Byla A2.8.-249-670/2012
Dėl padaryto pažeidimo ir gailisi, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Administracine tvarka nebaustas

1Jurbarko rajono apylinkės teismo teisėjas Raimundas Klimaitis išnagrinėjęs A. L., a/k ( - ) gim. ( - ), nevedusio, ūkininko, gyv. ( - ), aukštojo išsilavinimo, administracinio pažeidimo bylą

Nustatė

2A. L., 2012-01-24 būdamas ūkininkas, turėdamas legaliai įsigyto žymėto dyzelino, sau priklausančioje sodyboje, AVMI teritoriniame skyriuje neregistruotoje talpoje laikė apie 200 litrų dyzelino, skirto žemės ūkio reikmėms, tuo pažeidė Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2010-12-27 įsakymu Nr.VA-117 patvirtintų “Naftos produktų, bioproduktų ir kitų degių jų skystų produktų gabenimo ir laikymo taisyklių” 8 punkto reikalavimus, o tuo pačiu ir žymėto kuro laikymo talpyklose tvarką.

3A. L. šais veiksmais padarė pažeidimą numatytą Lietuvos Respublikos ATPK 171-5 str 1 d.

4A. L. savo kaltę pripažįsta visiškai.

5A. L. atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad prisipažįsta dėl padaryto pažeidimo ir gailisi, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Administracine tvarka nebaustas.

6Skiriant nuobaudą atsižvelgtina į padaryto teisės pažeidimo pobūdį, pažeidėjo asmenybę, į atsakomybę lengvinančią aplinkybę, į tai, kad pažeidimą padarė nežinojimo pasekoje, nes visą apskaitą tvarkė konsultantė, talpa buvo nedidelė ir nepagalvojo, kad reikalinga registracija, todėl atsižvelgiant į teisingumo ir protingumo kriterijus, taikytinas LR ATPK 30-1 str. ir jam skirtina švelnesnė nuobauda nei numatyta sankcijoje.

7Vadovaujantis Lietuvos Respublikos ATPK 30, 30-1, 286, 287, 171-5 str. 1 d.,

Nutarė

8Paskirti A. L. administracinę nuobaudą už pažeidimą numatytą LR ATPK 171-5 str. 1 d. – įspėjimą.

9Nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per Jurbarko rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai