Byla 2-168-362/2011

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėjas Arvydas Martinavičius,

2sekretoriaujant Sigitai Batulevičienei,

3dalyvaujant pareiškėjai S. S.,

4dalyvaujant pareiškėjui R. S.,

5dalyvaujant pareiškėjos atstovui Z. B.,

6dalyvaujant pareiškėjo atstovui D. R.,

7dalyvaujant Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovei B. B.,

8supaprastinto žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą dėl santuokos nutraukimo bendru sutuoktinių sutikimu pagal S. S. ir R. S. prašymą

Nustatė

9Pareiškėjai prašo nutraukti jų santuoką, sudarytą ( - )Šiaulių rajono CMS, akto įrašo Nr. ( - ), po santuokos nutraukimo palikti jiems santuokines pavardes ir patvirtinti santuokos nutraukimo pasekmių sutartį.

10Pareiškėjai paaiškino, kad susituokė ( - )., Šiaulių rajono civilinės metrikacijos skyriuje. Gyvenant santuokoje gimė du vaikai E. S. ir M. S.. Pareiškėjai nurodo, kad jau kurį laiką nebeveda bendro ūkio, nebegyvena santuokinio gyvenimo. Pareiškėjai nurodo, kad santuoka iširo dėl jų abiejų nesutarimo ir skirtingo požiūrio į šeimynines problemas. Pasak pareiškėjų jų santykių nebeįmanoma atkurti, tolimesnis šeimyninis gyvenimas kartu neįmanomas. Papildomo termino susitaikymui prašo neskirti. Dėl visų santuokos nutraukimo teisinių pasekmių yra susitarę ir sudarę sutartį, kurioje aptarė tarpusavio, nepilnamečių vaikų išlaikymo, santuokoje įgyto turto padalinimo sąlygas. Pareiškėjai nurodė, kad kreditorių apie civilinė bylos iškėlimą informavo. Pareiškėjai prašo palikti santuokoje įgytas pavardes.

11Pareiškėjų prašymas tenkintinas.

12Iš bylos duomenų matyti, kad sutuoktinių santuokinis ir šeimyninis gyvenimas nutrūkęs, jie nebetvarko bendro ūkio ir nebegyvena santuokinio gyvenimo. Laikytina, kad šeima yra iširusi. Šalys gera valia susitarė dėl santuokos nutraukimo pasekmių, jų sudaryta santuokos nutraukimo pasekmių sutartis atitinka pareiškėjų interesus ir LR CK 3.51 str. numatytas sąlygas, tai yra nuo santuokos sudarymo yra praėję daugiau kaip vieneri metai, abu sutuoktiniai yra sudarę sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, jie yra visiškai veiksnūs, nurodė priežastis, dėl kurių iširo santuoka, taip pat nurodė, kad susitarė dėl savo pavardžių po santuokos nutraukimo, dėl santuokoje įgyto turto pasidalijimo, nepilnamečių vaikų išlaikymo ir gyvenamosios vietos nustatymo, todėl santuoka nutrauktina ir sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių tvirtintina. (CK 3.51, 3.53 str.).

Nutarė

13Prašymą tenkinti.

14Nutraukti S. S., a.k.. ( - ) gyv. ( - )ir R. S., a.k. ( - ) gyv. ( - ), santuoką, įregistruotą ( - ). Šiaulių rajono civilinės metrikacijos skyriuje, akto įrašo Nr. ( - ), pareiškėjams paliekant santuokines pavardes – S. ir S..

15Patvirtinti S. S., a.k.. ( - ) ir R. S., a.k. ( - ) sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių tokiomis sąlygomis:

 1. Nepilnamečių sūnų ( - ), a. k. ( - ) gim. ( - )., ir ( - ), a. k. ( - ) gim. ( - )., gyvenamoji vieta yra kartu su pareiškėja, vaikų motina S. S..
 2. Šalys sutaria dėl bendravimo su vaikais tvarkos: kas antrą mėnesio savaitgalį nuo šeštadienio 9 val. ryto iki sekmadienio vakaro 19 val; R. S., pasiima iš S. S. savo sūnus.
 3. Pareiškėjo R. S. kasmetinių atostogų metu, ne mažiau kaip dvi savaites pareiškėjas išsiveža sūnus į pajūrį, kitas poilsiavietes tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
 4. Pareiškėjas R. S. šventinėmis dienomis su savo sūnumis E. S. ir M. S. bendrauja tokia tvarka: kas antrą šventinę dieną pareiškėjas R. S. bendrauja su savo sūnumis.
 5. Nepilnamečiams sūnums ( - ), a. k. ( - ) gim. ( - )., ir ( - ), a. k. ( - ) gim. ( - )., išlaikymo klausimas išspręstas Šiaulių miesto apylinkės teismo 2010 m. gruodžio 16 d. nutartimi civilinėje byloje Nr. 2-9068-77/2010, patvirtinus šalių sudarytą taikos sutartį, pagal kurią pareiškėjas R. S. įsipareigojo mokėti išlaikymą nepilnamečiams vaikams: E. S., gimusiam ( - )., ir M. S., gimusiam ( - )., periodinėmis išmokomis po 300 Lt (tris šimtus) kas mėnesį kiekvienam vaikui nuo 2010 m. rugsėjo 1 d.iki E. ir M. pilnametystės.
 6. Šalys patvirtina, kad abi išlaikymo viena iš kitos nereikalauja.
 7. Pareiškėjui R.S., a. k. ( - ) asmeninės nuosavybės teise atitenka: automobilis ( - ), VALSTYBINIS Nr. ( - ) 7000 Lt vidutinės rinkos vertės, teisiškai registruotas R. S. vardu; 2000 Lt vidutinės rinkos vertės vandens valymo sistema bei skalbyklė, 1,199, 00 Lt vertės.
 8. Pareiškėjai S. S., a.k. ( - ) asmeninės nuosavybės teise atitenka: buto, esančio ( - ). pagerinimai: plastikiniai langai su vidaus ir išorės palangėmis 3465 Lt vidutinės rinkos vertės, šarvuotos durys 1300 Lt vidutinės rinkos vertės; sofą lovą 1915 Lt vidutinės rinkos vertės bei 6000 Lt piniginių lėšų.
 9. Šalys patvirtina, kad įgytus smulkius namų apyvokos daiktus pasidalino bendru sutarimu, todėl ginčo dėl turto nėra.
 10. Šalys patvirtina, kad pareiškėjo R. S. kreditorius yra AB Swed bankas pagal asmeninę paskolos sutartį Nr( - ), ir skolinius įsipareigojimus pagal šią sutartį pareiškėjas R. S. įvykdys iš savo asmeninių lėšų.
 11. Apie bylos iškėlimą dėl santuokos nutraukimo kreditoriui pranešta.
 12. Kitų kreditorių šalys neturi, nė vienas iš sutuoktinių neturi kitų asmeninių skolų.
 13. Sutartis įsigalioja ją patvirtinus teismo sprendimu.
 14. Sutartis sudaryta trimis egzemplioriais, kurių vienas pateikiamas teismui, kiti du – sutarties šalims.

16Priteisti valstybei iš S. S., a.k. ( - ) 7,50 Lt (septynių litų, 50 centų) procesinių dokumentų įteikimo išlaidų valstybės naudai (gavėjas Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR FM, atsiskaitomoji sąskaita Nr.LT24 7300 0101 1239 4300, įmokos kodas 5660).

17Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant Šiaulių miesto apylinkės teisme.

18Sprendimo nuorašą per 3 dienas nuo įsiteisėjimo išsiųsti civilinės metrikacijos skyriui - santuokos nutraukimui užregistruoti.

Proceso dalyviai
Ryšiai