Byla 2-1841-374/2012
Dėl antstolės A. L. veiksmų priėmimo klausimą

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja Rūta Gustienė, išnagrinėjo pareiškėjo V. K. skundo dėl antstolės A. L. veiksmų priėmimo klausimą,

Nustatė

2Pareiškėjas V. K. pateikė Marijampolės rajono apylinkės teismui skundą dėl antstolio veiksmų.

3Skundas atsisakytinas priimti.

4Skundas dėl antstolio veiksmų ar atsisakymo juos atlikti pateikiamas antstoliui (CPK 510 str. 2 d.). Skundą antstolis išnagrinėja per penkias darbo dienas nuo jo gavimo. Jeigu antstolis patvarkymu atsisako patenkinti skundą, skundas kartu su vykdomąja byla persiunčiamas apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontoros buveinė.

5Jei skundą teikiantis asmuo pageidauja, kad nagrinėjant skundą būtų taikomos laikinosios apsaugos priemonės, jis vieną skundo egzempliorių taip pat pateikia teismui. Šiuo atveju, pareiškėjas prašo taikyti laikinąsias apsaugos priemones, tačiau skundą teikia tik teismui, nepateikia jokių rašytinių įrodymų, kad analogiškas skundas pateiktas antstolei.

6Tokiu būdu, spręstina, kad pareiškėjas V. K. į teismą kreipėsi nesilaikydamas tai bylų kategorijai įstatymo nustatytos išankstinio ginčo sprendimo ne teisme tvarkos (CPK 137 str. 2 d. 3 p.), todėl skundas dėl antstolio veiksmų atsisakytinas priimti.

7Vadovaujantis išdėstytu ir LR CPK 137 str. 2 d. 3 p., 290, 291, 335, str., 510 str. 2 d., teismas

Nutarė

8Pareiškėjo V. K. skundą dėl antstolio veiksmų atsisakyti priimti.

9Nutartį išsiųsti pareiškėjui.

10Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui, skundą paduodant Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai