Byla eB2-1463-260/2016
Dėl bankrutuojančios uždarosios akcinės bendrovės „Statinta“ pripažinimo bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto

1Kauno apygardos teismo teisėjas Raimondas Buzelis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs klausimą dėl bankrutuojančios uždarosios akcinės bendrovės „Statinta“ pripažinimo bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto,

Nustatė

2bankrutuojančios UAB „Statinta“ bankroto administratorė teismui pateikė prašymą pripažinti įmonę bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

3Prašymas tenkintinas.

4Kauno apygardos teismo 2016 m. kovo 24 d. nutartimi UAB „Statinta“ iškelta bankroto byla. 2016 m. gegužės 30 d. nutartimi patvirtintas įmonės kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas, kuris patikslintas 2016 m. birželio 3 d. nutartimi.

5V. Į. bankroto įstatymo 30 straipsnio 2 dalimi, teismas pripažįsta įmonę bankrutavusia ir priima nutartį ją likviduoti, jeigu per 3 mėnesius nuo nutarties patvirtinti kreditorių reikalavimus įsiteisėjimo dienos nebuvo priimta nutartis dėl taikos sutarties sudarymo.

6Į bylą teismui pateiktas 2016 m. birželio 15 d. įvykusio įmonės kreditorių susirinkimo protokolas patvirtina, kad 9 nutarimu susirinkime dalyvavę kreditoriai 75,45 procentų visų susirinkime dalyvavusių kreditorių balsų dauguma nutarė įgalioti bankroto administratorę kreiptis į teismą dėl įmonės pripažinimo bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto. Atsižvelgiant į tai, kad pasiūlymų iš įmonės kreditorių ir akcininkų dėl taikos sutarties sudarymo, įmonės veiklos ar mokumo atstatymo negauta, kreditoriai neatsisakė savo finansinių reikalavimų, taikos sutartis nesudaryta, įmonės mokumas neatstatytas, bankrutuojanti UAB „Statinta“ pripažintina bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto (Įmonių bankroto įstatymo 30 str.).

7Pripažinus UAB „Statinta“ bankrutavusia, nustatytina, kad bendrovė likviduotina Įmonių bankroto įstatymo nustatyta tvarka. Kartu patikslintini įmonės kreditorių finansiniai reikalavimai.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 26, 30, 31 ir 32 straipsniais, teismas

Nutarė

9prašymą tenkinti.

10Pripažinti bankrutuojančią uždarąją akcinę bendrovę „Statinta“ (juridinio asmens kodas 300593849) bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

11Nurodyti bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Statinta“ bankroto administratorei, kad ji privalo atlikti įmonės likvidatoriaus funkcijas Įmonių bankroto įstatymo nustatyta tvarka.

12Patikslinti bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Statinta“ kreditorius ir jų finansinius reikalavimus:

  1. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyrius – 6 703,13 Eur;
  2. UAB „Griovimo ir statybos darbai“ – 1 424,35 Eur;
  3. UAB „Bitė Lietuva“ – 756,66 Eur.

13Įpareigoti bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Statinta“ bankroto administratorę supažindinti su šia teismo nutartimi bankrutavusios įmonės kreditorius.

14Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai