Byla N2-602-213/2012
Dėl nuolatinės globos šeimoje nutraukimo, globėjo atleidimo nuo pareigų, nuolatinės gyvenamosios vietos su globėju panaikinimo

1Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Vita Lučkauskaitė, sekretoriaujant Jolitai Janušauskaitei, dalyvaujant pareiškėjo Elektrėnų savivaldybės administracijos atstovei Auksei Grigaliūniene, suinteresuotam asmeniui V. N., viešame teismo posėdyje išnagrinėjo Elektrėnų savivaldybės administracijos pareiškimą dėl nuolatinės globos šeimoje nutraukimo, globėjo atleidimo nuo pareigų, nuolatinės gyvenamosios vietos su globėju panaikinimo, ir,

Nustatė

2pareiškėjo atstovė prašo nutraukti nuolatinę globą šeimoje nepilnamečiam vaikui M. S., , atleisti A. S., a/k ( - ) nuo nepilnamečio vaiko M. S. nuolatinės globėjos pareigų, panaikinti nepilnamečio vaiko M. S. nuolatinę gyvenamąją vietą A. S. gyvenamojoje vietoje, pavesti V. N., a/k ( - ) uzurfrukto teisėmis tvarkyti nepilnamečio sūnaus M. S. turtą.

3Pareiškime nurodė, kad Trakų rajono apylinkės teismo 2010 m. kovo 26 d. nutartimi c. b. Nr. N2-923-239-2010 m. nepilnamečiam vaikui M. S., a. k. ( - ) nustatyta nuolatinė globa šeimoje, jo nuolatine globėja paskirta A. S., a. k. ( - ), nepilnamečio vaiko M. S., , nuolatinė gyvenamoji vieta nustatyta globėjos A. S. gyvenamojoje vietoje. Pareiškime taip pat nurodė, kad 2011 m. lapkričio 8 d. Trakų rajono apylinkės teismo 2011 m. lapkričio 8 d. nutartimi c. b. Nr. N2-2863-424-2011 m pripažinta V. N., a. k. ( - ), tėvystė vaikui M. S., a. k. ( - ) M. S. gyvena kartu su tėvu V. N., kuris juo tinkamai rūpinasi. Todėl teismo posėdžio metu atstovė prašė pareiškimą tenkinti.

4Suinteresuotas asmuo V. N. sutiko, kad A. S. būtų atleista nuo globėjos pareigų ir paaiškino, kad jis visada gyveno kartu su savo sūnumi, tik su jo mama nebuvo susituokęs ir jis nebuvo pripažinęs tėvystės. Šiuo metu yra visi formalumai sutvarkyti, be to A. S. yra sergantis žmogus, negali vaiko prižiūrėti, todėl ir turi būti pareiškimas patenkintas.

5Pareiškimas tenkintinas.

6Iš gimimo liudijimo kopijos matyti, kad M. S. ., jo motina yra I. S., a/k ( - ) jo tėvas V. N., a/k ( - ).

7Iš byloje esančios Trakų rajono apylinkės teismo 2010 m. kovo 26d. nutarties matyti, kad nepilnamečio motina I. S. mire 2010 m. sausio 5d., tikrasis tėvas nežinomas, todėl jam nustatyta nuolatinė globa šeimoje, o jo globėja paskirta A. S..

8Iš byloje esančios Trakų rajono apylinkės teismo 2011 m. lapkričio 8d. nutarties matyti, kad yra patvirtintas V. N., a/k ( - ) pareiškimą dėl tėvystės pripažinimo vaikui M. S., a/k ( - )

9Iš šalių paaiškinimų ir iš byloje esančių rašytinių įrodymų matyti, kad nepilnametis gyvena kartu su tėvu, todėl esant nurodytoms aplinkybėms, konstatuotina, kad nepilnamečiui yra nutrauktina nuolatinė globa šeimoje, o A. S. yra atleistina nuo globėjos pareigų, nes nepilnametis M. S. gyvena su savo tėvu ir jo interesai nebus pažeisti.

10Nepilnametis M. S., turi nekilnojamąjį daiktą – butą, esantį ( - ), kuris Nekilnojamojo turto register įregistruotas nepilnamečio vardu, todėl jo tėvui V. N. pavedama nepilnamečiui tenkantį turtą tvarkyti uzurfrukto teisėmis.

11Vadovaudamasis LR CK 3.264.1 str., CPK 497-504 str.,

Nutarė

12nutraukti nuolatinę globą šeimoje nepilnamečiam vaikui M. S.,

13Atleisti A. S., a/k ( - ) nuo nepilnamečio vaiko M. S. nuolatinės globėjos pareigų.

14Panaikinti nepilnamečio vaiko M. S. nuolatinę gyvenamąją vietą A. S. gyvenamojoje vietoje.

15Pavesti V. N., a/k ( - ), nepilnamečiui M. S., a/k ( - ) tenkantį turtą tvarkyti uzurfrukto teise.

16Nutartį vykdyti skubiai.

17Nutartis per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Trakų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai