Byla 2-5077-881/2012
Dėl BUAB „ELWO“ kreditorių komiteto sprendimų pripažinimo negaliojančiais ir ieškovo UAB „SLO Lithuania“ ieškinį atsakovui BUAB „ELWO“ dėl BUAB „ELWO“ kreditorių komiteto sprendimų pripažinimo negaliojančiais sujungimo klausimą

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Vilija Mikuckienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinių bylų pagal ieškovo UAB „Literna“ ieškinį atsakovui BUAB „ELWO“ dėl BUAB „ELWO“ kreditorių komiteto sprendimų pripažinimo negaliojančiais ir ieškovo UAB „SLO Lithuania“ ieškinį atsakovui BUAB „ELWO“ dėl BUAB „ELWO“ kreditorių komiteto sprendimų pripažinimo negaliojančiais sujungimo klausimą,

Nustatė

2BUAB „ELWO“ kreditorius UAB „Literna“ kreipėsi į teismą, prašydamas pripažinti negaliojančiais BUAB „ELWO“ kreditorių komiteto 2012 m. gegužės 24 d. posėdyje priimtus BUAB „ELWO“ kreditorių komiteto nutarimus.

3Dėl BUAB „ELWO“ kreditorių komiteto 2012 m. gegužės 24 d. posėdyje priimtų BUAB „ELWO“ kreditorių komiteto nutarimų pripažinimo negaliojančiais į teismą taip pat kreipėsi BUAB „ELWO“ kreditorius UAB „SLO Lithuania“.

4Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 136 straipsnio 4 dalyje numatyta, kad teismas, nustatęs, kad teismo žinioje yra kelios bylos pagal skirtingų ieškovų ieškinius tam pačiam atsakovui, gali sujungti tas bylas į vieną bylą, kad jos būtų kartu išnagrinėtos, jeigu taip sujungus bus greičiau ir teisingai išnagrinėti ginčai, taip pat tais atvejais, kai jose nagrinėjami reikalavimai tarpusavyje susiję ir dėl to bylų negalima išnagrinėti skyrium.

5Esant tokioms aplinkybėms, kai yra iškeltos dvi bylos pagal dviejų kreditorių skundus dėl BUAB „ELWO“ 2012 m. gegužės 24 d. kreditorių komiteto nutarimų pripažinimo negaliojančiais, yra pagrindas šias dvi bylas sujungti, kad šios bylos būtų išnagrinėtos kartu. Teismas sprendžia, kad šių dviejų bylų sujungimas leistų teisingai ir greičiau išnagrinėti kilusį ginčą.

6Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 136 straipsnio 4 dalimi, 290-291 straipsniais,

Nutarė

7sujungti civilines bylas Nr. 2-5058-881/2012 pagal ieškovo UAB „Literna“ ieškinį atsakovui BUAB „ELWO“ dėl BUAB „ELWO“ kreditorių komiteto sprendimų pripažinimo negaliojančiais ir Nr. 2-5077-881/2012 pagal ieškovo UAB „SLO Lithuania“ ieškinį atsakovui BUAB „ELWO“ dėl BUAB „ELWO“ kreditorių komiteto sprendimų pripažinimo negaliojančiais į vieną bylą ir priskirti šiai bylai civilinės bylos Nr. 2-5058-881/2012 numerį.

8Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai
Ryšiai