Byla 2-1242-904/2012
Dėl skolos priteisimo

1Klaipėdos rajono apylinkės teismo teisėjas Mantas Ūsas rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovo Nordea B. F. Plc ieškinį atsakovui N. T. dėl skolos priteisimo

Nustatė

2pagal ieškovo ieškinį iškelta civilinė byla. Ieškovas pareiškė reikalavimą priteisti jam iš atsakovo 877,21 Lt skolos, 24 proc. metinių palūkanų nuo negrąžintos 873,73 Lt kredito sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas.

3Atsakovas teismo nustatytu terminu pateikė atsiliepimą į ieškinį, kuriame nurodė, kad su ieškiniu sutinka.

42012-11-28 teisme gautas ieškovo atstovo pareiškimas, kuriame nurodė, kad atsakovas geranoriškai sumokėjo įsiskolinimą ieškovui bei atlygino bylinėjimosi išlaidas, todėl ieškovas atsisako ieškinio, prašo civilinę bylą nutraukti, nurodė, kad ieškovui ieškinio atsisakymo pasekmės žinomos.

5Ieškovo atsisakymas nuo ieškinio priimamas, kadangi nenustatytos aplinkybės, kad atsisakymas prieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui (Lietuvos Respublikos CPK 42 straipsnio 2 dalis, 140 straipsnio 1 dalis). Jeigu ieškovas atsisakė nuo ieškinio ir atsisakymą teismas priėmė, yra pagrindas civilinę bylą nutraukti (Lietuvos Respublikos CPK 293 straipsnio 1 dalies 4 punktas).

6Ieškovui procesinės ieškinio atsisakymo pasekmės, kad vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu, neleidžiama yra žinomos (Lietuvos Respublikos CPK 294 straipsnio 2 dalis).

7Atsižvelgiant į tai, kad ieškovas pareiškime nurodė, jog atsakovas jam sumokėjo ne tik įsiskolinimą, bet ir bylinėjimosi išlaidas, ieškovui negrąžintina 75 proc. žyminio mokesčio, sumokėto paduodant ieškinį.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 140 straipsnio 1 dalimi, 293 straipsnio 1 dalies 4 punktu, teismas

Nutarė

9priimti Nordea B. F. Plc ieškinio atsakovui N. T. dėl skolos priteisimo atsisakymą ir civilinę bylą nutraukti.

10Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos atskirtuoju skundu gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai