Byla A2.9.-1176-455/2011

1Utenos rajono apylinkės teismo teisėjas Gytis Stasevičius, dalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam G. S., išnagrinėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą, kurioje G. S., asmens kodas ( - ), gim. ( - ), gyv. ( - ), surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 174 str.,

Nustatė

2G. S. 2011 m. birželio 19 d., apie 13.50 val., viešoje vietoje – Utenoje, J. Basanavičiaus g. 2, degalinės „Statoil“ prekybos paviljone įžeidžiamai kibo ir necenzūriniais žodžiais iškeikė V. V., tuo pažeisdamas viešąją tvarką ir žmonių rimtį.

3G. S. kaltu prisipažino, jo kaltė padarius administracinį teisės pažeidimą, numatytą ATPK 174 str. įrodyta: administracinio teisės pažeidimo protokolu, V. V. pareiškimu, V. V. paaiškinimais.

4Nutarime aptarti įrodymai pakankami ir patvirtina, kad G. S. padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą ATPK 174 str.

5Administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens atsakomybę lengvinanti aplinkybė - nuoširdžiai gailisi dėl padaryto teisės pažeidimo (ATPK 31 str. 1 d. 1 p.), jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė – teisės pažeidimą padarė prieš tai būdamas padaręs nusikaltimą (ATPK 32 str. 1 d. 6 p.).

6Atsižvelgiant į administracinės nuobaudos tikslus (ATPK 20 str.), t.y., kad siekiama ne tik nubausti administracinį teisės pažeidimą padariusį asmenį, bet siekiama jį ir auklėti, kad jis laikytųsi įstatymų, gerbtų bendro gyvenimo taisykles ir nedarytų naujų teisės pažeidimų, atsižvelgiant į G. S. asmenybę apibūdinančius duomenis: teistas, teistumas neišnykęs, buvo penkis kartus baustas administracine tvarka už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, į jo atsakomybę sunkinančią ir lengvinančią aplinkybes, skirtina administracinė nuobauda – bauda, nedidesnė nei sankcijoje numatytas baudos vidurkis (ATPK 302 str.).

7Vadovaudamasis ATPK 224 str., 286 str., 287 str., teismas

Nutarė

8G. S. pripažinti kaltu padarius administracinį teisės pažeidimą, numatytą ATPK 174 str., ir jam paskirti administracinę nuobaudą – vieno šimto dvidešimties litų baudą, kurią jis per 40 dienų nuo šio nutarimo įteikimo dienos, o apskundus nutarimą – ne vėliau kaip per 40 nuo pranešimo apie skundą nepatenkinimo dienos, privalo sumokėti į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR Finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą Nr. LT24 7300 0101 1239 4300, „Swedbank“ AB, įmokos kodas 57482.

9Išaiškinti patrauktam administracinėn atsakomybėn asmeniui, kad jis, sumokėjęs baudą, kvitą turi pateikti Utenos rajono apylinkės teismui, esančiam J. Basanavičiaus g. 65, Utenoje (kabinetas Nr. 1). Nustatytu laiku nesumokėta bauda išieškoma ATPK 314 str. nustatyta priverstine tvarka, išieškant ir vykdymo išlaidas. Vadovaujantis ATPK 313 str. 3 d. patrauktam administracinėn atsakomybėn asmeniui ne vėliau kaip per keturiasdešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos turi teisę kreiptis į baudą paskyrusį teismą dėl paskirtos baudos mokėjimo išdėstymo.

10Nutarimas per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui per Utenos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai