Byla e2VP-3750-223/2016
Dėl sprendimo vykdymo išdėstymo pagal pareiškėjos I. K. pareiškimą suinteresuotiems asmenims MB „Statybos tempas“, L. R., UAB „Aveplast“, A. V

1Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Birutė Mėlinauskienė, Rašytinio proceso būdu išnagrinėjo civilinę bylą dėl sprendimo vykdymo išdėstymo pagal pareiškėjos I. K. pareiškimą suinteresuotiems asmenims MB „Statybos tempas“, L. R., UAB „Aveplast“, A. V. ir

Nustatė

22016-05-31 teisme gautas pareiškėjos I. K. atstovės prašymas, kuriame nurodoma, kad pareiškimo atsisako ir prašo civilinę bylą nutraukti, pareiškimo atsisakymo ir bylos nutraukimo pasekmės yra žinomos.

3Prašymas tenkintinas.

4Įstatymas suteikia teisę pareiškėjai bet kurioje proceso stadijoje atsisakyti pareiškimo ( LR CPK 42 str. 1 d., 140 str.1 d.). Pareiškėjos atsisakymas nuo pareiškimo imperatyvioms įstatymų nuostatoms ir viešajam interesui neprieštarauja, pareiškimo atsisakymo pasekmės pareiškėjai yra žinomos , todėl pareiškimo atsisakymas priimtinas ir byla nutrauktina ( LR CPK 140 str. 1 d., 293 str. 4 p.). Atsisakius pareiškimo ir bylą nutraukus, pareiškėjai vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

5Vadovaujantis CPK 94 str. 1 d., kai byla baigiama nepriimant teismo sprendimo dėl ginčo esmės, teismas bylinėjimosi išlaidas paskirsto atsižvelgdamas į tai, ar šalių procesinis elgesys buvo tinkamas, ir įvertindamas priežastis, dėl kurių susidarė bylinėjimosi išlaidos. Nagrinėjamu atveju civilinė byla buvo nutraukta pareiškėjai pareiškimo atsisakius dėl to, kad po pareiškimo pateikimo teismui ir šios bylos iškėlimo teisme dienos pareiškėja civilinėje byloje Nr.e2-399-956/2016 su suinteresuotais asmenimis sudarė taikos sutartį ir sprendimo išdėstymo klausimas, kuris nagrinėjamas šioje byloje, tapo nebeaktualus( perteklinis). Tokiu būdu, laikytina, kad bylinėjimosi išlaidos byloje susidarė dėl pareiškėjos procesinių veiksmų, todėl valstybei bylinėjimosi išlaidos priteistinos iš pareiškėjos ( CPK 88 str., 92 str.,, 93 str.-94 str., 96 str.)

6Vadovaudamasi CPK 42 str. 1 d., 87 str. 2 d., 140 str. 1 d. 291-292 str., 293 str. 4 p. teisėja

Nutarė

7Pareiškėjos I. K. atsisakymą nuo pareiškimo priimti ir civilinę bylą dėl sprendimo vykdymo išdėstymo pagal pareiškėjos I. K. pareiškimą suinteresuotiems asmenims MB „Statybos tempas“, L. R., UAB „Aveplast“, A. V. nutraukti.

8Priteisti iš I. K., a.k. ( - ) 7,50 EUR išlaidų susijusių su procesinių dokumentų įteikimu valstybei, pinigus pervedant į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR FM, įm. k. 188659752, atsisk. sąskaitą Nr. ( - ), AB „Swedbank“, banko kodas 73000, įmokos kodas 5660.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui paduodant atskirąjį skundą per Panevėžio miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai