Byla 2VP-6812-902/2016
Dėl išieškotojo pakeitimo

1Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Ingrida Kirsnytė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo UAB „REIKALAVIMAS.LT“ prašymą, suinteresuotiems asmenims UAB „Mano kreditas“, J. B., antstolei V. Ž. , dėl išieškotojo pakeitimo, ir

Nustatė

2pareiškėjas UAB „REIKALAVIMAS.LT“ kreipėsi į teismą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese pagal Panevėžio miesto apylinkės teismo išduotą teismo įsakymą civilinėje byloje Nr. L2-7964-812/2015, vykdant išieškojimą iš skolininkės J. B. pradinio išieškotojo UAB „Mano kreditas“ naudai. Pareiškėjas nurodo, kad Teismo įsakymas buvo perduotas antstolės V. Ž. kontorai priverstiniam vykdymui (Vykdomosios bylos Nr. ( - )). Nurodo, kad pradinis išieškotojas UAB „Mano kreditas“ pagal 2016-07-22 Reikalavimo perleidimo sutartį ir jos priedą savo reikalavimo teisę į skolininkę perleido UAB „REIKALAVIMAS.LT“.

3Prašymas tenkintinas.

4CPK 596 str. 1 d. nustatyta, kad pirmos instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ar likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais. Pareiškėjas nurodo, kad antstolės V. Ž. kontoroje užvesta vykdomoji byla Nr. ( - ).

5Iš byloje pateiktų rašytinių įrodymų matyti, kad pradinis išieškotojas UAB „Mano kreditas“ su naujuoju išieškotoju UAB „REIKALAVIMAS.LT“ 2016-07-22 pasirašė reikalavimo perleidimo sutartį, pagal kurią pradinis išieškotojas perleido naujam išieškotojui reikalavimo teisę į skolininkę J. B., asmens kodas ( - ) Iš 2016-07-28 pareiškėjo rašto „Pranešimo – reikalavimo dėl reikalavimo perleidimo ir skolos grąžinimo“ matyti, kad apie reikalavimo teisės perleidimą skolininkė buvo informuota raštu. Esant nurodytoms aplinkybėms pradinis išieškotojas UAB „Mano kreditas“ pakeistinas nauju išieškotoju UAB „REIKALAVIMAS.LT“.

6Visi veiksmai, atlikti iki įstojimo į vykdymo procesą teisių perėmėjui UAB „REIKALAVIMAS.LT“ privalomi tiek, kiek jie buvo privalomi išieškotojui UAB „Mano kreditas“ (CPK 596 str. 2 d.).

7Vadovaudamasis CPK 596 straipsniu, 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

8Prašymą patenkinti.

9Vykdomojoje byloje Nr. ( - ) pradinį išieškotoją UAB „Mano kreditas“, juridinio asmens kodas 302441092, pakeisti į naują išieškotoją UAB „REIKALAVIMAS.LT“, juridinio asmens kodas 302642184, vykdant išieškojimą iš skolininkės J. B., asmens kodas ( - ) pagal 2015-09-04 išduotą Panevėžio miesto apylinkės teismo įsakymą civilinėje byloje Nr. L2-7964-812/2015.

10Nutarties patvirtintas kopijas išsiųsti byloje dalyvaujantiems asmenims.

11Nutartis per septynias dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai