Byla eB2-596-538/2019
Dėl įmonės veiklos

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Almantas Padvelskis,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs likviduojamos uždarosios akcinės bendrovės „Kometra“ bankroto administratorės mažosios bendrijos „Mokuma“ direktorės I. K.-R. prašymą priimti sprendimą dėl įmonės veiklos,

Nustatė

31.

4LUAB „Kometra“ bankroto administratorė prašo priimti sprendimą pripažinti bankrutavusios ir likviduojamos dėl bankroto UAB „Kometra“ veiklos pabaigą. Nurodė, kad visos bankroto procedūros įmonėje yra atliktos, t. y. įmonė neturi jokio turto/piniginių lėšų, skirtinų administravimo išlaidoms padengti ir kreditorių finansiniams reikalavimams tenkinti, nėra jokių įmonės veiklos dokumentų.

5Prašymas tenkintinas.

62.

7Byloje nustatyta, kad Klaipėdos apygardos teismas 2018-08-21 nutartimi UAB „Kometra“ iškėlė bankroto bylą, įmonės bankroto administratore paskyrė MB „Mokuma“. Klaipėdos apygardos teismo 2018-11-08 nutartimi patvirtintas įmonės kreditorių sąrašas ir jų finansiniai reikalavimai. Klaipėdos apygardos teismo 2018-12-14 nutartimi įmonei taikytas supaprastintas bankroto procesas ir įmonė pripažinta bankrutavusia bei likviduojama dėl bankroto.

83.

9Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalis numato, kad po to, kai administratorius pateikia šio įstatymo 31 straipsnio 8 punkte nustatytus dokumentus ir Aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

104.

11Iš bylos medžiagos, administratorės paaiškinimų matyti, kad įmonė jokio turto neturi ir visos įmonės likvidavimo procedūros yra baigtos.

125.

13Įmonės bankroto administratorės įgaliotas asmuo pateikė Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdybos pažymą, iš kurios matyti, kad BUAB „Kometra“ nebuvo įtraukta į kontroliuojamų ūkio subjektų sąrašus, už aplinkos teršimą nebuvo bausta, duomenų, kad paliko sukauptas atliekas ar užterštą gruntą, nėra ir kitų neįvykdytų aplinkosauginių įsipareigojimų neturi.

146.

15Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos (Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalis).

16Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 270 straipsniu, teismas

Nutarė

17pripažinti, kad likviduojamos uždarosios akcinės bendrovės „Kometra“, juridinio asmens kodas 304259245, buveinės registracijos adresas Baltijos pr. 123-4, Klaipėda, veikla pasibaigė.

18Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai