Byla S2-411-500/2010

1Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėjas A.Švedavičius rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs pareiškėjos V. K. prašymą dėl leidimo priimti palikimą išdavimo, suinteresuoti asmenys P. K., L. K. ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyrius

Nustatė

2Pareiškėja prašo leisti priimti jai nepilnametės dukters J. K. (a/k ( - )) vardu mirusios jos močiutės K. S. palikimą pagal apyrašą.

3Iš pateikto prašymo matyti, kad nepilnametės pareiškėjos dukters J. K. močiutė K. S. (a/k ( - )) yra mirusi ( - ). Pareiškėja yra nepilnametės J. K. motina ir pageidauja dukters vardu priimti mirusios K. S. palikimą pagal apyrašą, tačiau ji be teismo leidimo negali priimti nepilnametės dukters vardu mirusios dukters močiutės K. S. palikimo.

4Prašymas tenkintinas – LR CK 3.188str. 1d.2p., CK 5. 53 str.

5Byloje nustatyta, kad po K. S. mirties yra likęs palikimas, kurį pagal įstatymą pretenduoja paveldėti nepilnametė J. K. Byloje nėra nustatyta aplinkybių, kad pareiškėja nepilnametės dukters vardu priimdama palikimą pagal turto apyrašą pažeistų nepilnametės dukters interesus, kadangi priėmus palikimą už palikėjos skolas įpėdinė atsakytų tik paveldėtu turtu. Panevėžio miesto savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyrius neprieštarauja, kad pareiškėja priimtų savo nepilnametės dukters vardu palikimą pagal turto apyrašą, todėl pareiškėjos prašymas tenkintinas ir jai išduotinas leidimas priimti palikimą, o paveldimo turto apyrašo sudarymas pavestinas atlikti antstoliui. Pareiškėjai nepilnametės dukters vardu pagal apyrašą priėmus palikimą priėmusiais palikimą pagal apyrašą bus laikomi ir visi kiti įpėdiniai, tačiau tai jų teisių ir teisėtų interesų nepažeis, kadangi jie taip pat už už palikėjos skolas atsakys tik paveldėtu turtu, o jų paveldėjimo teisės nėra suvaržomos.

6Todėl ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 582 str. teismas

Nutarė

7Leisti pareiškėjai V. K. (a/k ( - )), gyv. ( - ), priimti nepilnametės dukters J. K. (a/k ( - )), gim. ( - ), vardu mirusios K. S. (a/k ( - )), mirusios ( - ), palikimą pagal apyrašą.

8K. S. paveldimo turto apyrašo sudarymą pavesti per 15d. atlikti pareiškėjos pasirinktam antstoliui.

9Nutartis apeliacine tvarka neskundžiama ir įsiteisėja nuo priėmimo dienos.

Proceso dalyviai