Byla B2-1655-524/2012
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo teisėja Erika Misiūnienė, rašytinio proceso tvarka susipažinusi su ieškovės UAB „Skolų departamentas“ pareiškimu atsakovei UAB „Plienas“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2ieškovas pateiktu pareiškimu prašo iškelti bankroto bylą, įmonės bankroto administratoriumi skirti UAB „Bankroto ir verslo konsultacijų centras“. Nurodė, kad įmonė nėra sumokėjusi reikalaujamos 286509,29 Lt sumos.

3Atsisakytina priimti pareiškimą.

4Teismas, spręsdamas pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo priėmimo klausimą, patikrina, ar pareiškimas atitinka LR CPK ir LR įmonių bankroto įstatymo procesiniams dokumentams keliamus formos ir turinio reikalavimus, ar pareiškimą paduodantis asmuo turi teisę kreiptis į teismą dėl teisminės gynybos.

5LR įmonių restruktūrizavimo įstatymo 28 str. 2 d. numatyta, kad įsiteisėjus teismo nutarčiai nutraukti įmonei restruktūrizavimo bylą ir jeigu yra LR įmonių bankroto įstatyme nurodytų bankroto bylos iškėlimo sąlygų, teismu turi būti pateiktas pareiškimas dėl įmonės bankroto bylos iškėlimo LR įmonių bankroto įstatymo nustatyta tvarka. Pareiškėjas prašo atsakovei iškelti bankroto bylą LR įmonių bankroto įstatymo normų pagrindu dėl nemokumo. Iš teismų informacinės sistemos (LITEKO) duomenų nustatyta (LR CPK 179 str. 3 d.), kad Klaipėdos apygardos teismas 2012-09-04 nutartimi nutraukė UAB „Plienas“ restruktūrizavimo bylą, dėl šios teismo nutartie yra paduoti penki atskirieji skundai, t. y. ši teismo nutartis nėra įsiteisėjusi. Darytina išvada, kad pareiškimas neatitinka LR restruktūrizavimo įstatymo 28 str. 2 d. reikalavimų.

6Esant tokioms aplinkybėms, atsisakytina priimti pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo, nes ieškovės kreipimosi į teismo dieną pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo nėra nagrinėtinas (LR CPK 137 str. 2 d. 1 p.). Pareiškėjui išaiškintina, kad teismo atsisakymas priimti ieškinį nekliudo vėl kreiptis į teismą su tuo pačiu ieškiniu, jeigu yra pašalintos arba išnyko aplinkybės, kliudžiusios priimti ieškinį, t. y. jei įsiteisės Klaipėdos apygardos teismo 2012-09-04 nutartis (LR CPK 137 str. 4 d.).

7Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais,

Nutarė

8atsisakyti priimti UAB „Skolų departamentas“ pareiškimą atsakovei UAB „Plienas“ dėl bankroto bylos iškėlimo ir grąžinti jį su priedais pateikusiam asmeniui.

9Nutartį per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu galima apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai