Byla 2-202-839/2012
Dėl administracinio teisės pažeidimo protokolo pripažinimo negaliojančiu ir bylos nutraukimo

1Utenos rajono apylinkės teismo teisėjas Gediminas Karpavičius, susipažinęs su ieškovės A. O. K. ieškiniu atsakovui Utenos RAAD, trečiajam asmeniui P. J. dėl administracinio teisės pažeidimo protokolo pripažinimo negaliojančiu ir bylos nutraukimo,

Nustatė

2ieškovė A. O. K. pateikė teismui ieškinį, kuriuo prašo administracinį teisės pažeidimo protokolą AM Nr. 041434 pripažinti negaliojančiu ir bylą nutraukti.

3Ieškinį atsisakytina priimti, kaip nenagrinėtiną teisme civilinio proceso tvarka (LR CPK 137 str. 2 d. 1 p.).

4Ieškovė grįsdama savo reikalavimą, vadovaujasi LR CPK 299 – 300 str. nuostatomis, tačiau šios teisės normos savo teisine prigimtimi negali būti ieškiniu pagrindu. Šios normos suteikia teismui diskrecijos teisę nagrinėjant civilinę bylą spręsti dėl nagrinėjimo metu išaiškėjusių aplinkybių dėl įstatymo ar kitų teisės normų pažeidimų, jų išskyrimo ir perdavimo tirti atitinkamoms institucijoms ar pareigūnams. Ieškovės gi pareikštas ieškinys yra kilęs iš administracinių teisės pažeidimų teisenos santykių. Šiuos santykius reglamentuoja ne civilinio proceso kodeksas, kurio 22 straipsnis numato, kokio pobūdžio ginčai ir bylos yra nagrinėjamos civilinio proceso tvarka, o administracinių teisės pažeidimų kodeksas ir jo nuostatos. Kaip matyti iš byloje pateiktos medžiagos pareiškėjai 2011-12-20 yra surašytas administracinio teisės protokolas už pažeidimo numatyto LR ATPK 45 str. 1 d. padarymą. Pažymėtina, kad administracinio teisės pažeidimo protokolu yra tik konstatuojamos faktinės aplinkybės, o dėl jų pagrįstumo sprendžia nutarimą priimanti institucija. Administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens teisės yra reglamentuotos LR ATPK 272 str., 291 str. ir kituose minėto kodekso straipsniuose, tame tarpe ir teisė skųsti priimtą nutarimą administracinėje byloje.

5Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, teismas daro išvadą, kad pateiktas ieškinys nenagrinėtinas teisme civilinio proceso tvarka, jį atsisakytina priimti, ieškinys grąžintinas jį padavusiam asmeniui (CPK 137 str. 2 d. 1 p.).

6Vadovaudamasis LR CPK 22, 137 str. 2 d. 1 p., teismas

Nutarė

7atsisakyti priimti ieškovės A. O. K. ieškinį dėl administracinio teisės pažeidimo protokolo pripažinimo negaliojančiu ir bylos nutraukimo.

8Išaiškinti ieškovei, kad priimtą nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje ji turi teisę skųsti Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso nustatyta tvarka atsižvelgiant į tai, kokia institucija nagrinės bylą ir priims nutarimą apylinkės teismui, o apylinkės teismo nutarimą apygardos teismui.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos gavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui per Utenos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai