Byla 2-485-228/2009
Dėl dalies nustatymo bendrojoje jungtinėje nuosavybėje

1Utenos rajono apylinkės teismo teisėja Irena Stacevičienė, sekretoriaujant Vaidai Umbrasienei, dalyvaujant pareiškėjo (išieškotojo) VSDFV Utenos skyriaus atstovui J. K. , antstolei Aistei Mikulėnienei, suinteresuotiems asmenims J. G. ir D. G. nedalyvaujant, apie posėdį pranešta tinkamai, žodinio proceso tvarka išnagrinėjus pareiškėjo (išieškotojo) VSDFV Utenos skyriaus pareiškimą suinteresuotiems asmenims J. G., D. G. ir antstolei A.Mikulėnienei dėl dalies nustatymo bendrojoje jungtinėje nuosavybėje,

Nustatė

2pareiškėjas VSDFV Utenos skyrius prašo nustatyti skolininkės J. G. turto dalį bendrojoje su sutuoktiniu D. G. jungtinėje nuosavybėje taip, kad būtų galima iš jos išieškoti skolą. Pareiškėjas nurodė, kad Utenos rajono apylinkės teismas 2007-06-11 išdavė įsakymą Nr.L2-973-373/2007 dėl 670,02Lt neteisėtai gautos valstybinio socialinio draudimo pensijos iš skolininkės J. G. priteisimo. Vykdomasis dokumentas buvo nukreiptas priverstinai vykdyti antstolės A.Mikulėnienės kontorai. Atlikdama išieškojimą, antstolė areštavo skolininkės turto dalį – jos sutuoktinio D. G. darbo užmokesčio dalį ir pasiūlė VSDFV kreiptis į teismą dėl dalies bendrojoje jungtinėje sutuoktinių nuosavybėje nustatymo.

3Suinteresuoti asmenys J. G. ir D. G. posėdyje nedalyvavo, atsiliepimų nepateikė.

4Antstolė Aistė Mikulėnienė nurodė, kad yra gautas vykdomasis dokumentas dėl 713,02Lt išieškojimo iš skolininkės J. G. Skolininkė pajamų neturi, nes nedirba, 2009-01-30 patvarkymu dėl lėšų arešto buvo areštuota dalis jos sutuoktinio D. G. gaunamo darbo užmokesčio ir išieškotojui VSDFV Utenos skyriui pasiūlyta kreiptis į teismą dėl skolininko turto dalies, esančios bendra su kitais asmenimis nuosavybe, nustatymo.

5Prašymas tenkintinas. Iš byloje ir vykdomosiose bylose esančių dokumentų matyti, kad Utenos rajono apylinkės teismas 2007-06-11 išdavė įsakymą Nr.L2-973-373/2007 dėl 713,02Lt iš skolininkės J. G. (buvusi pavardė B.) priteisimo VSDFV Utenos skyriaus naudai, 10Lt žyminio mokesčio ir 2,60Lt teismo turėtų procesinių dokumentų įteikimo išlaidų valstybės biudžeto naudai. Antstolės A.Mikulėnienės kontoroje yra užvestos dvi vykdomosios bylos dėl įsakymu priteistos skolos išieškojimo VSDFV Utenos skyriaus naudai ir valstybės biudžeto naudai. Dalis skolos išieškota, tačiau likusios 670,02Lt dalies išieškojimui 2009-01-30 patvarkymu dėl lėšų arešto buvo areštuota dalis jos sutuoktinio D. G. gaunamo darbo užmokesčio, kadangi skolininkė pajamų neturi, nes nedirba ir išieškotojui VSDFV Utenos skyriui pasiūlyta kreiptis į teismą dėl skolininko turto dalies, esančios bendra su kitais asmenimis nuosavybe, nustatymo. Laikytina, kad J. G. skola yra asmeninio pobūdžio, nes tai yra skola, susidariusi dėl VSDFV Utenos skyriaus permokėtos valstybinio socialinio draudimo pensijos. Kadangi skola yra asmeninio pobūdžio, todėl jos išieškojimas turi būti nukreiptas į asmeninį skolininkės J. G. turtą. Bylos duomenimis skolininkė J. G. nedirba, augina vaiką iki trijų metų, jos sutuoktinis D. G. dirba IĮ „Vikesta“ ir gauna darbo užmokestį, todėl pagal LR CK 3.88 str. 1d. 5p., 2d., laikytina, kad D. G. darbo užmokestis yra bendroji jo ir sutuoktinės J. G. jungtinė sutuoktinių nuosavybė, o vadovaujantis LR CK 3.117 str.1d., D. G. ir J. G. bendro turto - D. G. gaunamo darbo užmokesčio - dalys yra lygios, ir abiem sutuoktiniams priklauso po ½ dalį. Esant nurodytoms aplinkybėms, nustatytina, kad J. G. priklauso ½ dalis jos sutuoktinio D. G., a.k. ( - ) darbo užmokesčio, gaunamo ( - ), į.k. ( - ).

6Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis LR CPK 290 str., 291 str., 667 str., teismas

Nutarė

7Išieškotojo prašymą patenkinti.

8Nustatyti, kad suinteresuoto asmens J. G., asmens kodas ( - ) gyv. ( - ), turto, priklausančio sutuoktiniams bendrosios jungtinės sutuoktinių nuosavybės teise – D. G., a.k. ( - ) darbo užmokesčio, gaunamo iš ( - ), į.k. ( - ), - dalis sudaro ½ dalį D. G. darbo užmokesčio.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos priėmimo atskiruoju skundu gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant per Utenos rajono apylinkės teismą.

10Įsiteisėjus nutarčiai, vykdomąsias bylas grąžinti antstolės A.Mikulėnienės kontorai.

Proceso dalyviai