Byla B2-4816-104/2014
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Natalja Cikoto rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovo BUAB „ADT idėjos“ ieškinį atsakovui UAB „Molendina“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2ieškovas BUAB „ADT idėjos“, atstovaujamas bankroto administratoriaus UAB „Bankroto administravimo kontora“, kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Molendina“ ir nurodė, kad ieškovas už atliktus automobilio remonto darbus atsakovui 2008-01-18 išrašė PVM sąskaitą-faktūrą. Dėl negrąžintos skolos ieškovas kreipėsi į teismą. Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas 2012-11-07 sprendimu už akių ieškovo ieškinį tenkino visiškai ir iš atsakovo priteisė 1 661 Lt skolą, 465,08 Lt palūkanų bei 6 proc. dydžio metinių palūkanų nuo priteistos sumos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Atsakovas iki šiol nėra atsiskaitęs su ieškovu, net ir gavęs įspėjimą apie bankroto bylos iškėlimą, vengia grąžinti skolą. Todėl ieškovas prašo atsakovui UAB „Molendina“ iškelti bankroto bylą Lietuvos Respublikos ĮBĮ 4 str. 2 d. pagrindu, bankroto administratoriumi paskirti UAB „Admivira“.

3Teismas 2014 m. birželio 12 d. ir 2014 m. birželio 26 d. registruotu paštu siuntė atsakovo UAB „Molendina“ buveinės adresu pranešimą dėl atsiliepimo ir įmonės dokumentų pateikimo. Pranešimas dėl pareiškimo iškelti įmonės bankroto bylą priėmimo taip pat buvo skelbtas tinklalapyje www.teismai.lt. Tačiau atsakovas jokių dokumentų teismui nepateikė. Todėl teismas, spręsdamas bankroto bylos iškėlimo klausimą, vadovaujasi byloje esančiais duomenimis, taip pat viešų registrų pateikiama informacija.

4Ieškinys tenkinamas, UAB „Molendina“ keliama bankroto byla.

5Remiantis Lietuvos Respublikos ĮBĮ 9 str. 7 d., įmonei bankroto byla keliama, kai ji yra nemoki. Lietuvos Respublikos ĮBĮ 2 str. 8 d. nustato, kad įmonės nemokumas – tai būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

6Kadangi teismas iš atsakovo jokių įmonės dokumentų negavo, atsakovas savo naujo įmonės adreso nepaviešino, teismas vadovaujasi byloje esančiais duomenimis, taip pat viešų registrų pateikiama informacija. Kaip matyti iš VĮ „Registrų centras“ pateikiamos informacijos, UAB „Molendina“ pažymėta raudona spalva. Tai reiškia, kad įmonė ilgiau nei 24 mėnesius neteikia registro tvarkytojui metinės finansinės atskaitomybės dokumentų. Iš VĮ „Registrų centras“ informacijos matyti, kad paskutinį kartą įmonės balansas buvo pateiktas 2006 m. Pažymėtina, kad įmonė yra įsiskolinusi ne tik ieškovui BUAB „ADT idėjos“, bet yra skolinga ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai. Skolos suma – 3 604,31 Lt

7Teismo nuomone, labiau tikėtina, kad įmonė veiklos nevykdo, kadangi procesiniai dokumentai, siųsti įmonės buveinės adresu sugrįžo neįteikti, finansinės atskaitomybės dokumentai VĮ Registrų centrui nėra teikiami, o duomenų apie adreso pasikeitimą VĮ Registrų centras duomenų bazėje nėra.

8Taigi esant tokioms aplinkybėms, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų), ir neteikia finansinės atskaitomybės dokumentų, teismas daro išvadą, kad UAB „Molendina“ veiklos nevykdo ir yra nemoki, todėl jai keliama bankroto byla.

9Lietuvos Respublikos ĮBĮ 10 str. 4 d. 1 p. nustato, kad priėmęs nutartį iškelti bankroto bylą, teismas privalo paskirti įmonės administratorių. Pagal Lietuvos Respublikos ĮBĮ 11 str. 1 d., įmonės administratorius – tai teismo paskirtas fizinis ar juridinis asmuo, turintis teisę teikti bankroto administravimo paslaugas. Iš byloje esančių duomenų matyti, kad UAB „Admivira“ sutinka teikti bankroto administravimo paslaugas UAB „Molendina“. Pagal Lietuvos Respublikos ĮBĮ 11 str. 2 d., reikalavimą įmonių bankroto valdymo departamentas prie Ūkio ministerijos pateikė teismui pranešimą, kuriuo informuoja, kad asmuo, pretenduojantis administruoti UAB „Molendina“ atitinka teisės aktų reikalavimus. Duomenų, kad administratoriaus UAB „Admivira“ kandidatūra prieštarautų imperatyvioms Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 11 str. 4 d. normoms, teismas neturi. Taigi UAB „Admivira“ skiriamas UAB „Molendina“ bankroto administratoriumi.

10Administratorius įpareigojamas atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos ĮBĮ 10 str. 4 d. 3 p. ir 7 d. 8 p. (Lietuvos Respublikos ĮBĮ 10 str. 6 d.).

11Taip pat nustatomas terminas UAB „Molendina“ valdymo organams prievolei įvykdyti – perduoti administratoriui įmonės turtą ir visus dokumentus, o įmonės kreditoriams – finansiniams reikalavimams pareikšti.

12Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 290 str., 291 str., Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 10 str., teismas:

Nutarė

13iškelti UAB „Molendina“, į.k. 225031190, Gelvonų g. 61-23, Vilnius, bankroto bylą.

14Įmonės administratoriumi paskirti UAB „Admivira“, į.k. 302675832, Žemynos g. 31-37, Vilnius.

15Pavesti įmonės administratoriui atlikti Įmonių bankroto įstatymo 10 str. 4 d. 7 p. ir 7 d. 8 p. nurodytus veiksmus.

16Įpareigoti UAB „Molendina“ valdymo organus ne vėliau kaip per 15 d. nuo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos, perduoti administratoriui įmonės turtą pagal balansą, sudarytą nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos duomenimis, ir visus dokumentus

17Nustatyti 45 d. terminą nuo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos, UAB „Molendina“ kreditorių finansiniams reikalavimams, atsiradusiems iki bankroto bylos iškėlimo dienos, pareikšti ir pavesti įmonės administratoriui po termino pabaigos per vieną mėnesį pateikti teismui tvirtinti kreditorių sąrašą.

18Pavesti įmonės administratoriui ne vėliau kaip per 30 d. nuo nutarties patvirtinti kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašą įsiteisėjimo dienos, sušaukti pirmąjį kreditorių susirinkimą.

19Areštuoti UAB „Molendina“, į.k. 225031190, Gelvonų g. 61-23, Vilnius, visą nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą, pinigines lėšas ir kitą ilgalaikį materialų turtą iki nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos.

20Įpareigoti įmonės administratorių UAB „Admivira“, sužinojus apie UAB „Molendina“ iškeltas bylas ar antstoliams pateiktus vykdomuosius dokumentus dėl išieškojimo iš UAB „Molendina“ nedelsiant apie tai raštu informuoti teismą.

21Nutarties patvirtintą kopiją išsiųsti ieškovo BUAB „ADT idėjos“ atstovui bankroto administratoriui UAB „Bankroto administravimo kontora“, atsakovui UAB „Molendina“ ir administratoriui UAB „Admivira“.

22Nutartis per 10 dienų nuo nutarties priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai
1. Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Natalja Cikoto... 2. ieškovas BUAB „ADT idėjos“, atstovaujamas bankroto administratoriaus UAB... 3. Teismas 2014 m. birželio 12 d. ir 2014 m. birželio 26 d. registruotu paštu... 4. Ieškinys tenkinamas, UAB „Molendina“ keliama bankroto byla. ... 5. Remiantis Lietuvos Respublikos ĮBĮ 9 str. 7 d., įmonei bankroto byla... 6. Kadangi teismas iš atsakovo jokių įmonės dokumentų negavo, atsakovas savo... 7. Teismo nuomone, labiau tikėtina, kad įmonė veiklos nevykdo, kadangi... 8. Taigi esant tokioms aplinkybėms, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka... 9. Lietuvos Respublikos ĮBĮ 10 str. 4 d. 1 p. nustato, kad priėmęs nutartį... 10. Administratorius įpareigojamas atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos... 11. Taip pat nustatomas terminas UAB „Molendina“ valdymo organams prievolei... 12. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 290 str., 291... 13. iškelti UAB „Molendina“, į.k. 225031190, Gelvonų g. 61-23, Vilnius,... 14. Įmonės administratoriumi paskirti UAB „Admivira“, į.k. 302675832,... 15. Pavesti įmonės administratoriui atlikti Įmonių bankroto įstatymo 10 str. 4... 16. Įpareigoti UAB „Molendina“ valdymo organus ne vėliau kaip per 15 d. nuo... 17. Nustatyti 45 d. terminą nuo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo... 18. Pavesti įmonės administratoriui ne vėliau kaip per 30 d. nuo nutarties... 19. Areštuoti UAB „Molendina“, į.k. 225031190, Gelvonų g. 61-23, Vilnius,... 20. Įpareigoti įmonės administratorių UAB „Admivira“, sužinojus apie UAB... 21. Nutarties patvirtintą kopiją išsiųsti ieškovo BUAB „ADT idėjos“... 22. Nutartis per 10 dienų nuo nutarties priėmimo dienos gali būti skundžiama...