Byla e2-14015-868/2016
Dėl skolos priteisimo

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Vanda Višnevska, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo UAB ,,Senamiesčio ūkis” ieškinį atsakovei J. K. dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2Ieškovas teismui pateiktu ieškiniu prašo priteisti iš atsakovės 42,88 Eur skolą, 5 proc. dydžio metinių palūkanų nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir 15,00 Eur bylinėjimosi išlaidas. Ieškovas prašo priimti sprendimą už akių, jeigu byloje nebus pateiktas atsiliepimas į ieškinį arba parengiamasis procesinis dokumentas.

3Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 142 straipsnio 4 dalis numato, kad tokiais atvejais, jei atsakovas be pateisinamos priežasties per nustatytą terminą nepateikia atsiliepimo į ieškinį, teismas turi teisę, jeigu yra ieškovo prašymas, priimti sprendimą už akių. Iš byloje esančių rašytinių įrodymų matyti, kad atsakovei procesiniai dokumentai įteikti tinkamai registruotu paštu (CPK 123 straipsnis). Atsakovė informuota, kad privalo per 14 dienų nuo pranešimo įteikimo dienos pateikti atsiliepimą į ieškinį. Atsižvelgiant į tai, kad atsakovė per nustatytą terminą atsiliepimo į ieškinį nepateikė, nepateikimo priežasčių nenurodė bei į tai, kad ieškovas prašo priimti sprendimą už akių, atsakovės atžvilgiu priimtinas sprendimas už akių.

4Priimdamas sprendimą už akių, teismas atlieka formalų byloje pateiktų įrodymų vertinimą, t.y. įsitikina, kad pasitvirtinus šių įrodymų turiniui būtų pagrindas priimti tokį sprendimą.

5Ieškinys tenkintinas visiškai.

6Iš byloje esančių įrodymų nustatyta, kad butas, esantis T. K. g. 24-19, Vilniuje priklausė atsakovei. Atsakovė už pastato administravimą bei komunalines paslaugas ieškovui mokėjo nereguliariai, iš ieškovo pateiktų apyvartos žiniaraščio už paslaugas ir priskaitymo už komunalines paslaugas matyti, kad laikotarpiu nuo 2009 m. birželio mėnesio iki 2009 m. rugpjūčio mėnesio imtinai atsakovei susidarė 42,88 Eur skola už administravimo, komunalines bei techninės priežiūros paslaugas.

7Byloje nėra duomenų, kad atsakovė yra įvykdžiusi savo prievolę sumokėti už suteiktas paslaugas (CPK 178 straipsnis). Prievolės turi būti vykdomos sąžiningai, tinkamai bei nustatytais terminais pagal įstatymų arba sutarties nurodymus, o kai tokių nurodymų nėra, - vadovaujantis protingumo kriterijais (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 6.38 straipsnis). Kadangi atsakovė neįvykdė prievolės atsiskaityti su ieškovu už suteiktas paslaugas, ieškovo reikalavimas priteisti iš atsakovės 42,88 Eur skolos yra pagrįstas ir tenkintinas visiškai (CK 6.38, 6.63, 6.720 straipsniai).

8Ieškovas prašo priteisti 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Vadovaujantis CK 6.37 straipsnio 2 dalies, 6.210 straipsnio 1 dalies nuostatomis, jog skolininkas privalo mokėti 5 procentų dydžio palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, ieškovo reikalavimas tenkintinas, iš atsakovės priteisiant 5 procentus dydžio metines palūkanas už priteistą 42,88 Eur sumą nuo civilinės bylos iškėlimo – 2016-03-07 iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

9Ieškinį patenkinus visiškai iš atsakovės ieškovui priteistinas 15,00 Eur žyminio mokesčio. (CPK 79, 93 straipsniai).

10Išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu, iš atsakovės nepriteistinos, kadangi neviršija 3 Eur dydžio (LR teisingumo ministro ir finansų ministro 2011-11-07 įsakymas Nr. 1R-261/1K-355 „Dėl minimalios valstybei priteistinos bylinėjimosi išlaidų sumos nustatymo“, CPK 92 str.).

11Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 285-286 str. teismas

Nutarė

12ieškinį patenkinti visiškai.

13Priteisti iš atsakovės J. K., asmens kodas ( - ) 42,88 Eur (keturiasdešimt du eurus ir Eur 88 ct) skolos, 5 (penkių procentų) dydžio metines palūkanas už priteistą sumą (42,88 Eur) nuo 2016-03-07 iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, ir 15,00 Eur (penkiolikos eurų) bylinėjimosi išlaidų UAB „Senamiesčio ūkis“, į. k. 121452134, naudai.

14Atsakovė dėl kurios yra priimtas sprendimas už akių, negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo sprendimo už akių priėmimo dienos turi teisę pateikti Vilniaus miesto apylinkės teismui prašymą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

15Ieškovas turi teisę per 30 dienų apskųsti sprendimą Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai