Byla B2-748-123/2009
Dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo civilinėje byloje pagal ieškovės UAB „Klaipėdos skuba“ ieškinį atsakovei UAB „Rimkus ir ko“ dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo teisėja Virginija Nijolė Griškevičienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovės UAB „Klaipėdos skuba“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo civilinėje byloje pagal ieškovės UAB „Klaipėdos skuba“ ieškinį atsakovei UAB „Rimkus ir ko“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2ieškovė ieškiniu prašo teismo atsakovei iškelti bankroto bylą, o ieškiniui užtikrinti taikyti laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti atsakovės trumpalaikį ir ilgalaikį turtą, sustabdyti bet kokius išieškojimus iš astakovės turto iki bankroto bylos iškėlimo. Nurodo, kad atsakovė vengia grąžinti skolą pagal pasirašytą pirkimo-paradvimo sutartį, įsiskolinimas sudaro 1 219,92Lt.

3Prašymas dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo tenkintinas.

4Teismas, gavęs pareiškimą iškelti bankroto bylą, gali savo arba suinteresuoto asmens iniciatyva CPK nustatyta tvarka taikyti laikinąsias apsaugos priemones, galiosiančias iki nutarties iškelti bankroto bylą ar atsisakyti ją kelti įsiteisėjimo (LR įmonių bankroto įstatymo 9 str. 2 d. 5 p.).

5Iš ieškovės pateiktų dokumentų nustatyta, kad tarp šalių buvo sudaryta pirkimo-paradvimo sutartis, pagal kurias atsakovė už gautas prekes ir paslaugas įsipareigojo ieškovei sumokėti. Atsakovė į raginimus susimokėti įsiskolinimą nereagavo ir skolos ieškovei negrąžino, šiuo metu įsikolinimas sudaro 1 219,92 Lt. Esant tokioms aplinkybėms, darytina išvada, kad nesiėmus laikinųjų apsaugos priemonių teismo sprendimo įvykdymas gali pasunkėti arba pasidaryti nebeįmanomas (CPK 144 str. 1 d.).

6Atsižvelgiant į laikinųjų apsaugos priemonių taikymo tikslą ir siekiant apsaugoti ieškovės ir kitų kreditorių interesus, yra pagrindas areštuoti visą atsakovės UAB „Rimkus ir ko“ nuosavybės teise priklausantį ilgalaikį ir trumpalaikį materialųjį turtą, taip pat sustabdytinas areštuoto turto realizavimas bei išieškojimas iš šio turto vykdymo procese (CPK 145 str. 1 d. 1 p., 3 p., 10 p., 145 str. 2 d., LR įmonių bankroto įst. 9 str. 3 d.). Laikinosios apsaugos priemonės taikomos iki nutarties iškelti bankroto bylą ar atsisakyti ją iškelti įsiteisėjimo (LR įmonių bankroto įstatymo 9 str. 2 d. 5 p.).

7Teismas, vadovaudamasis CPK 290?291 straipsniais,

Nutarė

8tenkinti, UAB „Klaipėdos skuba“, įmonės kodas ( - ), buveinė ( - ), prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo.

9Areštuoti atsakovei UAB „Rimkus ir ko“, įmonės kodas ( - ), adresas ( - ), priklausantį nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą, pinigines lėšas, esančias įmonės sąskaitose, uždraudžiant bet kokį areštuoto turto perleidimą, įkeitimą kitiems asmenims ar kitokį nuosavybės teisės pakeitimą ar apribojimą bei turto vertės sumažinimą, taip pat sustabdyti sustabdyti šio turto realizavimą bei išieškojimą iš šio turto vykdymo procese.

10Su areštuotomis pinigų sumomis atsakovei leidžiama atlikti tik atsiskaitymus su ieškove, mokėti darbo užmokestį ir privalomus mokėjimus valstybei.

11Laikinosios apsaugos priemonės taikomos visų UAB „Rimkus ir ko“ kreditorių reikalavimų įvykdymui užtikrinti ir galioja iki nutarties iškelti bankroto bylą ar atsisakyti ją iškelti įsiteisėjimo.

12Nutarties vykdymą pavesti ieškovės pasirinktiems antstoliams LR CPK nustatyta tvarka ir vykdyti skubiai.

13Išaiškinti UAB „Rimkus ir ko“ vadovui, kad jis atsako už nustatytų apribojimų pažeidimą nuo nutarties areštuoti turtą paskelbimo jam momento.

14Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai