Byla B2-3187-614/2017
Dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal ieškovo UAB „Saulės spektras“ ieškinį atsakovui UAB „Druskininkų mėnuo“ dėl įmonės bankroto bylos iškėlimo

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Eglė Surgailienė, sekretoriaujant Renatai Anderson, bylos šalims nedalyvaujant, viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjusi BUAB „Druskininkų mėnuo“ bankroto administratoriaus UAB „Genora“ prašymą dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal ieškovo UAB „Saulės spektras“ ieškinį atsakovui UAB „Druskininkų mėnuo“ dėl įmonės bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismo 2012-09-10 nutartimi UAB „Druskininkų mėnuo“ iškelta bankroto byla, administratoriumi paskirta UAB „Genora“. 2012-10-31 nutartimi patvirtinta administravimo išlaidų sąmatą, o 2013-04-16 nutartimi įmonės kreditorių ir jų kreditorinių reikalavimų sąrašas, kuris 2014-07-28 bei 2015-05-08 nutartimis buvo patikslintas.

3Vilniaus apygardos teismo 2016-08-01 nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto. Nutartis yra įsiteisėjusi.

4Teisme gautas BUAB „Druskininkų mėnuo“ bankroto administratoriaus prašymas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos. Prašyme nurodyta, kad 2017-04-12 kreditorių susirinkime buvo nutarta skelbti reikalavimo teisių į debitorines skolas laisvą pardavimą, o nepardavus per 14 d. terminą skolas nurašyti bei pavedesti bankroto administratorių kreiptis į teismą dėl BUAB „Druskininkų mėnuo“ pabaigos. Administratorius informavo, kad debitorių skolos buvo nurašytos jų nepardavus.

5Prašymas tenkintinas.

6Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalis numato, kad teismas priima sprendimą dėl įmonės pabaigos, kai likviduojant bankrutavusią įmonę, administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba pervedimo aktus, bei Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą.

7BUAB „Druskininkų mėnuo” kreditorių susirinkimo metu buvo nutarta įpareigoti administratorių kreiptis į Vilniaus apygardos teismą dėl įmonės pripažinimo bankrutavusia. Iš byloje esančio likvidcinio balanso matyti, kad įmonė neturi turto. Taigi galimybių gauti pajamų kreditorių finansiniams reikalavimams patenkinti nėra. Nepatenkintų kreditorinių reikalavimų bendra suma sudaro 5690,59 Eur. Bankroto administratorius pateikė teismui LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2017-04-20 raštą „Dėl pažymos išdavimo“ Nr. (38-14)-VR-1.7-3080, kuriuo informuojama, jog agentūroje nėra duomenų apie BUAB „Druskininkų mėnuo“ sukauptas atliekas, užterštą dirvožemį ar gruntą. Iš Lietuvos teismų informacinės sistemos (LITEKO) matyti, kad kitų neišnagrinėtų bylų, susijusių su bankrutavusia įmone, nėra. Be to, bankroto administratorius pateikė teismui įrodymus, patvirtinančius, jog BUAB „Druskininkų mėnuo“ kreditoriai apie vykusį susirinkimą, kuriame buvo nagrinėjimas ir įmonės pabaigos klausimas, buvo informuoti tinkamai. Esant nurodytoms aplinkybėms ir jas patvirtinantiems įrodymams bei vadovaujantis ĮBĮ nuostatomis, priimtinas sprendimas dėl BUAB „Druskininkų mėnuo“ pabaigos.

8Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259, 260, 236, 270 straipsniais ir Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi,

Nutarė

9Bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Druskininkų mėnuo“ bankroto administratoriaus prašymą dėl įmonės pabaigos tenkinti.

10Pripažinti bankrutavusią uždarąją akcinę bendrovę „Druskininkų mėnuo“ ( - ) pasibaigusia ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro.

11Pavesti bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Druskininkų mėnuo“ bankroto administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

12Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai