Byla 2A-1694-259/2012
Dėl žalos atlyginimo

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Arvydas Žibas apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo atsakovės uždarosios akcinės bendrovės „Aisrižda“ apeliacinį skundą dėl Kauno miesto apylinkės teismo 2012 m. balandžio 27 d. sprendimo civilinėje byloje Nr. 2-221-615/2012 pagal ieškovo J. D. ieškinį atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Aisrižda“ dėl žalos atlyginimo ir

Nustatė

2I. Ginčo esmė

3Ieškovas ieškiniu (b.l.3-4) prašė priteisti iš atsakovės 800 Lt turtinei žalai atlyginti, 5 proc. metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas. Nurodė, kad 2009-01-05 tarp ieškovo ir atsakovės lombardo buvo sudaryta sutartis (b.l.5), kuria ieškovas pasiskolino iš atsakovės 200 Lt, palikdamas užstatu auksinį vyrišką žiedą (7,83 gr.). 2009-02-06 atvykęs grąžinti pasiskolintus pinigus ir atsiimti žiedo, ieškovas sužinojo, kad jo palikto žiedo nėra, jis pavogtas. Darbuotoja paprašė, kad ieškovas ateitų po savaitės, žadėjo surasti kokį nors kitą panašų dirbinį. Tačiau atsakovės pasiūlyti dirbiniai ieškovui netiko. Dėl atsakovės lombarde įvykusios vagystės buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriame ieškovas yra pripažintas nukentėjusiuoju. 2011-05-27 Kauno m. apylinkės prokuratūros nutarimu (b.l.8) ikiteisminis tyrimas sustabdytas, nes nenustatytas asmuo, padaręs nusikalstamą veiką. Kadangi ieškovas jam priklausiusį auksinį žiedą paliko atsakovei kaip užstatą, atsakovė, remiantis sutarties taisyklių 8 punktu, turi pareigą jai paliktą užstatą ieškovui grąžinti. Atsakovei žiedo negrąžinus, ieškovui buvo padaryta turtinė žala. Pagal auksinio žiedo svorį, išvaizdą, panašūs nauji žiedai parduotuvėse kainuoja 1100 - 1200 Lt. Ieškovo žiedas buvo rankų darbo, pagamintas pagal individualų užsakymą, panaudojant ieškovo ir jo žmonos santuokos žiedus, todėl ieškovas mano, kad jo prarasto žiedo vertė 1000 Lt. Kadangi atsakovė už ieškovo žiedą buvo suteikusi 200 Lt paskolą, ieškovas padarytą žalą dėl prarasto žiedo vertino 800 Lt.

4II. Pirmosios instancijos teismo sprendimo esmė

5Kauno miesto apylinkės teismas 2012 m. balandžio 27 d. sprendimu ieškinį tenkino ir priteisė ieškovui iš atsakovės 800 Lt žalos atlyginimo, 5 proc. metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2011-08-17) iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, taip pat bylinėjimosi išlaidas valstybei. Teismas nustatė, kad atsakovė, t.y. lombardo paslaugas teikiantis verslininkas, ieškovo (vartotojo) atžvilgiu nesilaikė jai įstatymais suponuotų pareigų: neužtikrino, kad jai perduotas daiktas šalių susitarimu būtų įkainuotas ir ši kaina būtų įrašyta į šalių sudarytą sutartį (CK 6.864 str. 3 d.), taip pat pažeidė jai pagal CK 6.864 straipsnio 4 dalį tenkančią pareigą perduotą daiktą apdrausti savo lėšomis davėjo naudai tokia suma, kuria šalių susitarimu yra įkainotas daiktas. Kadangi atsakovė neįvykdė CK 6.864 straipsnio 4 dalies reikalavimų, teismas pripažino, jog dėl tokio neteisėto atsakovės neveikimo ieškovas patyrė žalą. Spręsdamas ieškovui atlygintinos žalos dydžio klausimą, teismas vadovavosi į bylą ieškovo pateiktais rašytiniais įrodymais: viešai internete skelbiamais kitų lombardų pasiūlymais (b.l.79-82), taip pat atsižvelgė į tai, jog prarastas žiedas ieškovui turėjo ir asmeninę vertę. Atsakovės nurodytas jos surasto lombardo mažesnes aukso supirkimo kainas ir teiginius, kad ieškovo patirtos žalos dydis turėtų būti skaičiuojamas pagal 2009 m. sausį buvusias pramoninio aukso didmenines kainas pasaulinėse biržose, teismas atmetė kaip nepagrįstus, kadangi ieškovas atsakovui perdavė saugoti ne pramoninį auksą, o konkretų ieškovui ne tik materialinę, bet ir asmeninę vertę turintį juvelyrinį dirbinį.

6III. Apeliacinio skundo ir atsiliepimo į apeliacinį skundą argumentai

7Atsakovė UAB „Aisrižda“ apeliaciniu skundu (b.l.110-114) prašo Kauno miesto apylinkės teismo 2012-04-27 sprendimą panaikinti ir priimti naują sprendimą - ieškovo ieškinį atmesti, priteisti atsakovei iš ieškovo bylinėjimosi išlaidas. Apeliacinis skundas grindžiamas šiais argumentais:

81. Teismas nevertino, kad po vagystės iš lombardo atsakovė, brangindama gerus santykius su klientais, geranoriškai siūlė ieškovui analogiškus auksinius žiedus, tačiau ieškovas reikalavo ne tik analogiško žiedo, bet ir pareiškė, kad negražins pasiskolintų 200 Lt. Ieškovui nevykdžius pareigos bendradarbiauti (priimti žalos atlyginimą natūra bei įvykdyti savo prievolę - grąžinti paskolą atsakovei), civilinė atsakomybė atsakovei neturėtų būti taikoma (CK 6.253 str. 5 d.).

92. Teismas nepagrįstai sprendė, jog atsakovė nevykdė pareigos jai perduotą daiktą apdrausti savo lėšomis davėjo naudai tokia suma, kuria šalių susitarimu yra įkainotas daiktas. Atsakovės vadovas teismui paaiškino, kad veikla nebuvo apdrausta todėl, kad jokia draudimo bendrovė tokių paslaugų neteikia, ką patvirtina draudimo kompanijų atsakymai atsakovei (b.l.115-119). Todėl įstatymo įpareigojimo atsakovė neįvykdė ne dėl savo kaltės, o dėl objektyvių priežasčių - rinkoje tokios paslaugos draudimo bendrovės neteikia.

103. Teismas nepagrįstai įvertino prarasto žiedo vertę 800 Lt, remdamasis bylinėjimosi laikotarpiu viešai internete skelbiamomis reklamuojamomis lombardo aukso supirkimo kainomis, kurios neatspindi realiai vertinamų aukso dirbinių kainų, o skirtos savo veiklos reklamai bei klientų pritraukimui. Į bylą pateiktos internetinių parduotuvių aukso dirbinių kainos yra tolimos prarasto žiedo vertei. Teismas privalėjo atsižvelgti, kad pavyzdiniai žiedai yra nauji (nenusidėvėję), su akute, kas neleidžia lyginti pavogto žiedo su elektroninėje parduotuvėje parduodamais žiedais. Be to, buvo pateikti tik keli pavyzdžiai, nepadarytas detalesnis vertinimas. Ieškovas nepateikė įrodymų apie įkeitimo ar aukso supirkimo sandorius, jų vertes, o reklaminiai skelbimai negali būti laikomi tinkamais įrodymais. Teismas netyrė, kiek kainavo auksas žalos atsiradimo momentu. Taip pat tinkamai netyrė, kiek kainavo analogiškas žiedas vagystės momentu, ieškinio pareiškimo momentu ir teismo sprendimo priėmimo metu.

114. Spręsdamas dėl žalos dydžio, teismas nepagrįstai vertino žiedo asmeninę vertę ieškovui. „Asmeninė vertė“ žiedui rinkos vertės nesukuria ir nepadidina, o neturtinės žalos ieškovas neprašė.

125. Atsakovės klaida neįrašant sutartyje įkeičiamo žiedo vertės, nereiškia, kad vertė gali būti nustatoma vienašališkai ieškovo. Atsakovės direktorius paaiškino, kad įkeičiamų daiktų vertė paprastai sutampa su duodamos paskolos dydžiu su palūkanomis. Šiuo atveju žiedo rinkos vertė buvo apie 200 Lt, kuri turėjo būti įrašyta į kvitą, ką patvirtina byloje esantys įrodymai. Paskola ir priskaičiuotos palūkanos faktiškai padengia įkeisto žiedo rinkos vertę, buvusią vagystės metu.

136. Teismas nepagrįstai sprendė, kad nėra ryšio tarp pasaulinės aukso biržos kainos su konkretaus aukso dirbinio (žiedo) kainomis, nes biržoje prekiaujama pramoniniu auksu. Pasaulinės grynojo aukso kainos turi tiesioginį ryšį su aukso dirbinių kainomis. Kintant (pastaruoju metu kylant) aukso kainai biržoje, atitinkamai didėja ir aukso dirbinių kainos mažmeninėse rinkose, o taip pat aukso įkeitimo, supirkimo kainos lombarduose. Per laikotarpį nuo žalos atsiradimo (2009-01-05) iki teismo posėdžio (2012-04-10) dėl išaugusios aukso kainos žiedo rinkos vertė padidėjo. Todėl spręsdamas dėl žiedo vertės, teismas privalėjo įvertinti aukso kainų pokytį.

147. Tenkindamas ieškinį, teismas visiškai nepasisakė dėl šalių sutartų 13 proc. mėnesinių palūkanų, kurios priskaičiuotos už naudojimąsi paskola nuo 2009-01-05 iki 2009-02-06. Neišminusuodamas priskaičiuotų palūkanų, teismas sudarė pagrindą palūkanų suma ieškovui neteisėtai praturtėti, laikydamas, kad paskola buvo suteikta neatlygintinai.

158. Teismo sprendimas pažeidžia sąžiningumo ir teisingumo principus, sudaro pagrindą ieškovui praturtėti nukentėjusios nuo vagystės atsakovės sąskaita.

16Ieškovas J. D. atsiliepimu į apeliacinį skundą (b.l.126-127) prašo apeliacinį skundą atmesti, Kauno miesto apylinkės teismo 2012-04-27 sprendimą palikti nepakeistą, priteisti iš atsakovės bylinėjimosi išlaidas valstybei. Atsiliepimas į apeliacinį skundą grindžiamas šiais argumentais:

171. Atsakovė pirmosios instancijos teismui nepateikė jokių įrodymų apie tai, kokius kitus žiedus vietoj prarastojo ji ieškovui siūlė, todėl teismas negalėjo įvertinti, kiek realūs ir adekvatūs šie pasiūlymai buvo. Pirmos instancijos teisme ieškovas siūlė atsakovei susitarti arba kompensuojant padarytą žalą pinigais, arba perduodant atitinkamo svorio aukso dirbinį, tačiau užbaigti ginčą taikiai atsakovė atsisakė.

182. Skundo argumentai dėl neįvykusių susitarimų tarp šalių negali būti vertinami, kaip pagrindas atleisti atsakovę nuo civilinės atsakomybės. Kadangi atsakovė, kaip lombardo veikla besiverčiantis juridinis asmuo, pažeidė jai įstatymu nustatytas pareigas (CK 6.864 str. 3 d. ir 4 d.), ji privalo atlyginti ieškovui padarytą žalą.

193. Jokių įrodymų apie tai, kad nebuvo galima apdrausti daiktų 2009 m., atsakovė teismui nepateikė. Su skundu pateikti įrodymai tik patvirtina, jog tokios draudimo rūšie nėra šiuo metu. Tai reiškia, jog veiklos vykdymo metu atsakovė net nesidomėjo įstatyme nustatyta pareiga drausti paimamus daiktus. Kiekvienas apdairus verslininkas, negalėdamas gauti lombardo veiklai reikalingos draudimo paslaugos, siekdamas išvengti galimų nuostolių ateityje, būtų pasirinkęs vieną ar kelis alternatyvius draudimus, pvz. veiklos civilinės atsakomybės draudimą.

204. Atsakovė neįvykdė CK 6.864 straipsnio 3 dalies reikalavimų, dėl ko ieškovo atsakovei perduotas juvelyrinis dirbinys liko neįkainotas. Šios pareigos neįvykdymo neigiamos pasekmės tenka atsakovei. Ieškovas teismui pateikė duomenis tiek apie lombardų aukso supirkimo kainas, tiek apie panašių aukso dirbinių pardavimo kainas, iš kurių matyti, jog superkamo aukso vieno gramo kaina (70-130 Lt/g) yra žymiai mažesnė už parduodamų juvelyrinių aukso dirbinių vieno gramo kainą (149-150 Lt/g). Kadangi ieškovui padaryta žala turi būti atlyginama visiškai, ieškovo nurodyta žiedo vertė - 1000 Lt ir priteista atlygintinos žalos suma - 800 Lt atitinka vidutinę aukso supirkimo ir juvelyrinių dirbinių pardavimo vieno gramo aukso kainą.

215. Skundo argumentas, kad žiedo individualumas, teismo įvardintas „asmenine verte“, žiedui rinkos vertės nesukuria ir nepadidina, nepagrįstas.

226. Skundo argumentai, kad įkeičiamo daikto vertė sutampa su duodamos paskolos dydžiu ir palūkanomis, prieštarauja lombardo verslo logikai, protingumo ir teisingumo principams. Auksą superkančios bendrovės skelbia skirtingas aukso lombardo kainas, aukso supirkimo kainas ir aukso pardavimo kainas. Todėl paskolos už įkeistą daiktą suma nėra ir negali būti lygi daikto vertei. Lombardui įkeičiamas daiktas visada turi būti gerokai didesnės vertės nei suteikiama paskola, kad daikto neatsiėmimo atveju būtų padengti bendrovės patirti paskolos suteikimo, daikto saugojimo ir jo realizavimo kaštai bei gaunamas pelnas.

237. Atsakovei teigiant, jog žiedo rinkos vertę padengia paskola ir priskaičiuotos palūkanos, žiedo vertė turėtų būti 226 Lt. Tačiau įsigyti į prarastąjį panašaus žiedo už 226 Lt ieškovas šiuo metu negalėtų.

24IV. Apeliacinio teismo nustatytos bylos aplinkybės, teisiniai argumentai ir išvados

25Byloje sprendžiamas šalių ginčas dėl teismo sprendimo pagrįstumo teismui vertinat byloje pateiktus įrodymus ir to pagrindu nustatytas faktines aplinkybes.

26Išnagrinėjus bylą apeliacine tvarka yra nustatyta, jog ieškovas ir atsakovas 2009-01-05 sudarė sutartį (b.l.5), kuria ieškovas pasiskolino iš atsakovės 200 Lt, palikdamas užstatu auksinį vyrišką žiedą (7,83 gr.). Tokiu būdu tarp šalių susiklostė asmeninio daikto įkeitimo lombarde (LR CK 4.227 str.) ir daiktų saugojimo lombarde teisiniai santykiai (LR CK 6.864 str.), kuriais buvo užtikrintas suteiktos 200 litų paskolos grąžinimas. Iš bylos medžiagos matyti, kad ieškovas buvo atvykęs atsiimti užstato (b.l. 5), tačiau jo neatgavo, paaiškėjo, kad žiedas iš atsakovo buvo pavogtas nenustatyto asmens (b.l. 6-9).

27Ieškovas ieškiniu (b.l.3-4) prašė priteisti iš atsakovės 800 Lt turtinei žalai atlyginti, 5 proc. metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Ieškovas byloje įrodinėjo, jog atsakovas turi pareigą paliktą užstatą ieškovui grąžinti, o to atsakovui nepadarius, ieškovui buvo padaryta turtinė žala. Pagal auksinio žiedo svorį, išvaizdą, panašūs nauji žiedai parduotuvėse kainuoja 1100 - 1200 Lt, todėl įvertinęs suteiktos paskolos sumą, ieškovas reikalavo 800 litų sumos priteisimo. Atsakovas byloje įrodinėjo, jog žiedo neteko dėl nenugalimos jėgos, todėl pagal LR CK 4.228 str. 2 d. neatsako už įkeisto daikto negrąžinimą, taip pat teigė, jog ieškovas neteisingai įvertino įkeistą daiktą, todėl jo reikalavimas nepagrįstas, nes per didelis.

28Kauno miesto apylinkės teismas 2012 m. balandžio 27 d. sprendimu ieškinį tenkino ir priteisė ieškovui iš atsakovės 800 Lt žalos atlyginimo, 5 proc. metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2011-08-17) iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, taip pat bylinėjimosi išlaidas valstybei.

29Atsakovė UAB „Aisrižda“ apeliaciniu skundu (b.l.110-114) prašo Kauno miesto apylinkės teismo 2012-04-27 sprendimą panaikinti ir priimti naują sprendimą - ieškovo ieškinį atmesti, priteisti atsakovei iš ieškovo bylinėjimosi išlaidas. Apeliacinis skundas grindžiamas tomis faktinėmis aplinkybėmis, jog teismas nevertino tos aplinkybės, kad atsakovas siūlė ieškovui kitą žiedą, šis atsisakė, tokiu būdu pažeidė prievolę bendradarbiauti, todėl atsakovei civilinė atsakomybė neturi būti taikoma CK 6.253 str. 5 d. (taip nurodoma skunde-teismo pastaba) pagrindu. Skunde teigiama, jog teismas nepagrįstai įvertino prarasto žiedo vertę 800 Lt, nepagrįstai sprendė, jog atsakovė nevykdė pareigos jai perduotą daiktą apdrausti savo lėšomis davėjo naudai tokia suma, kuria šalių susitarimu yra įkainotas daiktas, sprendime visiškai nepasisakė dėl šalių sutartų 13 proc. mėnesinių palūkanų, kurios priskaičiuotos už naudojimąsi paskola nuo 2009-01-05 iki 2009-02-06, taip teismas sudarė pagrindą palūkanų suma ieškovui neteisėtai praturtėti.

30Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs bylą apeliacine tvarka sprendžia, kad Kauno miesto apylinkės teismas skundžiamame apeliacine tvarka teismo sprendime teisingai aiškino ir taikė materialinės teisės normas, reglamentuojančias fiziniam asmeniui priklausančių daiktų saugojimo lombarde sutarties nuostatas, lombardo teisių ir pareigų turinį, taip pat lombardo civilinės teisinės atsakomybės atsiradimo prielaidas ir sąlygas, taip pat tinkamai aiškino ir taikė procesinės teisės normas, nustatančias įrodinėjimo pareigas, įrodymų vertinimo procedūras, dėl ko buvo teisingai išspręsta byla, teismo sprendimo išvados atitinka nustatytas faktines aplinkybėms byloje. Dėl to skundžiamas apeliacine tvarka teismo sprendimas paliktinas nepakeistas, o apeliacinis skundas atmestinas, kaip nepagrįstas (LR CPK 178 str.).

31Teismas laiko, kad apeliacinio skundo motyvai, kad ieškovas nebendradarbiavo su atsakovu, nepriėmė atsakovo siūlymų grąžinti kitą daiktą vietoj lombardo prarastojo ir dėl to ieškovas neteko teisės reikalauti piniginės kompensacijos, yra nepagrįsti. Įstatymų leidėjas yra nustatęs, jog šalys turi teisę laisvai sudaryti sutartis ir draudžiama versti asmenį sudaryti sutartį prieš jo valią (LR CK 6. 156 str. 1, 2 dalys). Esant tokiam reglamentavimui dėl sutarčių laisvės, ieškovas turėjo teisę atsisakyti priimti iš atsakovo kitą, o ne jo perduotą lombardui saugoti įkeistą žiedą ir dėl jam nekyla jokia civilinė teisinė atsakomybė, tame tarpe jis negali prarasti teisės reikalauti iš atsakovo grąžinti daiktą, o jo neatgavęs, reikalauti sumokėti jo vertės kompensaciją.

32Kauno apygardos teismas įvertina tas nustatytas aplinkybes byloje, jog šiame teisiniame santykyje ieškovas yra vartotojas, kaip sudarytos sutarties šalis yra nelygiavertėje padėtyje su kita sutarties šalimi, t.y. atsakovu kaip tos srities paslaugų teikimo profesionalu. Byloje nustačius, jog atsakovas iš esmės pažeidė įstatymo numatytą prievolę įkainoti įkeičiamą daiktą (LR CK 6.864 str. 3 d.), todėl darytina išvada, jog atsakovas negali iš esmės ginčyti ieškovo perduoto saugoti daikto kainos. Kauno apygardos teismas, taip pat atsižvelgia į tą byloje nustatytą aplinkybę, jog atsakovas nevykdė prievolės perduotą saugoti ieškovo turtą apdrausti savo lėšomis (LR CK 6.684 str. 4 d.). Dėlto jam kyla prievolė sumokėti daikto vertės kompensaciją už neišsaugotą ieškovo turtą, kadangi dėl atsakovo kaltų veiksmų kitu būdu ieškovas negali ginti savo pažeistos turtinės teisės. Šie nurodyti atsakovo įstatymų pažeidimai paneigia atsakovo poziciją byloje ir apeliacinio skundo argumentus, jog atsakovas ieškovo turtą prarado dėl tų aplinkybių, kurių jis negalėjo kontroliuoti ir užkirsti pasekmių atsiradimą (LR CK 6.212 str. 1 d.).

33Teismas taip pat atmeta apeliacinio skundo motyvus, jog teismas, priimdamas sprendimą, neįvertino suteiktos paskolos sumos. Iš bylos medžiagos matyti, kad ieškovas jau ieškinyje nurodė, kad įvertinęs suteiktos paskolos sumą, vertina padarytą žalą 800 litų suma. Šias aplinkybes teismas teisingai įvertino priimdamas teismo sprendimą. Kauno apygardos teismo vertinimu Kauno miesto apylinkės teismas teisingai nustatė padarytos žalos dydį ir ieškovui priteisė teisingą kompensacijos sumą už perduotą saugoti ir negrąžintą turtą.

34Esant šioms aplinkybėms ir išdėstytų motyvų pagrindu, apeliacinis skundas atmetamas, o skundžiamas apeliacine tvarka teismo sprendimas paliktinas nepakeistas. Kauno apygardos teismas taip pat nenustatė absoliučių skundžiamo teismo sprendimo negaliojimo pagrindų (LR CPK 329 str. 2, 3 dalys).

35Atmetus apeliacinį skundą, valstybei iš atsakovo priteistinos turėtos 200 litų antrinės teisinės pagalbos ieškovui teikimo išlaidos (LR CPK 99 str.).

36Teismas, vadovaudamasis CPK 326 str. 1 d. 1 p, 331 str.,

Nutarė

37Kauno miesto apylinkės teismo 2012 m. balandžio 27 d. sprendimą palikti nepakeistą.

38Priteisti valstybei iš UAB „Aisridža“ (į.k.135870923) 200 litų (du šimtus litų) turėtų išlaidų teikiant antrinę teisinę pagalbą byloje pagal Kauno valstybinės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos 2012 07 10 pažymą Nr.TP-7-(2.10)-1074), gavėjo sąskaitos NR.LT24 7300 0101 1239 4300, gavėjo pavadinimas Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR Finansų ministerijos, mokėjimo paskirtis „už antrinę teisinę pagalbą“ į.k. 5630.

Proceso dalyviai
1. Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Arvydas Žibas... 2. I. Ginčo esmė... 3. Ieškovas ieškiniu (b.l.3-4) prašė priteisti iš atsakovės 800 Lt turtinei... 4. II. Pirmosios instancijos teismo sprendimo esmė... 5. Kauno miesto apylinkės teismas 2012 m. balandžio 27 d. sprendimu ieškinį... 6. III. Apeliacinio skundo ir atsiliepimo į apeliacinį skundą argumentai... 7. Atsakovė UAB „Aisrižda“ apeliaciniu skundu (b.l.110-114) prašo Kauno... 8. 1. Teismas nevertino, kad po vagystės iš lombardo atsakovė, brangindama... 9. 2. Teismas nepagrįstai sprendė, jog atsakovė nevykdė pareigos jai perduotą... 10. 3. Teismas nepagrįstai įvertino prarasto žiedo vertę 800 Lt, remdamasis... 11. 4. Spręsdamas dėl žalos dydžio, teismas nepagrįstai vertino žiedo... 12. 5. Atsakovės klaida neįrašant sutartyje įkeičiamo žiedo vertės,... 13. 6. Teismas nepagrįstai sprendė, kad nėra ryšio tarp pasaulinės aukso... 14. 7. Tenkindamas ieškinį, teismas visiškai nepasisakė dėl šalių sutartų... 15. 8. Teismo sprendimas pažeidžia sąžiningumo ir teisingumo principus, sudaro... 16. Ieškovas J. D. atsiliepimu į apeliacinį skundą (b.l.126-127) prašo... 17. 1. Atsakovė pirmosios instancijos teismui nepateikė jokių įrodymų apie... 18. 2. Skundo argumentai dėl neįvykusių susitarimų tarp šalių negali būti... 19. 3. Jokių įrodymų apie tai, kad nebuvo galima apdrausti daiktų 2009 m.,... 20. 4. Atsakovė neįvykdė CK 6.864 straipsnio 3 dalies reikalavimų, dėl ko... 21. 5. Skundo argumentas, kad žiedo individualumas, teismo įvardintas „asmenine... 22. 6. Skundo argumentai, kad įkeičiamo daikto vertė sutampa su duodamos... 23. 7. Atsakovei teigiant, jog žiedo rinkos vertę padengia paskola ir... 24. IV. Apeliacinio teismo nustatytos bylos aplinkybės, teisiniai argumentai ir... 25. Byloje sprendžiamas šalių ginčas dėl teismo sprendimo pagrįstumo teismui... 26. Išnagrinėjus bylą apeliacine tvarka yra nustatyta, jog ieškovas ir... 27. Ieškovas ieškiniu (b.l.3-4) prašė priteisti iš atsakovės 800 Lt turtinei... 28. Kauno miesto apylinkės teismas 2012 m. balandžio 27 d. sprendimu ieškinį... 29. Atsakovė UAB „Aisrižda“ apeliaciniu skundu (b.l.110-114) prašo Kauno... 30. Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs bylą apeliacine tvarka sprendžia,... 31. Teismas laiko, kad apeliacinio skundo motyvai, kad ieškovas nebendradarbiavo... 32. Kauno apygardos teismas įvertina tas nustatytas aplinkybes byloje, jog šiame... 33. Teismas taip pat atmeta apeliacinio skundo motyvus, jog teismas, priimdamas... 34. Esant šioms aplinkybėms ir išdėstytų motyvų pagrindu, apeliacinis skundas... 35. Atmetus apeliacinį skundą, valstybei iš atsakovo priteistinos turėtos 200... 36. Teismas, vadovaudamasis CPK 326 str. 1 d. 1 p, 331 str.,... 37. Kauno miesto apylinkės teismo 2012 m. balandžio 27 d. sprendimą palikti... 38. Priteisti valstybei iš UAB „Aisridža“ (į.k.135870923) 200 litų (du...