Byla B2-29-210/2019
Dėl įmonės veiklos pabaigos

1Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Vytautas Kursevičius rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Nevėžio vingis“ bankroto administratoriaus uždarosios akcinės bendrovės „Ritava“ įgalioto asmens J. K. prašymą priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos,

Nustatė

2Šiaulių apygardos teismo 2014 m. spalio 23 d. nutartimi uždarajai akcinei bendrovei (toliau – UAB) „Nevėžio vingis“ iškelta bankroto byla, bankroto administratoriumi paskirta UAB „Ritava“. Šiaulių apygardos teismo 2015 m. gegužės 21 d. nutartimi UAB „Nevėžio vingis“ pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

3Bankrutavusios „Nevėžio vingis“ bankroto administratorė pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos. Nurodė, kad bankroto proceso metu buvo gauta 35166,15 Eur piniginių lėšų, kurios iš esmės buvo skirtos bankroto administravimo išlaidos padengti. Bankroto administratorė nurodė atlikusi visus veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatyme, taip pat informavusi įmonės kreditorius apie tai, kad kreipėsi į teismą dėl įmonės veiklos pabaigos, posėdžio laiką ir vietą.

4Prašymas tenkintinas.

5Vadovaujantis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau – ir ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalimi, po to, kai administratorius pateikia šio įstatymo 31 straipsnio 8 punkte nustatytus dokumentus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

6Iš bylos duomenų matyti, kad bankroto proceso metu buvo gauta 35166,15 Eur piniginių lėšų, 32564,27 buvo skirtos bankroto administravimo išlaidos padengti. Iš garantinio fondo gavus 3553,77 Eur atsiskaityta su pirmos eilės kreditoriais – darbuotojais. Teismui pateikta 2019 m. gruodžio 11 d. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Šiaulių valdybos pažyma, kuri patvirtina, kad minėta institucija bankrutavusiai UAB „Nevėžio vingis“ pretenzijų neturi. Bankroto administratorė pateikė teismui 2019 m. gruodžio 2 d. likvidacinį balansą, iš kurio matyti, kad bankroto proceso metu liko nepatenkinti 825505,24 Eur dydžio kreditorių kreditoriniai reikalavimai. Paminėti duomenys rodo, jog visos ĮBĮ numatytos ir būtinos procedūros yra užbaigtos. Iš Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO duomenų matyti, kad neišnagrinėtų bylų, kuriose bankrutavusi įmonė būtų šalimi, ar jai būtų pareikšti kokie nors materialūs reikalavimai, nėra.

7Įmonės kreditoriams apie tai, kad bus teisme bus nagrinėjamas prašymas dėl įmonės veiklos pabaigos pranešta. Duomenų, kad bankroto procedūros atliktos ar užbaigtos netinkamai, jog administratorius neišnaudojo visų galimybių tenkinant kreditorių reikalavimus, jog priimti sprendimą dėl bankrutavusios įmonės pabaigos dar nėra pakankamo pagrindo, byloje nėra pateikta. Esant tokioms aplinkybėms, teismas daro išvadą, kad yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalis).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259 straipsniu, Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, teismas

Nutarė

9Pripažinti, kad bankrutavusios UAB „Nevėžio vingis“, įmonės kodas 147688939, veikla pasibaigė.

10Įpareigoti bankrutavusios UAB „Nevėžio vingis“ bankroto administratorę atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

11Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą.

Proceso dalyviai