Byla B2-738-102/2013
Dėl įtraukimo bendraieške UAB „Statva“ bankroto byloje, bankroto bylos iškėlimo, laikinųjų apsaugos priemonių taikymo

1Panevėžio apygardos teismo teisėjas Romualdas Januška rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs pareiškėjos UAB „Jodesta“ pareiškimą dėl įtraukimo bendraieške UAB „Statva“ bankroto byloje, bankroto bylos iškėlimo, laikinųjų apsaugos priemonių taikymo,

Nustatė

2Pareiškėja UAB „Jodesta“ Panevėžio apygardos teismui pateiktu pareiškimu prašo įtraukti bendraieške UAB „Statva“ bankroto byloje Nr. B2-699-280/2013, iškelti UAB „Statva“ bankroto bylą ir taikyti laikinąsias apsaugos priemones. Nurodo, kad UAB „Statva“ nevykdo finansinių įsipareigojimų, už atliktus elektros instaliacijos darbus pagal 2012 m. gruodžio 28 d. sutartį atsakovė liko skolinga 4 827,90 Lt, be to, turi sumokėti 1 274,57 Lt delspinigių.

3Pareiškimą atsisakytina priimti.

4Panevėžio apygardos teismas 2013 m. birželio 14 d. nutartimi civilinėje byloje Nr. B2-699-280/2013 priėmė ieškovės UAB „Serpantinas“ atsisakymą ieškinio dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „Statva“ ir ieškinį paliko nenagrinėtą, panaikino atsakovei taikytas laikinąsias apsaugos priemones. Nutartis yra įsiteisėjusi. Todėl pareiškėja UAB „Jodesta“ negali būti įtraukti į bylą bendraieške. Esant Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatyme (toliau – ĮBĮ) numatytiems pagrindams, pareiškėja UAB „Jodesta“ gali inicijuoti bankroto bylos iškėlimą UAB „Statva“, tačiau turi būti laikomasi ĮBĮ 6 str. 2 d. šiai bylų kategorijai nustatytos išankstinio ginčo sprendimo ne teisme tvarkos. Kreditorius apie savo ketinimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo turi pranešti įmonei raštu ar kitu būdu, pranešime nurodyti neįvykdytus įsipareigojimus ir įspėti, kad, jeigu jie nebus įvykdyti per pranešime nurodytą laikotarpį, kreditorius kreipsis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo įmonei. Įsipareigojimams įvykdyti kreditorius nustato ne trumpesnį kaip 30 dienų terminą nuo pranešimo įteikimo dienos.

5Šiuo atveju pareiškėja negali būti įtraukta į bankroto bylą bendraieške, kadangi teisme nėra bylos dėl bankroto iškėlimo UAB „Statva“, o pagal šį pareiškimą iškelti bankroto bylą įmonei nėra pagrindo, nes nėra įrodymų, kad pareiškėja yra įvykdžiusi ĮBĮ 6 str. 2 d. reikalavimą dėl išankstinio ginčo sprendimo ne teisme tvarkos. Todėl pareiškimą atsisakytina priimti (CPK 137 str. 2 d. 3 p. ir 4 p.). Kadangi pareiškimą priimti atsisakoma, klausimas dėl laikinųjų apsaugos priemonių nesprendžiamas.

6Vadovaudamasis CPK 137 straipsnio 2 dalies 3 ir 4 punktais, Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 1 dalimi,

Nutarė

7Atsisakyti priimti pareiškėjos UAB „Jodesta“ pareiškimą dėl įtraukimo bendraieške UAB „Statva“ bankroto byloje, bankroto bylos iškėlimo UAB „Statva“ ir laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

8Nutartis per septynias dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Panevėžio apygardos teismą.

Proceso dalyviai