Byla 2-10805-794/2013
Dėl skolos priteisimo, pasirengimo teisme nagrinėjimo metu, išnagrinėjęs ieškovo atsisakymo nuo ieškinio klausimą

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjas Vaclovas Paulikas, rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovo Klaipėdos teritorinės darbo biržos ieškinį atsakovui V. Č., trečiajam asmeniui AB „Vakarų laivų gamykla“ dėl skolos priteisimo, pasirengimo teisme nagrinėjimo metu, išnagrinėjęs ieškovo atsisakymo nuo ieškinio klausimą,

Nustatė

22013-08-08 teisme priimtas ieškovo Klaipėdos teritorinės darbo biržos ieškinys atsakovui V. Č., trečiajam asmeniui AB „Vakarų laivų gamykla“ dėl skolos priteisimo.

32013-08-26 teisme gautas ieškovo atsisakymas nuo ieškinio ir prašymas nutraukti civilinę bylą. Ieškovas prašyme nurodė, jog atsakovas patenkino ieškinio. Ieškovas patvirtino, jog ieškinio atsisakymo ir civilinės bylos nutraukimo pasekmės yra žinomos.

4Prašymas tenkintinas (LR CPK 140 str. 1 d., 293 str. 1 d. 4 p.).

5Bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio (LR CPK 140 str. 1 d.). Nenustatytos aplinkybės, kad ieškovo atsisakymas nuo ieškinio reikalavimų prieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ir viešajam interesui, ieškovui žinoma, kad nutraukus bylą vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama, todėl pripažįstama, kad yra pagrindas ieškovo atsisakymą nuo ieškinio reikalavimų priimti ir civilinę bylą nutraukti (LR CPK 42 straipsnio 2 dalis, 293 straipsnio 1 dalies 4 punktas, 294 straipsnio 2 dalis).

6Ieškovui žinoma, kad nutraukus bylą vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (LR CPK 294 str. 2 d.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 87 str. 2 d., 140 str. 1 d., 290, 291, 294 straipsniais, teismas

Nutarė

8priimti ieškovo Klaipėdos teritorinės darbo biržos ieškinio atsisakymą.

9Civilinę bylą nutraukti.

10Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui paduodant atskirąjį skundą per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai