Byla eB2-1997-661/2018
Dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal ieškovo Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ieškinį atsakovui UAB „Adesera“ dėl bankroto bylos iškėlimo

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Alvydas Barkauskas,

2rašytinio proceso tvarka nagrinėdamas bankrutuojančios UAB „Adesera“ administratoriaus UAB „Framas LT“ prašymą dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal ieškovo Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ieškinį atsakovui UAB „Adesera“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

3Teismas

Nustatė

4

  1. Teisme gautas administratoriaus prašymas dėl bankrutavusios UAB „Adesera“ pabaigos.
  2. Bankroto administratorius teismui pateikė Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2018-04-24 pažymą Nr. VR-1.7-3217 ir duomenis apie BUAB „Adesera“ likutinį balansą, taip pat pateikė įrodymus apie tai, kad kreditoriams buvo tinkamai pranešta apie teismo posėdį dėl įmonės pabaigos.

5Prašymas tenkintinas.

6

  1. Vilniaus apygardos teismo 2017-12-13 nutartimi UAB „Adesera” iškelta bankroto byla, įmonės administratoriumi paskirta UAB „Framas LT“.
  2. Vilniaus apygardos teismo 2018-02-13 nutartimi patvirtinti UAB „Adesera” kreditoriniai reikalavimai.
  3. Pagal Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.
  4. BUAB „Adesera“ administratorius apie teismo posėdį dėl įmonės pabaigos kreditoriams pranešė tinkamai. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2018-04-24 pažyma Nr. VR-1.7-3217patvirtina, kad agentūra neturi pretenzijų BUAB „Adesera“. Administratorius nurodė, kad įmonės balanse turto nėra.
  5. Teismas atsižvelgdamas į tai, kad įmonė turto neturi, kad bankroto administratorius pateikė Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, daro išvadą, jog bankrutavusi BUAB „Adesera“ savo veiklą baigė. Todėl yra įstatyminės prielaidos teismo sprendimu pripažinti jos pabaigą (Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d.).

7Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259 straipsniu, 263 straipsniu – 270 straipsniu, teismas

Nutarė

8Bankrutavusią BUAB „Adesera“ (į. k. 303238401, registracijos adresas: Veiverių g. 9B-41, Vilnius) pripažinti pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro.

9Pavesti bankrutavusios BUAB „Adesera“ administratoriui UAB „Framas LT“ atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 5 d.

10Bankroto administratorių UAB „Framas LT“ įpareigoti informuoti kreditorius apie priimtą sprendimą dėl bankrutavusios BUAB „Adesera“ pabaigos.

11Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti apskųstas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai