Byla 2-658-744/2011
Dėl skolos, delspinigių, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo

1Pakruojo rajono apylinkės teismo teisėjas Laisvydas Zederštremas,

2sekretoriaujant Jolantai Jolantai Plungienei,

3dalyvaujant ieškovo TEO LT, AB atstovui advokatui V. G.,

4nedalyvaujant atsakovui A. V.,

5viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovo TEO LT, AB ieškinį atsakovui A. V. dėl skolos, delspinigių, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo,

Nustatė

6Ieškovas pateikė teismui ieškinį, kuriuo reikalavo iš atsakovo A. V. priteisti 1164,89 Lt skolą su delspinigiais, 5 % dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo dienos ir 168 litus bylinėjimosi išlaidų, kurias sudaro 68 litų dydžio sumokėtas žyminis mokestis ir 100 litų išlaidos už advokato teisinę pagalbą. Ieškovas ieškinyje nurodė, kad jis, būdamas operatoriaus „Nacionalinė skaitmeninė televizija“ įgaliotas asmuo, 2008 m. gruodžio 22 d. su atsakovu A. V. sudarė Televizijos programų retransliavimo skaitmeninės antžeminės televizijos tinklu paslaugų teikimo sutartį. Pagal šią sutartį bei atskirus paslaugų užsakymus ieškovas įsipareigojo teikti atsakovui jo užsakytas skaitmeninės antžeminės televizijos ir retransliuojamų TV programų priėmimo teisių suteikimo paslaugas (toliau Paslaugas), o atsakovas įsipareigojo atsiskaityti už suteiktas Paslaugas sutartyje nustatyta tvarka, laikytis viešai skelbiamų Paslaugų teikimo taisyklių reikalavimų. Ieškovas savo pareigas įvykdė tinkamai, tai yra atsakovo nurodytu adresu – Pakruojo rajono savivaldybė, K. seniūnija, B. kaimas, įdiegė užsakovo užsakytas Paslaugas („skaitmeninė televizija „GALA““) ir jas atsakovui teikė, perdavė įrangą, būtiną paslaugoms priimti - televizijos priedėlį, jungiamąjį kabelį SCART, distancinį pultą, atkodavimo kortelę. Paslaugas ieškovas atsakovui pardėjo teikti 2008 m. gruodžio 22 d. Atsakovas naudojosi Paslaugomis, tačiau pareigos atsiskaityti už suteiktas Paslaugas neįvykdė ir paslaugų teikimo laikotarpiu per 2009 m. gruodžio 1 d. – 2010 m. liepos 23 d. įsiskolino ieškovui 1157,24 Lt. Lietuvos Respublikos CK 6.258 str. ir viešai skelbiamų paslaugų teikimo taisyklių pagrindu ieškovas atsakovui paskaičiavo 7,65 Lt delspinigius. Bendra atsakovo skola ieškovui yra 1164,89 Lt (b.l. 1).

7Ieškovo atstovas advokatas V. G. teismo posėdžio metu ieškinio reikalavimus palaikė pilna apimtimi ir nurodė tas pačias faktines aplinkybes, kurios užfiksuotos ir ieškinyje, papildydamas, kad su ieškovu buvo sudaryta terminuota trijų metų paslaugų teikimo sutartis. Atsakovui buvo pritaikyta tuo metu galiojusi akcija ir už pirmus metus jis turėjo mokėti po 10 litų mėnesinį mokestį. Įprasta mėnesinio mokesčio kaina tuo metu buvo 29 litai. Atsakovas mokėjo tik pirmus metus, paskutinį mokėjimą jis atliko 2010 m. vasario mėnesį. Atsakovui buvo siųsta pretenzija, tačiau ir po jos gavimo atsakovas už jam teikiamas paslaugas nemokėjo, todėl 2010 m. liepos 23 d. sutartis buvo nutraukta. Iki pat šio momento atsakovas turėjo techninę galimybę naudotis paslaugomis. Atsakovo skolą sudaro mokesčiai už paslaugas, negrąžintos TV įrangos kaina – 400 litų, ir nuolaidos, kurios atsakovui buvo suteiktos už pirmus paslaugų naudojimosi metus. Skaitmeninės antžeminės televizijos retransliavimo paslaugos užsakymo lape buvo padaryta paprasčiausia klaida – inžinierius vietos trumpiausio paslaugos naudojimosi laikotarpio iš pradžių, matyt, įrašė paslaugos užsakymo datą, tai yra 2008 metus, o po to pataisė į 2011 metus, tai matyti ir „plika“ akimi, kad po skaičiais „11“ yra skaičius „8“.

8Atsakovas A. V. per teismo nustatytą terminą pateikė atsiliepimą į ieškinį, kuriame nurodė, kad su ieškovo ieškiniu nesutinka, nes su ieškovu visiškai atsiskaitė. Atsakovo teigimu, prie ieškinio esančio 2008 m. gruodžio 22 d. skaitmeninės antžeminės televizijos retransliavimo paslaugos užsakymo lape yra pakeistas naudojimosi paslauga laikotarpis iš 2009 į 2011 metus (b.l. 26).

9Atsakovas A. V. į teismo posėdį neatvyko, nors jam apie teismo posėdžio laiką ir vietą buvo pranešta tinkamai, prašymo atidėti bylos nagrinėjimą nepateikė, todėl byla buvo išnagrinėta iš esmės nedalyvaujant atsakovui (CPK 246 str. 2 d.).

10Liudytojas T. M. teismo posėdžio metu parodė, kad dirba TEO LT, AB inžinieriumi. Atsakovą A. V. pažįsta iš matymo. Pamena, kad jam įdiegė televiziją „GALA“. Tai buvo, jei neklysta, 2008 metų žiemą. Tuo metu visos sutartys buvo pasirašomos trijų metų laikotarpiui. Būdavo akcijų, kai pusę metų ar metus paslaugos buvo teikiamos nemokamai, ar mokant mažesnį mėnesinį tarifą. Susipažinęs su 2008 m. gruodžio 22 d. skaitmeninės antžeminės televizijos retransliavimo paslaugos užsakymo lapo originalu, liudytojas parodė, kad datą grafoje „Trumpiausias naudojimosi Paslauga laikotarpis“ ištaisė jis, nes toje vietoje klaidingai buvo nurodęs paslaugos užsakymo datos metus, po to ją pataisė. Tai buvo daroma matant atsakovui A. V.. A. V. po to pasirašė paslaugos užsakymo lape. Atsakovas suprato, kad sutartis sudaroma trijų metų laikotarpiui.

11Ieškinys tenkintinas visiškai.

12Teismas, įvertinęs ieškinyje nurodytas aplinkybes, ieškovo atstovo advokato V. G. paaiškinimus teismo posėdžio metu, liudytojo T. M. parodymus, ieškovo pateiktus rašytinius įrodymus, atsakovo atsiliepime į ieškinį nurodytus atsikirtimus pagal vidinį savo įsitikinimą, nustatė, kad ieškovas TEO LT, AB, būdamas operatoriaus „Nacionalinė skaitmeninė televizija“ įgaliotas asmuo, 2008 m. gruodžio 22 d. su atsakovu A. V. sudarė Televizijos programų retransliavimo skaitmeninės antžeminės televizijos tinklu paslaugų teikimo sutartį. Pagal šią sutartį bei atskirus paslaugų užsakymus ieškovas įsipareigojo teikti atsakovui jo užsakytas skaitmeninės antžeminės televizijos ir retransliuojamų TV programų priėmimo teisių suteikimo paslaugas (toliau Paslaugas), o atsakovas įsipareigojo atsiskaityti už suteiktas Paslaugas sutartyje nustatyta tvarka, laikytis viešai skelbiamų Paslaugų teikimo taisyklių reikalavimų (b.l. 5). Atsakovas A. V. tą pačią dieną, tai yra 2008 m. gruodžio 22 d., užsakė pas ieškovą skaitmeninės antžeminės televizijos „GALA“ retransliavimo paslaugą (b.l. 6). Šios paslaugos užsakymo lape atsakovas įsipareigojo ieškovui šia paslauga naudotis iki 2011 m. gruodžio 22 d. (trumpiausias naudojimosi paslauga laikotarpis). Ieškovas savo pareigas įvykdė tinkamai, tai yra atsakovo nurodytu adresu – Pakruojo rajono savivaldybė, K. seniūnija, B. kaimas, įdiegė užsakovo užsakytą skaitmeninę televiziją „GALA“, perdavė įrangą, būtiną paslaugoms priimti - televizijos priedėlį, jungiamąjį kabelį SCART, distancinį pultą, atkodavimo kortelę, ir teikė sutartyje nurodytas skaitmeninės antžeminės televizijos ir retransliuojamų TV programų priėmimo teisių suteikimo paslaugas. Paslaugas ieškovas atsakovui pradėjo teikti 2008 m. gruodžio 22 d. Atsakovas naudojosi Paslaugomis, iš pradžių už jas mokėjo, tačiau vėliau pareigos atsiskaityti už suteiktas paslaugas neįvykdė ir paslaugų teikimo laikotarpiu per 2009 m. gruodžio 1 d. – 2010 m. liepos 23 d. įsiskolino ieškovui 1157,24 Lt (b.l. 9-17). Paskutinį mokėjimą atsakovas ieškovui atliko 2010 m. vasario mėnesį (b.l. 9). 2010 m. balandžio 2 d. raštu „Dėl skolos už suteiktas paslaugas“ ieškovas atsakovui priminė apie susidariusią skolą ir paprašė ją sumokėti iki 2010 m. balandžio 12 d. Tačiau atsakovas įsiskolinimo ieškovui už suteiktas paslaugas nepadengė, ir toliau nemokėjo už skaitmeninė televizijos „GALA“ retransliavimą, nors techninę galimybę naudotis šia paslauga visą laiką turėjo, todėl 2010 m. liepos 23 d. ieškovas vienašališkai paslaugų teikimo sutartį nutraukė. Per visą paslaugos naudojimosi terminą atsakovas nesikreipė į ieškovą dėl netinkamo paslaugų teikimo, nereikalavo sutarties nutraukti anksčiau laiko.

13Ieškovo atstovo advokato V. G. paaiškinimais, liudytojo T. M. parodymais teismo posėdyje visiškai paneigti atsakovo A. V. atsiliepime į ieškinį nurodyti paaiškinimai, kad 2008 m. gruodžio 22 d. skaitmeninės antžeminės televizijos retransliavimo paslaugos užsakymo lape, grafoje 3.2.1 „Trumpiausio naudojimosi paslauga laikotarpis“, be jo žinios yra ištaisyta data, - vietoje 2009 metų įrašyti 2011 metai. Tiek ieškovo atstovas, tiek liudytojas T. M., pats pildęs skaitmeninės antžeminės televizijos retransliavimo paslaugos užsakymo lapą, paaiškino, kad įrašant datą grafoje 3.2.1 „Trumpiausio naudojimosi paslauga laikotarpis“ buvo suklysta, - iš pradžių klaidingai buvo nurodyti ne trumpiausio naudojimosi paslauga laikotarpio datos metai - „2011“, o paslaugos užsakymo datos metai - „2008“, po to, matant atsakovui A. V., ši data buvo ištaisyta ir A. V. tam neprieštaravo. Šiais paaiškinimais ir parodymais netikėti nėra pagrindo, nes net ir „plika“ akimi matyti, kad grafoje 3.2.1 „Trumpiausio naudojimosi paslauga laikotarpis“ po ten nurodyto laikotarpio metų paskutiniais dviem skaičiais „11“ yra įrašyti skaičiai „08“. Tai, kad skaitmeninės televizijos „GALA“ retransliavimo paslauga buvo užsakyta trims metams, o ne vieneriems metams, kaip atsiliepime į ieškinį teikia atsakovas, patvirtina ir kiti byloje esantys rašytiniai įrodymai – iš AB „Nacionalinė skaitmeninė televizija“ Generalinio direktoriaus 2008 m. gruodžio 19 d. įsakymo Nr. 16, kuriuo buvo patvirtinti programų retransliavimo skaitmeninės antžeminės televizijos tinklais paslaugos privatiems klientams „Skaitmeninė GALA“ tarifai ir paslaugos teikimo terminai, matyti, kad klientui sutartyje įsipareigojus naudotis paslauga „Skaitmeninė GALA“ ne trumpiau kaip 36 mėnesius, jei TV priedėlis suteikiamas, ir/arba ne trumpiau kaip 24 mėnesius, jei TV priedėlis nesuteikiamas, nuo sutarties sudarymo dienos (trumpiausias naudojimosi paslauga laikotarpis), paslaugos „Skaitmeninė GALA“ aktyvinimo mokesčiui buvo taikoma 350 litų su PVM (296,63 Lt be PVM) nuolaida. Iš 2008 m. gruodžio 22 d. skaitmeninės antžeminės televizijos retransliavimo paslaugos užsakymo lapo matyti, kad atsakovas privalėjo sumokėti tik 50 litų paslaugos „Skaitmeninė GALA“ aktyvinimo mokesčio, todėl akivaizdu, kad jam buvo suteikta 350 litų dydžio paslaugos „Skaitmeninė GALA“ aktyvinimo mokesčio nuolaida, o tai reiškia, kad sutartis buvo sudaryta 36 mėnesiams. Iš PVM sąskaitos faktūros TEO Nr. 818172074 matyti, kad pirmais paslaugos naudojimosi metais atsakovas A. V. mokėdavo tik 10 litų per mėnesį vietoj įprastų 29 litų mėnesinio mokesčio, kas taip pat patvirtina, kad atsakovui buvo suteiktos nuolaidos, kadangi jis įsipareigojo paslauga „Skaitmeninė GALA“ naudotis 36 mėnesius.

14Paslaugų sutartimi viena šalis (paslaugų teikėjas) įsipareigoja pagal kitos šalies (kliento) užsakymą suteikti klientui tam tikras nematerialaus pobūdžio (intelektines) ar kitokias paslaugas, nesusijusias su materialaus objekto sukūrimu (atlikti tam tikrus veiksmus arba vykdyti tam tikrą veiklą), o klientas įsipareigoja už suteiktas paslaugas sumokėti (CK 6.716 str. 1 d.). Ieškovas TEO LT, AB, atstovaudamas AB „Nacionalinė skaitmeninė televizija“, ir atsakovas A. V. 2008 m. gruodžio 22 d. sudarė neterminuotą Televizijos programų retransliavimo skaitmeninės antžeminės televizijos tinklu paslaugų teikimo sutartį, kuria ieškovas įsipareigojo teikti atsakovui užsakytas skaitmeninės antžeminės televizijos įrangos paslaugas ir AB „Nacionalinė skaitmeninė televizija“ retransliuojamų TV programų priėmimo teisių suteikimo paslaugas šios sutarties ir Televizijos programų retransliavimo skaitmeninės antžeminės televizijos tinklu paslaugų teikimo taisyklių (toliau tekste Taisyklių) nustatyta tvarka, o atsakovas įsipareigojo už suteiktas paslaugas atsiskaityti. Atsakovas A. V. tą pačią dieną, tai yra 2008 m. gruodžio 22 d., užsakė pas ieškovą skaitmeninės antžeminės televizijos „GALA“ retransliavimo paslaugą, kuri buvo teikiama nuo 2008 m. gruodžio 22 d. Ieškovas savo pareigas įvykdė tinkamai, tai yra atsakovo nurodytu adresu – Pakruojo rajono savivaldybė, K. seniūnija, B. kaimas, įdiegė užsakovo užsakytą skaitmeninę televiziją „GALA“, perdavė įrangą, būtiną paslaugoms priimti - televizijos priedėlį, jungiamąjį kabelį SCART, distancinį pultą, atkodavimo kortelę, ir teikė sutartą skaitmeninės antžeminės televizijos „GALA“ retransliavimo paslaugą. Atsakovas savo pareigas įvykdė tik iš dalies – už paslaugą mokėjo tik iki 2009 m. gruodžio mėnesio (2009 m. gruodžio 1 d. atsakovo skola ieškovui buvo 20,25 Lt) (b.l. 9). Po to atsakovas už paslaugas apmokėjo vienintelį kartą, kai 2010 m. vasario mėnesį sumokėjo 20,25 Lt (b.l. 9). Daugiau už paslaugas nebemokėjo, nors ieškovas jam teikė skaitmeninės antžeminės televizijos „GALA“ retransliavimo paslaugą, kaip ir buvo numatytą sutartyje. 2010 m. balandžio 2 d. raštu „Dėl skolos už suteiktas paslaugas“ ieškovas atsakovui priminė apie susidariusią skolą ir paprašė ją sumokėti iki 2010 m. balandžio 12 d. Tačiau atsakovas įsiskolinimo ieškovui už suteiktas paslaugas nepadengė, ir toliau nemokėjo už skaitmeninė televizijos „GALA“ retransliavimą, nors techninę galimybę naudotis šia paslauga visą laiką turėjo, todėl 2010 m. liepos 23 d. ieškovas vienašališkai paslaugų teikimo sutartį nutraukė, kaip tai numatyta Televizijos programų retransliavimo skaitmeninės antžeminės televizijos tinklu paslaugų teikimo taisyklių 20.1 punkte.

15Prievolės turi būti vykdomos sąžiningai, tinkamai bei nustatytais terminais pagal įstatymų ar sutarties nurodymus, o kai tokių nėra, - vadovaujantis protingumo kriterijais (CK 6.38 str. 1 d.). Asmuo, neįvykdęs ar netinkamai įvykdęs savo sutartinę prievolę, privalo atlyginti kitai sutarties šaliai šios patirtus nuostolius, sumokėti netesybas (baudą, delspinigius) (CK 6.256 str. 2 d.). Kadangi atsakovas A. V. netinkamai įvykdė savo prievoles pagal su ieškovu sudarytą 2008 m. gruodžio 22 d. Televizijos programų retransliavimo skaitmeninės antžeminės televizijos tinklu paslaugų teikimo sutartį, jis privalo atlyginti ieškovo patirtus nuostolius ir sumokėti netesybas. Ieškovo nuostoliai yra 1157,24 Lt (b.l. 9). Nuostolius sudaro TV mėnesinis mokestis už 2009 m. gruodžio – 2010 m. liepos mėnesius, TV kortelės atkodavimo mokestis, negrąžinta TV įranga, atsakovui suteiktos nuolaidos, jam nutraukiant sutartį pirmiau laiko, skolos administravimo išlaidos ir paslaugų tiekimo atnaujinimo mokestis (Televizijos programų retransliavimo skaitmeninės antžeminės televizijos tinklu paslaugų teikimo taisyklių 33, 37 punktai). Kadangi atsakovas pažeidė pareigą laiku atsiskaityti už ieškovo jam suteiktas paslaugas, jis privalo ieškovui sumokėti 7,65 Lt delspinigius (b.l. 9) (CK 6.258 str., Televizijos programų retransliavimo skaitmeninės antžeminės televizijos tinklu paslaugų teikimo taisyklių 31 p.). Bendra atsakovo skola ieškovui yra 1164,89 Lt.

16Atsakovas taip pat privalo mokėti įstatymo nustatyto dydžio, tai yra penkių procentų, metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo (CK 6.37 str. 2 d., 6.210 str. 1 d.).

17Tenkinant ieškinį visiškai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos CPK 93 str. 1 d., iš atsakovo A. V. ieškovui yra priteistinas 68 litų žyminis mokestis, ieškovo sumokėtas, paduodant ieškinį (b.l. 2-3), ir 100 litų išlaidos už advokato teisinę pagalbą (b.l. 20-21).

18Vadovaujantis Lietuvos Respublikos CPK 88 str. 1 d. 3 p., 92 str. ir 96 str., iš atsakovo A. V. į valstybės pajamas yra priteistinos 18,99 Lt išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu.

19Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 259, 260, 265, 268, 270, 275, 279, 280, 281 straipsniais, teismas

Nutarė

20Ieškinį tenkinti visiškai.

21Priteisti iš atsakovo A. V., a.k. ( - ) gyvenančio ( - ), ieškovui TEO LT, AB, įmonės kodas 121215434, buveinės adresas Lvovo g. 25, Vilnius, atsiskaitomoji sąskaita Nr. ( - ) AB SEB banke, 1164,89 Lt (vieno tūkstančio vieno šimto šešiasdešimt keturių litų ir 89 centų) skolą, kurią sudaro 1157,24 Lt nuostoliai ir 7,65 Lt delspinigiai, 5 (penkis) procentus metinių įstatyminių palūkanų nuo visos priteistos sumos t.y. nuo 1164,89 Lt, skaičiuojant nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2011 m. rugsėjo 15 d.) iki pilno teismo sprendimo įvykdymo, ir 168 Lt (vieną šimtą šešiasdešimt aštuonis litus) bylinėjimosi išlaidų, kurias sudaro 68 Lt sumokėtas žyminis mokestis ir 100 Lt išlaidos už advokato teisinę pagalbą.

22Priteisti iš atsakovo A. V., a.k. ( - ) gyvenančio ( - ), 18,99 Lt (aštuoniolika litų ir 99 centus) bylinėjimosi išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, į valstybės pajamas, sumokant jas į valstybės biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą Nr. ( - ), įmokos kodas 5660.

23Prie bylos esančio dokumento - 2008 m. gruodžio 22 d. skaitmeninės antžeminės televizijos retransliavimo paslaugos užsakymo lapo – originalą, sprendimui įsiteisėjus, grąžinti ieškovui TEO LT, AB, įmonės kodas 121215434, byloje paliekant šio dokumento kopiją.

24Sprendimo patvirtintą kopiją nedelsiant (ne vėliau kaip per tris darbo dienas) išsiųsti atsakovui A. V.

25Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui apeliacine tvarka, skundą paduodant šiame teisme.

Proceso dalyviai
1. Pakruojo rajono apylinkės teismo teisėjas Laisvydas Zederštremas,... 2. sekretoriaujant Jolantai Jolantai Plungienei,... 3. dalyvaujant ieškovo TEO LT, AB atstovui advokatui V. G.,... 4. nedalyvaujant atsakovui A. V.,... 5. viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę... 6. Ieškovas pateikė teismui ieškinį, kuriuo reikalavo iš atsakovo A. V.... 7. Ieškovo atstovas advokatas V. G. teismo posėdžio metu ieškinio reikalavimus... 8. Atsakovas A. V. per teismo nustatytą terminą pateikė atsiliepimą į... 9. Atsakovas A. V. į teismo posėdį neatvyko, nors jam apie teismo posėdžio... 10. Liudytojas T. M. teismo posėdžio metu parodė, kad dirba TEO LT, AB... 11. Ieškinys tenkintinas visiškai.... 12. Teismas, įvertinęs ieškinyje nurodytas aplinkybes, ieškovo atstovo advokato... 13. Ieškovo atstovo advokato V. G. paaiškinimais, liudytojo T. M. parodymais... 14. Paslaugų sutartimi viena šalis (paslaugų teikėjas) įsipareigoja pagal... 15. Prievolės turi būti vykdomos sąžiningai, tinkamai bei nustatytais terminais... 16. Atsakovas taip pat privalo mokėti įstatymo nustatyto dydžio, tai yra penkių... 17. Tenkinant ieškinį visiškai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos CPK 93 str. 1... 18. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos CPK 88 str. 1 d. 3 p., 92 str. ir 96 str.,... 19. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 259, 260, 265, 268, 270, 275, 279, 280,... 20. Ieškinį tenkinti visiškai.... 21. Priteisti iš atsakovo A. V., a.k. ( - ) gyvenančio ( - ), ieškovui TEO LT,... 22. Priteisti iš atsakovo A. V., a.k. ( - ) gyvenančio ( - ), 18,99 Lt... 23. Prie bylos esančio dokumento - 2008 m. gruodžio 22 d. skaitmeninės... 24. Sprendimo patvirtintą kopiją nedelsiant (ne vėliau kaip per tris darbo... 25. Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas...