Byla 2-6253-638/2015
Dėl procesinių teisių perėmimo vykdymo procese, suinteresuoti asmenys AB „Lietuvos dujos“, UAB AUCTUS, antstolis R. B

1Kauno apylinkės teismo teisėja Diana Labokaitė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ pareiškimą dėl procesinių teisių perėmimo vykdymo procese, suinteresuoti asmenys AB „Lietuvos dujos“, UAB AUCTUS, antstolis R. B.,

Nustatė

2Pareiškėjas prašo vykdymo procese pakeisti išieškotoją UAB „Lietuvos dujos“ nauju išieškotoju UAB „Lietuvos dujų tiekimas“. Nurodo, kad išieškotojo pakeitimo pagrindas – 2014 m. spalio 15 d. įmonės dalies pirkimo - pardavimo sutartis.

3Prašymas tenkintinas.

4CPK 596 str. 1 d. nustato, kad pirmosios instancijos teismas, išnagrinėjęs bylą, antstolio ar suinteresuoto asmens prašymu gali pakeisti išieškotoją ar skolininką. Ši teisės norma taip pat nustato, kad reikalavimo perleidimas yra pagrindas pakeisti išieškotoją vykdymo procese, tačiau tik tuo atveju, jeigu įvertinus pareiškėjo pateiktus įrodymus, kuriais grindžiamas jo prašymas, nustatoma, jog kitam asmeniui iš tikrųjų perėjo išieškotojo materialinės subjektinės teisės, kadangi tik tuo atveju yra pagrindas perimti ir procesines teises. Šią aplinkybę teismas nustato, atlikęs formalų pareiškėjo pateiktų įrodymų vertinimą.

5Pareiškėjas pateikė teismui 2014 m. spalio 15 d. Įmonės dalies pirkimo - pardavimo sutartį, 2010 m. rugpjūčio 2 d. Kauno rajono apylinkės teismo įsakymą civilinėje byloje Nr. L2-2606-58/2010. Iš šių rašytinių įrodymų nustatyta, kad UAB AUCTUS buvo AB „Lietuvos dujos“ skolininkas ir reikalavimo teisė į jo skolą buvo perleista naujam kreditoriui. Naujasis kreditorius pageidauja įstoti į vykdymo procesą su visomis išieškotojo teisėmis, todėl prašymas tenkintinas (CPK 596 str.).

6Teismas išaiškina, kad visi veiksmai, atlikti iki įstojimo į vykdymo procesą, teisių perėmėjui privalomi tiek, kiek jie buvo privalomi anksčiau procese dalyvavusiam asmeniui (CPK 596 str. 2 d.). Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290 ir 291 str., 596 str.,

Nutarė

7Prašymą tenkinti.

8Išieškotoją AB „Lietuvos dujos“, juridinio asmens kodas 120059523, pakeisti nauju išieškotoju UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, juridinio asmens kodas 303383884, vykdomojoje byloje Nr. 0085/13/02247. Nutarties kopiją siųsti pareiškėjui ir suinteresuotiems asmenims.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Proceso dalyviai