Byla 2-407/2006

2Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų kolegijos pirmininkės Virginijos Čekanauskaitės (pranešėja), kolegijos teisėjų: Danutės Milašienės ir Donato Šerno, teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovo uždarosios akcinės bendrovės ,,Spaudos magnatai“ atskirąjį skundą dėl Panevėžio apygardos teismo 2006 m. birželio 1 d. nutarties, kuria uždarajai akcinei bendrovei ,,Spaudos magnatai“ iškelta bankroto byla ir pakirtas bankroto administratorius (civilinės bylos Nr.B2-258-278/2006).

3Teisėjų kolegija

Nustatė

4Ieškovas UAB ,,Spaudos magnatai“ direktorius L. K. kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos UAB ,,Spaudos magnatai“ iškėlimo. Bankroto administratoriumi prašė paskirti J. V.

5Panevėžio apygardos teismas 2006 m. birželio 1 d. nutartimi iškėlė minėtai bendrovei bankroto bylą, o bankroto administratoriumi paskyrė V. P. Atskiruoju skundu ieškovas UAB ,,Spaudos magnatai“ direktorius L. K. prašė pakeisti dalį šios nutarties dėl bankroto administratoriaus paskyrimo ir administratoriumi paskirti J. V.

6Nagrinėjant bylą apeliacinės instancijos teisme 2006 m. birželio 13 d. buvo gautas UAB ,,Spaudos magnatai“ direktoriaus L. K. prašymas nenagrinėti klausimo dėl bankroto administratoriaus pakeitimo, grąžinti bylą pirmosios instancijos teismui, o skundą – jo pateikėjui.

7Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija 2006 m. liepos 13 d. nutartimi, vadovaudamasi CPK 308 bei 338 straipsnių nuostatomis, nustatė apeliantui terminą minėto atsisakymo nuo atskirojo skundo trūkumams pašalinti, tai yra nurodyti, ar jam yra žinomos atsisakymo nuo skundo pasekmės.

8Apeliantas 2006 m. liepos 21 d. pateikė apeliacinės instancijos teismui patvirtinimą dėl atskirojo skundo atsisakymo, prašė jį priimti, o apeliacinį procesą nutraukti. Nurodė, jog jam yra žinomos atskirojo skundo atsisakymo pasekmės, tai yra aplinkybė, jog apeliacinį procesą nutraukus negalima vėl kreiptis į teismą su tapačiu atskiruoju skundu (CPK 308 str. 2, 3 d.).

9Prašymas dėl atsisakymo nuo atskirojo skundo tenkintinas.

10Kaip žinoma, remiantis proceso dispozityvumo principų, kiekvienas asmuo turi teisę atsisakyti nuo paduoto savo atskirojo skundo (CPK 308, 338 str.).

11Teisėjų kolegija sprendžia, kad pateiktas pareiškimas dėl atsisakymo nuo atskirojo skundo atitinka civilinio proceso įstatyme nustatytus tokiems pareiškimams keliamus turinio ir formos reikalavimus, neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, nepažeidžia kitų asmenų teisių (CPK 42 str. 2 d., 308 str. 2 d.), atsisakymo nuo skundo teisinės pasekmės apeliantui yra žinomos (CPK 308 str. 3 d.).

12Atsižvelgdama į šias aplinkybes, teisėjų kolegija sprendžia, kad nėra pagrindų atsisakyti tenkinti šį prašymą, todėl atsisakymą priima, o apeliacinį procesą nutraukia (CPK 308 str. 2 d.).

13Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 308 straipsnio antrąja dalimi bei 338 straipsniu,

Nutarė

14Ieškovo uždarosios akcinės bendrovės ,,Spaudos magnatai“ atsisakymą nuo atskirojo skundo dėl Panevėžio apygardos teismo 2006 m. birželio 1 d. nutarties priimti ir apeliacinį procesą pagal ieškovo atskirąjį skundą nutraukti.

Proceso dalyviai