernienė, susipažinusi su ieškovės N. S. atstovės advokatės J. Usonytės atsiliepimu į apeliacinį skundą dėl Plungės rajono apylinkės teismo sprendimo civilinėje byloje Nr. 2-15-225/2012,

Nustatė

22012-05-10 Klaipėdos apygardos teisme gautas ieškovės N. S. atstovės advokatės J. Usonytės atsiliepimas į apeliacinį skundą dėl Plungės rajono apylinkės teismo, kaip pirmosios instancijos teismo, priimto sprendimo.

3Atsiliepimą į apeliacinį skundą atsisakytina priimti.

4Jeigu procesinis dokumentas paduodamas teismui, kuris nekompetentingas jį nagrinėti, šio teismo pirmininkas, jo pavaduotojas, Civilinių bylų skyriaus pirmininkas ar jų paskirtas teisėjas nutartimi atsisako tokį dokumentą priimti ir grąžina jį padavusiam asmeniui (CPK 115 str. 6 d., 137 str. 2 d. 2 p.).

5Pagal Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 318 straipsnį atsiliepimas į apeliacinį skundą turi būti pateikiamas per pirmosios instancijos teismą (šiuo atveju per Plungės rajono apylinkės teismą), kuris sprendžia atsiliepimo į apeliacinį skundą priėmimo klausimą.

6Atsižvelgiant į tai, ieškovės N. S. atstovės advokatės J. Usonytės atsiliepimą į apeliacinį skundą dėl Plungės rajono apylinkės teismo sprendimo atsisakytina priimti Klaipėdos apygardos teisme ir jis grąžintinas jį padavusiam asmeniui (CPK 115 str. 6 d.). Ieškovės atstovei išaiškintina, kad ši nutartis neužkerta jai kelio atsiliepimą į apeliacinį skundą pateikti Plungės rajono apylinkės teismui.

7Jeigu praleidote įstatymo nustatytą terminą atsiliepimui paduoti, galite atskiru pareiškimu, nurodydami termino praleidimo priežastis, prašyti teismo atnaujinti šį terminą. Pareiškimas dėl praleisto termino atnaujinimo paduodamas teismui, kuriame reikėjo atlikti procesinį veiksmą (CPK 78 str.). Jūsų atveju pareiškimas kartu su atsiliepimu į apeliacinį skundą turėtų būti paduodami Plungės rajono apylinkės teismui.

8Atkreiptinas dėmesys į tai, kad teismui reikia pateikti tik tiek atsiliepimų nuorašų, kad po vieną tektų apeliantui ir prie apeliacinio (atskirojo) skundo prisidėjusiam asmeniui (CPK 318 str. 2 d.).

9Vadovaudamasi 115 straipsnio 6 dalimi, 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 290-291straipsniais, Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė

Nutarė

10atsisakyti priimti ieškovės N. S. atstovės advokatės J. Usonytės atsiliepimą į apeliacinį skundą dėl Plungės rajono apylinkės teismo sprendimo ir grąžinti atsiliepimą jį padavusiam asmeniui.

11Išaiškinti ieškovei, kad atsiliepimą į apeliacinį skundą ji gali pateikti Plungės rajono apylinkės teismui.

Proceso dalyviai
Ryšiai