Byla T-40-298/2013
Dėl Z. J. (Z. J.) paskirtos arešto bausmės vykdymo

1Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėjas Vaclavas Karšulis, sekretoriaujant I. Mečkovskajai, dalyvaujant prokurorui K. Poplovuchinui, nedalyvaujant nuteistajam Z. J., teismo posėdyje išnagrinėjęs Kalėjimų departamento teikimą dėl Z. J. (Z. J.) paskirtos arešto bausmės vykdymo,

Nustatė

2Z. J. nuteistas 2012-11-14 Vilniaus rajono apylinkės teismo nuosprendžiu pagal LR BK 145 str. 1 d., 245 str. 1 d. 45 parų areštu, bausmę atliekant areštinėje poilsio dienomis.

3Kalėjimų departamentas siūlo spręsti klausimą dėl nuosprendžio vykdymo, nes nuteistasis pažeidžia nustatytą arešto atlikimo tvarką. Z. J. į Kalėjimų departamentą suderinti arešto atlikimo sąlygų neatvyko. Paskambinęs jis žadėjo atvykti į Kalėjimų departamentą, bet neatvyko, nurodytu telefono numeriu neatsiliepia.

4Prokuroras siūlo teikimą tenkinti.

5Teikimas tenkintinas.

6Iš teismui pateiktos medžiagos matyti, kad Z. J. 2012-11-14 nuosprendžiu buvo paskirtas areštas ir nustatyta, kad bausmė atliktina poilsio dienomis. Nuosprendis nuteistajam įteiktas nuosprendžio paskelbimo dieną. 2013-01-04 Z. J. įteiktas Vilniaus rajono apylinkės teismo raštas, kuriame jam išaiškinta arešto atlikimo poilsio dienomis tvarka ir jos nevykdymo sąlygos. Kalėjimų departamentas 2013-01-03 raštu informavo nuteistąjį dėl būtinybės suderinti bausmės atlikimo sąlygas ir atvykti į Kalėjimų departamentą. Z. J. buvo tinkamai informuotas apie bausmės atlikimo tvarką, tačiau jos nevykdė, todėl nustatytina, kad arešto bausmė atliktina įprastine tvarka, o ne poilsio dienomis (BK 49 str. 5 d.).

7Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 362 str.

Nutarė

8Z. J. (Z. J.), a. k. ( - ) Vilniaus rajono apylinkės teismo 2012 m. lapkričio 14 d. nuosprendžiu paskirtą 45 (keturiasdešimt penkių) parų arešto bausmę atlikti įprastine tvarka.

9Bausmės pradžią skaičiuoti nuo sulaikymo vykdant nutartį dienos.

10Nutartis per 5 dienas gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai