Byla eB2-1109-601/2016
Dėl įmonės pabaigos

1Kauno apygardos teismo teisėjas Evaldas Burzdikas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs bankrutuojančios UAB ,,MDN Trade“ bankroto bylą,

Nustatė

2Bankrutuojančios UAB ,,MDN Trade“ administratorius pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

3Kreditoriams apie teismo posėdį pranešta paskelbiant viešai specialiame interneto tinklalapyje.

4Administratoriaus prašymas pagrįstas, todėl tenkintinas.

5Kauno apygardos teismo 2015 m. gruodžio 17 d. nutartimi UAB ,,MDN Trade“ iškelta bankroto byla, administratoriumi, po kelių perskyrimų, paskirta UAB ,,Lematas“. 2016 m. rugpjūčio 29 d. taikytas supaprastintas bankroto procesas. 2016 m. rugsėjo 19 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

6Administratorius pažymėjo, kad įmonė įregistruota 2012-09-26, jos veikla: maisto produktų, gėrimų ir tabako nespecializuota didmeninė prekyba. Įmonė finansinės atskaitomybės dokumentus teikė tik vieną kartą, t. y. 2013 m. Įmonė kilnojamojo ir nekilnojamojo turto neturėjo. Buvo išduotas vykdomasis raštas dėl įpareigojimo buvusį vadovą perduoti turtą ir dokumentus, tačiau buvęs įmonės vadovas D. M. yra Rusijos pilietis, dėl šios priežasties (kad direktorius nebus surastas) vykdomasis dokumentas antstolio grąžintas. Pažymėjo, kad bankroto procedūroje lėšų nebuvo gauta, sandorių, priešingų įmonės veiklos tikslams, nenustatyta. Teismuose nėra jokių nagrinėjamų bylų, kurioje proceso šalimi būtų atsakovė. Iš pateiktų duomenų matyti, kad bankrutuojanti UAB ,,MDN Trade“ jokio turto ir piniginių lėšų neturi, jokios veiklos nevykdo, įmonėje darbuotojai nedirba ir dėl to apmokėti likusius kreditorių finansinius reikalavimus nėra galimybių. Taip pat administratorius pateikė Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento 2016 m. spalio 7 d. pažymą Nr. (KM)-D2-2206, iš kurios nustatyta, kad bankrutuojanti UAB ,,MDN Trade“ su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentu yra atsiskaičiusi.

7Esant šioms aplinkybėms yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ 32 str. 4 d.).

8Teismas, vadovaudamasis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi, CPK 259, 260, 270 ir 279 straipsniais,

Nutarė

9Pripažinti bankrutuojančios UAB ,,MDN Trade“ (j. a. k. ( - ), adresas: ( - ), Kauno r.) veiklą pasibaigusia, likvidavus ją dėl bankroto.

10Įpareigoti administratorių atlikti veiksmus, numatytus ĮBĮ 32 straipsnio 5 dalyje.

11Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai